...

Des Alpes au Cote d’Azur 20.06-29.06.2019

przez Alpy francuskie na Lazurowe Wybrzeże.

ZAREZERWUJ MIEJSCEGŁÓWNE INFORMACJE


 • Termin podróży: 20.06-29.06.2019
 • Formuła podróży: „Rail & Ride” (dojazd „na kołach” oraz nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli)
 • Nawierzchnia: 100% asfalt (dla chętnych dodatkowo przejazd przez szutrową Col de Tende)
 • Liczba właściwych etapów: 8 (w tym dwa dni odpoczynku na Lazurowym Wybrzeżu)
 • Liczba kilometrów do pokonania: 2170 km
 • Łączny czas w siodle: ok 30h
 • Najdłuższy etap: 549 km
 • Najkrótszy etap: 259 km
 • Liczba górskich przełęczy na trasie: 15
 • Najwyższy punkt trasy: Cime de la Bonette 2 802 m n.p.m.
 • Poziom trudności: średni (dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki)
 • Zakwaterowanie: Hotele i pensjonaty

 • Uwaga! Ze względu na konieczność wykupienia biletu na pociąg (liczba kuszetek i miejsc na transport motocykli ograniczona), zaleca się dokonanie rezerwacji miejsca na wyjazd z dużym wyprzedzeniem.


CENA WYJAZDU


 • 1299 Euro za osobę w pokoju 2 lub 3 osobowym
 • 1899 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

OPIS PODRÓŻY


Dzikie, surowe górskie tereny, niedostępne szczyty, wojskowe fortyfikacje pamiętające czasy napoleońskie i unoszący się wokół duch ważnych historycznych wydarzeń. Chcesz go poczuć? Wybierz się z nami w Alpy francuskie - miejsce absolutnie magiczne. To tutaj znajduje się najwyższy szczyt Europy (Mount Blanc 4 810 m n.p.m.), tutaj leży też Col de l’Iseran - królowa alpejskich przełęczy. Naturalnie udamy się do niej z wizytą. A gdy już nacieszysz się fantastycznymi winklami i cudownymi, roztaczającymi się wokół krajobrazami, ruszymy na motocyklową rundę wokół słynnego Kanionu Du Verdon – to miejsce, które zachwyci Cię bez reszty. Po kilku dniach w siodle odpoczniesz na francuskim wybrzeżu, pławiąc się w jego lazurowych wodach lub zwiedzając liczne, okoliczne atrakcje. Wizyta w Cannes? Port jachtowy w St. Tropez? Spacer po starówce lub piękną promenadą w Nicei? A może przejazd słynną trasą Grand Prix Formuły 1 w księstwie Monaco? To, jak spędzisz 2 dni wolne od motocykla, zależy tylko od Ciebie.

Wyjazd realizowany jest w formule „Rail & Ride”, a więc z dojazdem na miejsce „na kołach” oraz pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli. Spotykamy się wieczorem w Wiedniu (możesz tam dojechać indywidualnie albo razem z nami z Gliwic) skąd odjeżdża nasz nocny pociąg do Włoch. Podróżując w ten sposób nie tracimy czasu (pociąg jedzie w nocy) i oszczędzamy pieniądze (nie potrzebujemy rezerwować po drodze dodatkowego noclegu). Następnego dnia rano po śniadaniu, „na kołach” kontynuujemy naszą podróż w Alpy francuskie, robiąc po drodze cudowną widokowo rundę wokół jeziora Garda. Kolejne cztery dni, to fantastyczne widokowo alpejskie drogi. Kierując się w stronę centralnej części legendarnej Route de Grandes Alpes (Trasa Wielkich Alp), przejedziemy m.in. obok masywu Mont Blanc (4 810 m n.p.m.). Na naszej trasie znajdą się także takie przełęcze jak Col de l’Iseran, Col du Galibier czy Col de la Bonette, a dla spragnionych jeszcze większych wrażeń także szutrowa Col de Tende. Na koniec zrobimy sobie niezapomnianą rundę wokół przepięknego wąwozu Verdon i przez dwa dni aktywnie lub pasywnie (do wyboru) odpoczniemy na Lazurowym Wybrzeżu,. Powrót analogicznie pociągiem do Wiednia. Wyruszymy z Werony do której dojedziemy autostradą. To typowa podróż objazdowa, z codzienną zmianą miejsca noclegu (wyjątkiem odpoczynek na Lazurowym Wybrzeżu) i transportem bagażu na motocyklu. Noclegi zaplanowaliśmy w hotelach i pensjonatach.

Na trasie naszego przejazdu znajdą się między innymi:
- Jezioro Garda (IT)
- Colle de Gran San Bernardo (IT/CH)
- Col de la Forclaz (CH)
- Colle du Petit Saint Bernard (IT/FR)
- Col de l’Iseran (FR)
- Col de la Croic de Fer (FR)
- Col du Glandon (FR)
- Col du Galibier (FR)
- Col du Lautaret (FR)
- Col d’Izoard (FR)
- Col de la Cayolle (FR)
- Col de Restefond (FR)
- Cole de la Bonette (FR)
- Col de Vars (FR)
- Col d’Ayen (FR)
- Col de Tende (FR)
- Canyon Du Verdon (FR)
- Cannes (FR)
- Nicea (FR)
- Monaco (MC)MAPA PODRÓŻY


Des Alpes au Cote D'AzurPlan podróży:Dojazd z Gliwic do Wiednia:
Długość: 370 km
Czas w siodle: 4 h


Etap 1: m.in.: Dojazd w Alpy francuskie, po drodze m.in. runda wokół Jez. Garda

Długość: 451 km
Czas w siodle: 6 h


150 km runda wokół Jeziora Garda i przelot autostradą do Doliny Aosty, gdzie zatrzymamy się na pierwszy nocleg


...

Etap 2: m.in.: Chamonix i Val d’Isere

Długość: 305 km
Czas w siodle: 5 h


Dzień drugi i od razu tyle wrażeń. Przez szwajcarskie Col de la Forclaz i Colle del San Bernando udamy się do położonego w masywie Mont Blanc słynnego Chamonix. Tego dnia w planach również Col de l’Iseran – królowa alpejskich przełęczy.


...

Etap 3: m.in.: l’Alpe-d’Huez

Długość: 262 km
Czas w siodle: 4 h


Kolejny dzień i znów potężna dawka emocji. Na naszej trasie m.in. przełęcze Col du Glandon, Col du Galibier i Col du Lautaret oraz znany narciarski kurort l’Alpe-d’Huez.


...

Etap 4: m.in:. Col de Restefond, Col de la Bonette, Col de Cayolle

Długość: 325 km
Czas w siodle: 5,5 h


W planie ruiny wojskowych koszarów na przełęczy Col de Rostefond, przejazd przez Parc National du Mercantour, surowy świat skał na Col de la Bonette i Cime de la Bonette – najwyżej położony odcinek drogi w Alpach (2 800 m n.p.m.). Na więcej chyba nie starczy nam już czasu :)


...

Etap 5: m.in.: Grand Canyon Du Verdon

Długość: 259 km
Czas w siodle: 4 h


Przed nami prawdziwy, motocyklowy rarytas - 200 km spektakularnych wiraży i nieoświetlonych tuneli wokół największego w Europie wąwozu - Canyon du Verdon. Tego nie da się opisać, to po prostu trzeba zobaczyć. Wieczorem będziemy już witać się z morzem.


...

Etap 6 i 7: Odpoczynek na Lazurowym Wybrzeżu

Długość: 0 km
Czas w siodle: 0 h


Po kilku dniach w siodle odpoczniesz na francuskim wybrzeżu, pławiąc się w jego lazurowych wodach lub zwiedzając liczne, okoliczne atrakcje. Wizyta w Cannes? Port jachtowy w St. Tropez? Spacer po starówce lub piękną promenadą w Nicei? A może przejazd słynną trasą Grand Prix Formuły 1 w księstwie Monaco? To, jak spędzisz te 2 dni zależy tylko od Ciebie.Etap 8: m.in. Powrót do Werony

Długość: 549 km
Czas w siodle: 6 h

...

Spokojny przelot autostradą do Werony, skąd wieczorem pociąg zabierze nas do Wiednia.Powrót z Wiednia do Gliwic:

Długość: 370 km
Czas w siodle: 4 h


Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.

INFORMACJE DODATKOWE


Cena obejmuje:
 • udział w podróży
 • bilet na pociąg na trasie Wiedeń-Verona-Wiedeń, z miejscem do spania w 6 os. przedziale z kuszetkami (możliwość dopłaty do przedziału 4 osobowego), z małym śniadaniem oraz transportem motocykla na specjalnej platformie
 • 8 noclegów ze śniadaniami w hotelu lub pensjonacie
 • opłaty klimatyczne
 • asystę pilota - opiekuna grupy
 • ubezpieczenie turystyczne KL, OC i NNW licencjonowanego organizatora turystyki
 • składkę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie obejmuje:
 • paliwa do motocykla
 • wyżywienia poza 8 śniadaniami
 • opłat parkingowych oraz drogowych na trasie podróży
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji na miejscu

Chętnie podpowiemy:
 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie niedrogo je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych trasach Toskanii


Wszystkie posiłki są przygotowywane przez miejscowe hotele lub lokale gastronomiczne i zazwyczaj obejmują dania typowe dla miejscowej kuchni regionalnej. Specjalne diety tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z gestorami bazy noclegowej, zazwyczaj za dodatkową opłatą.