PORADNIK MOTOTURYSTY

NAJLEPSZE TRASY MOTOCYKLOWE W EUROPIE


Kierowcy samochodów cenią sobie wygodne, szerokie, najlepiej wielopasmowe drogi. My motocykliści, chcemy doświadczać przechyłów. Kochamy więc podróżować po drogach wąskich i krętych, położonych najlepiej w urokliwych krajobrazowo miejscach. Europa jest pełna pięknych, motocyklowych tras, a pierwsze z nich można znaleźć już 600 km od naszej południowej granicy. Alpy, bo o nich mowa, są dla nas motocyklistów prawdziwym rajem. Dobrej jakości asfalty, mnóstwo wiraży, cudowne, górskie krajobrazy i wszechobecna motocyklowa brać, tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat.

Nockalm, Grossglockner, Timmelsjoch, Silvretta, Passo di Gardena, Passo Sella, Passo Pordoi, Passo dello Stelvio, St. Gotthard Pass, Furkapass, Sustenpass, Grimselpass czy Nufenenpass, to tylko kilka z wielu, kultowych alpejskich tras. Jeśli planujesz podróżować motocyklem po Europie, koniecznie zaplanuj przynajmniej jeden, kilkudniowy wypad w Alpy. Na pewno nie będziesz żałować.


JAKI MOTOCYKL DO MOTOTURYSTYKI


Podróżować można w zasadzie każdym motocyklem, są jednak maszyny do tego celu specjalnie zaprojektowane. To segment motocykli turystycznych, a w szczególności, maszyny z grupy turystyczne enduro. Najpopularniejsi w Europie przedstawiciele tej klasy to BMW GS, Ducati Multistrada, Honda Africa Twin, KTM Adventure, Suzuki V-Strom, Triumph Tiger czy Yamaha Tenere. Te niezwykle wszechstronne motocykle, pozwalają wygodnie przemierzać długie trasy asfaltowe, a kiedy nadarzy się taka okazja, także skręcić w boczne szlaki szutrowe.

Nie daj sobie jednak wmówić, że moto-podróżowanie zarezerwowane jest tylko dla motocykli tego segmentu – to nieprawda. A jeśli masz wątpliwości, czy Twój motocykl poradzi sobie w organizowanej przez nas moto-podróży, skontaktuj się z nami.


JAK UBRAĆ SIĘ W PODRÓŻ MOTOCYKLEM


W moto-podróży, jak nigdzie indziej docenisz trafność powiedzenia – „Nie ma złej pogody, są tylko niewłaściwie dobrane ciuchy”. Ubiór motocyklisty to naprawdę ważna kwestia. Właściwy - pozwoli w pełni cieszyć się moto-turystyką, niewłaściwy - potrafi zmienić nawet najcudowniejszą moto-wyprawę w koszmar. Pogoda w motocyklowej podróży potrafi często się zmieniać, dobrze więc mieć na sobie strój, który do aktualnie panujących warunków pogodowych, można łatwo dostosować. Na rynku nie brakuje dobrych, uniwersalnych kompletów ubrań motocyklowych.

Te najlepsze składają się zazwyczaj z kilku warstw (warstwa wierzchnia, membrana przeciwdeszczowa i podpinka ocieplająca), które w zależności od pogody można łatwo wpinać lub wypinać. W ten sposób jeden dobry komplet odzieży, w zasadzie całkowicie załatwia sprawę ubrania w podróży. A jeśli jeszcze do tego, założysz bieliznę termiczną oraz oddychające, ale nie przepuszczające wody rękawice i buty, nic nie zmąci Ci przyjemności moto-podróżowania.
JAKIE AKCESORIA NAPRAWDĘ PRZYDAJĄ SIĘ W PODRÓŻY


Rosnąca popularność turystyki motocyklowej, spowodowała prawdziwy „wysyp” akcesoriów umilających moto-wyprawy. Wiele z nich, jak np. urządzenia nawigacyjne, jest w podróży wprost nieocenionych. Jeśli jeździcie we dwoje, zapewne niezbędny okaże się komplet dobrych kufrów. Ale jeśli podróżujesz bez partnera/partnerki, boczne kufry będą Ci tylko przeszkadzać w sprawnym przeciskaniu się pomiędzy pojazdami stojącymi w korkach.

Wtedy lepsza będzie, kilkukrotnie tańsza, wodoodporna torba, umiejętnie przypięta do siedzenia pasażera. Zanim więc wydasz „fortunę” na akcesoria, które okażą się nietrafione, dwa razy zastanów się, w jaki sposób będziesz podróżować i czego naprawdę Ci potrzeba.
PODRÓŻUJ BEZPIECZNIE, SZLIFUJ SWOJĄ TECHNIKĘ JAZDY


Uprawianie moto-turystyki, zwłaszcza typu „on road”, nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności prowadzenia motocykla. Warto jednak dobrze opanować kilka podstawowych elementów techniki jazdy (np. przeciwskręt), podróż stanie się wtedy przyjemniejsza i bardziej bezpieczna.

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje motocyklowe umiejętności są wystarczające aby podróżować razem z nami, zadzwoń lub napisz do nas.


MASZ PYTANIA?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kontakt