...

Des Alpes a la Cote d’Azur 08.09 (Śr) - 17.09.2021 (Pt)

Przez Alpy Francuskie na Lazurowe Wybrzeże

ZAREZERWUJ MIEJSCEDla kogo jest ten wyjazd i jak wygląda podróżowanie z mototurismo.pl?


Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej, pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Europy. Nie będziemy zwiedzać zabytków i odwiedzać kościołów, będziemy natomiast delektować się licznie występującymi tu cudami natury i otaczającej nas przyrody. Jak zawsze, kluczowa będzie dla nas przyjemność z jazdy motocyklem, trasy zaplanowaliśmy więc z olbrzymią starannością i gdzie tylko się da unikać będziemy autostrad i dróg szybkiego ruchu. Aby dobrze poczuć regionalne klimaty, w poszukiwaniu miejsc na lunch zawitamy raczej do małych, wypełnionych autochtonami barów, niż wykwintnych restauracji dla turystów. Czasem zdarzy nam się także kupić lokalne produkty spożywcze i w ciągu dnia urządzić sobie piknik w plenerze. Będziemy jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, nie planujemy się ścigać ani ze sobą rywalizować. Zamierzamy natomiast dbać nawzajem o swoje bezpieczeństwo i wzajemnie sobie pomagać. Podoba Ci się taki sposób motopodróżowania? Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata z siodła motocykla.


GŁÓWNE INFORMACJE


 • Termin podróży: 08.09 (Śr) - 17.09.2021 (Pt)
 • Formuła podróży: „Rail & Ride” (dojazd „na kołach” oraz nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli)
 • Nawierzchnia: 100% asfalt
 • Teren: płaski i górzysty z dużą ilością zakrętów
 • Liczba właściwych etapów: 9 (w tym przejazd nocnym pociągiem i dwa dni odpoczynku na Lazurowym Wybrzeżu)
 • Liczba kilometrów do pokonania: 1691 km (nie licząc dojazdu i powrotu z Wiednia)
 • Łączny czas w siodle: ok. 30 h nie licząc postojów
 • Najdłuższy etap: 406 km
 • Najkrótszy etap: 197 km
 • Liczba słynnych górskich dróg i przełęczy na trasie: 13
 • Najwyższy punkt trasy: Cime de la Bonette 2 802 m n.p.m.
 • Poziom trudności: średni (dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki)
 • Zakwaterowanie: Hotele/Pensjonaty ze śniadaniami
 • Ilość maszyn uczestników w grupie: max.12
 • Wyprawa dla motocykli typu: chopper, cruiser, maxi-skuter, naked, sport, turystyk


CENA WYJAZDU


 • 1295 Euro za osobę w pokoju 2 os.
 • 1695 Euro za osobę w pokoju 1 os.
 • 1895 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)


Uwaga! Ze względu na konieczność wykupienia biletu na pociąg (liczba kuszetek i miejsc na transport motocykli ograniczona), zaleca się dokonanie rezerwacji miejsca na wyjazd z dużym wyprzedzeniem. W przypadku wyczerpania miejsc w wagonach z kuszetkami, w cenie przejazd w przedziale z miejscami siedzącymi.

OPIS PODRÓŻY


Dzikie, surowe górskie tereny, niedostępne szczyty, wojskowe fortyfikacje pamiętające czasy napoleońskie i unoszący się wokół duch ważnych historycznych wydarzeń. Chcesz go poczuć? Wybierz się z nami w Alpy Francuskie, miejsce absolutnie magiczne. To tutaj znajduje się najwyższy szczyt Europy (Mt. Blanc 4 810 m n.p.m.), tutaj leży też Col de l’Iseran - królowa alpejskich przełęczy. A gdy już nacieszysz się fantastycznymi winklami i cudownymi, roztaczającymi się wokół górskimi panoramami, ruszymy na motocyklową rundę wokół słynnego Kanionu Du Verdon – to miejsce, które zachwyci Cię bez reszty. Po kilku dniach w siodle odpoczniesz na Francuskim Wybrzeżu, pławiąc się w jego lazurowych wodach lub zwiedzając liczne, okoliczne atrakcje. Wizyta w Monte Carlo, port jachtowy w St. Tropez, spacer po starówce lub piękną promenadą w Nicei, a może przejazd słynną trasą Grand Prix Formuły 1 w księstwie Monaco? To, jak spędzisz 2 dni wolne od motocykla na Lazurowym Wybrzeżu, zależy tylko od Ciebie.

Wyjazd realizowany jest w formule „Rail & Ride”, a więc z dojazdem „na kołach” oraz pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli. Podróżując w ten sposób oszczędzamy czas (pociąg jedzie w nocy) i pieniądze (nie potrzebujemy rezerwować po drodze dodatkowego noclegu). Spotykamy się wieczorem w Wiedniu (możesz tam dojechać indywidualnie albo razem z innymi uczestnikami wyjazdu z Gliwic) skąd odjeżdża nasz nocny pociąg do położonego tuż obok szwajcarskiej granicy austriackiego Feldkirch. Następnego dnia rano „na kołach” przez Szwajcarię ruszamy dalej do włoskiej doliny Aosty, przejeżdżając po drodze m.in. przez piękną Grand Saint Bernard pass. Kolejne cztery dni, to kręte, fantastyczne widokowo drogi Alp Francuskich. Na naszej trasie m.in. przejazd obok masywu Mont Blanc i 13 francuskich, górskich przełęczy, ze słynnymi Col du Galibier, Col de la Bonette czy Col de l’Iseran - królową alpejskich przełęczy. Na koniec zrobimy sobie niezapomnianą rundę widokową wokół pięknego kanionu Verdon i na trzy noce zatrzymamy się w hotelu w Cannes, aby przez dwa dni aktywnie lub pasywnie (do wyboru) odpocząć na Lazurowym Wybrzeżu. Powrót analogicznie - koleją do Wiednia a potem „na kołach” w grupie lub samodzielnie (do wyboru) do Polski. Tym razem pociąg zabierze nas z Livorno, do którego dotrzemy autostradą jadąc wzdłuż pięknego Wybrzeża Liguryjskiego. To będzie typowa podróż objazdowa, z codzienną zmianą miejsca noclegu (wyjątkiem 3 noce na Lazurowym Wybrzeżu) i transportem bagażu na motocyklu. Noclegi zaplanowaliśmy w hotelach/pensjonatach o dobrym standardzie.

Wyjazd: 08.09.21 (Śr)
Wiedeń - Feldkirch
Godzina wyjazdu: 22:44
Godzina przyjazdu: 07:54

Powrót: 17.09.21 (Pt)
Livorno - Wiedeń
Godzina wyjazdu: 19:20
Godzina przyjazdu: 09:22


W trakcie tej podróży:
- zmierzając w kierunku Alp Francuskich, przejedziemy przez Szwajcarię, omijając autostrady i drogi szybkiego ruchu
- odwiedzimy piękną, włoską Dolinę Aosty
- pojedziemy wzdłuż masywu górskiego Mt. Blanc, podziwiając widok na najwyższy szczyt Europy
- zdobędziemy na kołach Col de l’Iseran – królową alpejskich przełęczy
- przejedziemy przez Park Narodowy Mercantour
- odwiedzimy surowy świat skał na Col de la Bonette
- pojedziemy najwyżej położoną drogą w Alpach
- odbędziemy całodzienną rundę widokową wokół największego kanionu w Europie
- spędzimy pełne 2 dni na Lazurowym Wybrzeżu, zatrzymując się na 3 doby w hotelu w Cannes
- odwiedzimy Monaco/Monte Carlo, z jego słynnym na cały świat portem jachtowym i kasynem
- zrobimy sobie wycieczkę do St. Tropez, gdzie odwiedzimy port jachtowy i słynny posterunek policji, w którym pracował znany z serii pewnych francuskich komedii inspektor Cruchot (aktualnie muzeum Louis’a de Funes)
- wykąpiemy się w lazurowych wodach Morza Śródziemnego

INFORMACJE DODATKOWE


Cena obejmuje:
 • udział w podróży
 • asystę pilota-opiekuna grupy na trasie
 • bilety na pociąg na trasie Wiedeń-Feldkirch i Livorno-Wiedeń, z miejscem do spania w 6 os. przedziale z kuszetkami (możliwość dopłaty do przedziału 2 os.), małym śniadaniem oraz bezpiecznym i ubezpieczonym transportem motocykla na specjalnej platformie
 • 7 noclegów ze śniadaniami w hotelach/pensjonatach
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW i OC); sumy ubezpieczenia - 100 000 zł (KL i NNW) oraz 50 000 zł (OC)
 • składkę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie obejmuje:
 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • paliwa do motocykla
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami w hotelach/pensjonatach
 • opłat parkingowych oraz drogowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:
 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

Dlaczego z nami?

Jesteśmy oficjalnie działającym biurem turystyki motocyklowej, wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki pod numerem 23187, numer wpisu do rejestru 2215. Mamy wykupioną gwarancję ubezpieczeniową, będącą zabezpieczeniem finansowym dla naszych klientów o wartości przekraczającej 200 000 zł. Regularnie odprowadzamy składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Jesteśmy odpowiedzialni i doświadczeni, mamy na koncie zorganizowanie wielu motocyklowych wypraw. Twoje bezpieczeństwo stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Nasze wyjazdy charakteryzuje doskonała organizacja oraz wyśmienita koleżeńska atmosfera. Z nami szybko poczujesz się tak, jakbyś podróżował/-a z grupą przyjaciół.
MAPA PODRÓŻY


DES ALPES A LA COTE D’AZURPlan podróży:


Aby uzmysłowić Ci jak atrakcyjną trasą pojedziemy, wszystkie widokowe odcinki drogi dla każdego z etapów podróży, zaznaczyliśmy na mapach na zielono.


Dojazd z Gliwic do Wiednia:
Długość: 370 km
Czas w siodle: 4 h + postoje


Etap 1: Przejazd nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli z Wiednia do Feldkirch

Długość: 641 km
Czas w siodle: 0 h


...

Etap 2: m.in.: Przejazd przez Szwajcarię do włoskiej Doliny Aosty; po drodze m.in. Oberalppass a na zakończenie dnia, urzekająco piękna Grand Saint Bernard Pass

Długość: 369 km
Czas w siodle: 7 h + postoje


...

Etap 3: m.in.: Colle del Piccolo San Bernardo i Col de l’Iseran

Długość: 197 km
Czas w siodle: 4 h + postoje


Dzień drugi i od razu tyle wrażeń. Po śniadaniu w cudownej dolinie Aosty, przez przełęcz Piccolo San Bernando udamy się w stronę francuskiej granicy. Po jej przekroczeniu pojedziemy wzdłuż masywu Mont Blanc, by w drugiej połowie dnia zameldować się na Col de l’Iseran – najwyżej położonej alpejskiej przełęczy.


...

Etap 4: m.in:. Col du Glandon, Col de la Croix de Fer, Col du Telegraphe, Col du Galibier, Col du Lautaret i Col d’Izoard

Długość: 238 km
Czas w siodle: 5,5 h + postoje


Kolejny dzień i znów potężna dawka emocji. Na naszej trasie zapierające dech w piersiach widoki, niezapomniane górskie panoramy i przejazd przez przełęcze: Col du Glandon, Col de la Croix de Fer, Col du Telegraphe, Col du Galibier, Col du Lautaret oraz Col d’Izoard. Dzień zakończymy kolacją w uroczym Briancon.


...

Etap 5: m.in.: Col de Restefond, Col de la Bonette, Col de Cayolle

Długość: 209 km
Czas w siodle: 5 h + postoje


Na naszej trasie ruiny wojskowych koszarów na przełęczy Col de Rostefond, przejazd przez Parc National du Mercantour, surowy świat skał na Col de la Bonette, Col de La Cayolle a na deser Cime de la Bonette – najwyżej położona droga w Alpach (2 800 m n.p.m.).


...

Etap 6: Grand Canyon Du Verdon

Długość: 272 km
Czas w siodle: 6 h + postoje


Przed nami prawdziwy, motocyklowy rarytas - 200 km spektakularnych wiraży i nieoświetlonych tuneli wokół największego w Europie kanionu – Grand Canyon du Verdon. Tego nie da się opisać, to po prostu trzeba zobaczyć. Wieczorem będziemy w Cannes witać się z morzem.


...

Etap 7 i 8: Odpoczynek na Lazurowym Wybrzeżu (opcjonalna wycieczka do Monaco/Monte Carlo i/lub St. Tropez)

Długość: 0 km
Czas w siodle: 0 h

Po kilku dniach w siodle odpoczniemy na Francuskim Wybrzeżu, pławiąc się w jego lazurowych wodach lub zwiedzając liczne, okoliczne atrakcje. Wizyta w Cannes? Port jachtowy w St. Tropez? Spacer po starówce lub piękną promenadą w Nicei? A może przejazd słynną trasą Grand Prix Formuły 1 w księstwie Monaco? To, jak spędzisz te 2 dni zależy tylko od Ciebie.
Etap 9: Przejazd „na kołach” z Cannes do Livorno a potem nocnym pociągiem do Wiednia

Długość: 406 km + 937 km
Czas w siodle: 4 h + postoje


...

Powrót z Wiednia do domu:

Długość: 370 km
Czas w siodle: 4 h


Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.