NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

A: Uprawianie moto-turystyki, zwłaszcza tej typu „on road”, nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności prowadzenia motocykla. Nasze podróże organizujemy w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, a trasa i tempo podróżowania, są zawsze dostosowywane do umiejętności uczestników. Jeśli istnieje taka potrzeba, dzielimy się na grupy, z których każda podróżuje swoim tempem. Nikt nigdy nikogo nie pogania, ani nie wywiera na nikim presji. Nawet jeśli jesteś mniej doświadczonym motocyklistą, nie obawiaj się, po prostu wybierz wyjazd o niższym stopniu trudności, odpowiednią informację znajdziesz w opisie wycieczki.

A: Nie ma obawy, zdecydowana większość uczestników naszych podróży to pojedyncze osoby, które kontakty towarzyskie nawiązują dopiero na miejscu. Od początku wyjazdu dbamy o dobrą atmosferę i o to, aby uczestnicy wyprawy mogli się szybko poznać i zintegrować. Zazwyczaj nie zabiera nam to więcej niż jeden dzień. Za pewnik możesz uznać to, że Twoje grono znajomych, a może także przyjaciół, po powrocie z wyprawy się powiększy.

A: Nie, nie ma takiej konieczności. Jeśli cenisz sobie swobodę i jazdę w pojedynkę, możesz podróżować na własną rękę. W takim przypadku podamy Ci koordynaty trasy i spotkamy się na lunch w ustalonej wcześniej restauracji lub wieczorem w hotelu. Pamiętaj jednak, że podróżowanie w grupie jest zazwyczaj bezpieczniejsze i jako organizator odpowiedzialnych podróży motocyklowych, właśnie taki sposób podróżowania rekomendujemy.

A: Maksymalna liczba motocykli uczestniczących w wyprawie to 12 maszyn (nie licząc motocykli organizatora).

A: Oczywiście, że tak. Upewnij się tylko wcześniej, że Twój motocykl zapewnia komfortowe warunki podróżowania także jemu. Koszt wyjazdu dla dwóch osób, znajdziesz w opisie wycieczki.

A: Z dokumentów: prawo jazdy kat. A , dowód osobisty lub paszport, dowód ubezpieczenia motocykla w wariancie assistance oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jeżeli pojazd, którym zamierzasz podróżować podlega umowie leasingu lub nie jest zarejestrowany na Ciebie, zabierz ze sobą dodatkowo wystawione przez właściciela pojazdu upoważnienie. Z dokumentu powinno jasno wynikać, że wyraża on zgodę na użytkowanie pojazdu poza granicami Polski. Szczegółową „check listę” rzeczy, które powinieneś zabrać dodatkowo, otrzymasz od nas mailem przed wyjazdem.

A: Nie jest to konieczne, ale jeśli ją posiadasz, zabierz ją. Będziesz czuł się bardziej komfortowo. Nie zapomnij tylko o zaktualizowaniu map. Jeśli nie masz nawigacji, na wszelki wypadek zabierz ze sobą aktualną mapę drogową regionu, po którym będziemy podróżować. Ze swojej strony zapewniamy oczywiście mapki poszczególnych etapów podróży.

A: Standardowo pokoje hotelowe są jedno lub dwuosobowe, przy czym pokój jednoosobowy wymaga dopłaty. W przypadku wycieczek objazdowych, podczas których co noc zmieniamy miejsce zakwaterowania, może się zdarzyć zakwaterowanie w pokoju trzy, cztero lub pięcioosobowym.

A: W opisie każdej podróży znajdziesz dokładną listę wydatków, zawartych w koszcie wyjazdu oraz listę rzeczy, których ten koszt nie obejmuje. Wydatki dodatkowe, dla podróży 7 dniowej, kształtują się zazwyczaj na następującym poziomie: paliwo - ok. 150 Euro, koszt wyżywienia – ok. 100 Euro/os (zakwaterowanie w modelu HB) lub ok. 250 Euro/os (zakwaterowanie w modelu B&B), opłaty parkingowe oraz drogowe – ok. 50 Euro.

A: W cenie wyjazdu jest zawarte ubezpieczenie OC, kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Nie zapewniamy ochrony ubezpieczeniowej Twojego motocykla. Jego ubezpieczenie jest obowiązkowe i leży w Twojej gestii. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia assistance, które powinno obejmować swoim zakresem zwrot kosztów transportu uszkodzonego motocykla do najbliższego serwisu. Jeśli chcesz, pomożemy Ci wybrać odpowiedni, niedrogi wariant takiego ubezpieczenia. W cenie wyjazdu nie ma również ubezpieczenia kosztów rezygnacji z udziału w imprezie. Rekomendujemy abyś wykupił taką polisę, szczególnie gdy dokonujesz rezerwacji miejsca na wyjazd z dużym wyprzedzeniem.

A: Po dokonaniu wstępnej rezerwacji miejsca, należy wpłacić min. 30% zaliczkę. Wpłaty należy dokonać nie później niż w ciągu 48 godzin od momentu otrzymania od organizatora pisemnego potwierdzenia dokonania wstępnej rezerwacji miejsca. Pozostała część kwoty, stanowiąca różnicę pomiędzy kosztem wyjazdu, a wpłaconą zaliczką, powinna zostać przelana najpóźniej 35 dni przed planowanym terminem wyjazdu.

A: Nasze motopodróże planujemy w taki sposób, aby ryzyko nieszczęśliwych wypadków ograniczyć do minimum. Nie wszystko jednak da się przewidzieć. Nasze bezpieczeństwo zależy nie tylko od nas samych ale także od innych użytkowników dróg. Jeśli w trakcie podróży awarii ulegnie Twój motocykl, albo dojdzie do nieszczęśliwego wypadku z Twoim udziałem, nie zostaniesz sam. Otoczymy Cię dobrą opieką, a jeśli będzie trzeba, wezwiemy fachową pomoc. Ktoś z nas będzie przy Tobie aż do chwili zabrania Twojej maszyny do serwisu lub udzielenia Ci fachowej pomocy medycznej. Aby transport uszkodzonego motocykla do najbliższego serwisu mógł odbywać się bezkosztowo, niezbędna jest odpowiednia polisa ubezpieczeniowa, którą przed wyjazdem jesteś zobowiązany wykupić. Jeśli chcesz, pomożemy Ci wybrać odpowiedni wariant ubezpieczenia.

MASZ PYTANIA?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kontakt