kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

FAQ

Jakie motocyklowe doświadczenie trzeba posiadać aby móc z Wami bezpiecznie podróżować? Czy na pewno dam sobie radę i nie będę odstawał od grupy?

Uprawianie MOTOturystyki, zwłaszcza tej typu „on road”, nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności prowadzenia motocykla. Nasze podróże organizujemy w sposób bezpieczny i odpowiedzialny a trasa i tempo podróżowania są zawsze dostosowywane do umiejętności uczestników. Nikt nigdy nikogo nie pogania ani nie wywiera na nikim presji. Nawet jeśli jesteś mniej doświadczonym motocyklistą nie obawiaj się, po prostu wybierz wyjazd o niższym stopniu trudności, odpowiednią informację znajdziesz w opisie wycieczki.

Miałem jechać z kolegą, ale ostatecznie zmienił zdanie. Czy jadąc w pojedynkę nie będę się czuł osamotniony? Pewnie wszyscy dobrze się znacie, w końcu podróżujecie ze sobą od lat.

Nie obawiaj się, większość uczestników naszych podróży to pojedyncze osoby, które kontakty towarzyskie nawiązują dopiero podczas wyjazdu. Od samego początku dbamy o dobrą atmosferę oraz o to aby uczestnicy mogli się szybko poznać i zintegrować. Zazwyczaj nie zabiera nam to więcej niż jeden dzień. Za pewnik możesz uznać to, że Twoje grono znajomych, a może także przyjaciół, po powrocie z wyprawy się powiększy.

Czy podróżując z Mototurismo.pl koniecznie trzeba jeździć w grupie?

Nie, nie ma takiego obowązku. Jeśli cenisz sobie swobodę i jazdę w pojedynkę, możesz podróżować solo. W takim przypadku podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie i spotkamy się na lunch w ustalonym wcześniej miejscu lub dopiero wieczorem w hotelu.

Ile motocykli jest w grupie podczas jednego wyjazdu?

Maksymalna liczba motocykli uczestników w jednej grupie to 12 maszyn.

Czy mogę zabrać ze sobą pasażera?

Oczywiście, upewnij się tylko wcześniej, że Twój motocykl zapewnia komfortowe warunki podróżowania także jemu. Koszt wyjazdu dla dwóch osób na jednym motocyklu znajdziesz w opisie wycieczki.

Co muszę zabrać ze sobą na wyjazd?

Z dokumentów: prawo jazdy kat. A, dowód osobisty, paszport (jeśli jedziesz poza Strefę Schengen), dowód ubezpieczenia motocykla oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (jeśli będziesz podróżować po UE). Jeżeli pojazd którym zamierzasz podróżować podlega umowie leasingu lub nie jest zarejestrowany na Ciebie, zabierz ze sobą dodatkowo upoważnienie wystawione w jęz. angielskim przez właściciela pojazdu. Z dokumentu powinno jasno wynikać, że wyraża on zgodę na użytkowanie przez Ciebie pojazdu na terytorium do którego się wybierasz. Szczegółową check listę rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą na wyjazd otrzymasz od nas przed wyjazdem.

Czy warto zabrać ze sobą na wyjazd nawigację?

Nie jest to konieczne, nawigujemy wykorzystując do tego celu standardowe Google Maps na smartfonie. Nie zapomnij tylko o uchwycie na telefon na kierownicy swojego motocykla oraz możliwości ładowania go w trakcie jazdy. Ze swojej strony zapewniamy linki do trasy poszczególnych etapów podróży.

Ilu osobowe są pokoje w hotelach?

Standardowo pokoje hotelowe są dwuosobowe, pokój jednoosobowy wymaga dopłaty. Jeśli jedziesz na wyjazd z kolegą lub pasażerem, daj nam znać, będziesz zakwaterowany w pokoju razem z nim.

Jakie koszty trzeba będzie ponieść dodatkowo? Czy są jakieś ukryte opłaty?

W opisie każdej podróży znajdziesz dokładny opis tego co jest zawarte w cenie wyjazdu oraz tego czego cena nie obejmuje. Wydatki dodatkowe dla podróży 7 dniowej kształtują się zazwyczaj na następującym poziomie: paliwo – ok. 150-200 Euro, wyżywienie – ok. 200-250 Euro/os, opłaty parkingowe oraz drogowe – ok. 50 Euro.

Czy przed wyjazdem potrzebuję wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie?

W cenie wyjazdu jest zawarte ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w wariancie podstawowym. Nie zapewniamy ochrony ubezpieczeniowej Twojego motocykla. Jego ubezpieczenie jest obowiązkowe i leży w Twojej gestii. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia assistance, które powinno obejmować swoim zakresem zwrot kosztów transportu zepsutego motocykla przynajmniej do najbliższego serwisu. W cenie wyjazdu nie ma również ubezpieczenia kosztów od rezygnacji i przerwania udziału w imprezie. Warto o nim pomyśleć szczególnie gdy dokonujesz rezerwacji miejsca na wyjazd z dużym wyprzedzeniem. Chętnie pomożemy Ci wykupić taką polisę.

Jak przebiega rezerwacja - kiedy należy wpłacić zaliczkę i w jakiej wysokości?

Aby dokonać rezerwacji miejsca należy wpłacić 40% ceny wyjazdu. Wpłaty należy dokonać nie później niż w ciągu 48 godzin od momentu otrzymania umowy uczestnictwa w imprezie. Pozostała część kwoty powinna zostać uiszczona nie później niż na 45 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia wyjazdu.

Na co mogę liczyć w przypadku awarii lub nieszczęśliwego wypadku?

Nasze MOTOpodróże planujemy w taki sposób aby ryzyko nieszczęśliwych wypadków ograniczyć do minimum. Nie wszystko jednak da się przewidzieć, Twoje bezpieczeństwo zależy przecież także od innych użytkowników dróg. Jeśli w trakcie podróży w grupie awarii ulegnie Twój motocykl albo dojdzie do nieszczęśliwego wypadku z Twoim udziałem nie zostaniesz z tym sam, otoczymy Cię opieką, a jeśli będzie trzeba wezwiemy fachową pomoc. Ktoś będzie przy Tobie aż do chwili udzielenia Ci fachowej pomocy medycznej. Aby transport uszkodzonego motocykla mógł odbywać się bezkosztowo, niezbędna jest odpowiednia polisa ubezpieczeniowa, którą przed wyjazdem powinieneś wykupić.

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/