kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Poradnik

Dlaczego warto podróżować na własnym motocyklu?

Od blisko 10 lat organizujemy zagraniczne wyjazdy motocyklowe, także na wynajętych motocyklach i bazując na własnym a także uczestników naszych wyjazdów doświadczeniu wiemy, że nie ma jak to podróż na własnym motocyklu. Poniżej trzy podstawowe argumenty, które za tym przemawiają:

  • JADĄC SWOIM MOTOCYKLEM PODRÓŻUJESZ KOMFORTOWO BO MASZ MOŻLIWOŚĆ DOPASOWANIA MASZYNY DO SIEBIE

Jednym z kluczowych czynników do tego aby móc podróżować bezpiecznie i w pełni cieszyć się jazdą jest właściwe dopasowanie maszyny do siebie. Kiedy kupujesz swój wymarzony sprzęt wcześniej go oglądasz, kilkukrotnie przymierzasz się do niego a coraz częściej także odbywasz nim jazdę testową. Dzięki temu wybierasz motocykl świadomie, w jakimś sensie skrojony pod Ciebie, na którym czujesz się komfortowo i bezpiecznie. A nawet jeśli nie do końca tak jest, masz czas i możliwość wprowadzenia w nim modyfikacji, który ten stan poprawią. Jaka jest na to szansa w przypadku motocykla wypożyczanego? Żadna.

  • JADĄC SWOIM MOTOCYKLEM PODRÓŻUJESZ BEZPIECZNIE BO ZNASZ JEGO STAN TECHNICZNY, SPOSÓB PRACY OPON I ZAWIESZENIA

Kiedy wybierasz się w podróż własnym motocyklem znasz jego stan techniczny, możliwości zawieszenia oraz sposób w jaki zachowują się opony. Jednym słowem wiesz czego możesz się po nim spodziewać i na co możesz sobie na nim pozwolić, a to sprawa kluczowa dla Twojego bezpieczeństwa. I nawet jeśli któryś z powyższych elementów budzi Twoje zastrzeżenia, masz możliwość ingerencji i zmiany tego stanu rzeczy jeszcze przed wyjazdem. W przypadku wypożyczanej maszyny nie ma na to czasu, dostajesz to co dostajesz i musisz tym jechać, często grubo ponad 1000 km.

  • JADĄC SWOIM MOTOCYKLEM NIE WPŁACASZ KAUCJI I NIE PONOSISZ RYZYKA JEJ UTRATY W RAZIE NAJDROBNIEJSZYCH NAWET USZKODZEŃ

Z doświadczenia wiemy, że firmy użyczające motocykle na wyjazdy lub organizujące je na swoich maszynach są zazwyczaj bardzo konsekwentne w dokładnych oględzinach sprzętów po okresie użyczenia i poszukiwaniu najdrobniejszych nawet uszkodzeń. W razie ich znalezienia bezwzględnie zatrzymują wpłaconą wcześniej kaucję i rozliczają ją dopiero po dokonaniu naprawy. I w ten oto sposób czasem okazuje się, że koszt Twoich motocyklowych wakacji wzrasta nieoczekiwanie o 1000-1500 Euro (niech uderzy się w pierś ten, komu nigdy nie przytrafiła się parkingówka). Kiedy jedziesz w podróż swoim motocyklem nie bierzesz udziału w upokarzającej obie strony procedurze oględzin pojazdu i sam decydujesz czy chcesz naprawiać ewentualne drobne uszkodzenia czy nie i czy opłaca Ci się to zrobić z polisy ubezpieczeniowej.

Rynek turystyki motocyklowej w Polsce szybko się rozwija i oferuje coraz więcej możliwości. Podróżuj bezpiecznie, wybieraj świadomie.

Jaki motocykl do MOTOturystyki?

Podróżować można w zasadzie każdym motocyklem, są jednak maszyny do tego celu specjalnie zaprojektowane. Mowa rzecz jasna o segmencie motocykli turystycznych. Najpopularniejsi w Europie przedstawiciele tej klasy to BMW GS, BMW RT, Ducati Multistrada, Honda Africa Twin, Honda NT1100, KTM Adventure, Suzuki V-Strom, Triumph Tiger, Kawasaki Versys czy Yamaha Tenere. Te bardzo wygodne i wszechstronne motocykle, pozwalają wygodnie przemierzać długie trasy asfaltowe, a kiedy nadarzy się taka okazja także skręcić w twarde, ubite szlaki szutrowe.

Nie daj sobie jednak wmówić, że MOTOpodróżowanie zarezerwowane jest tylko dla motocykli tego segmentu – to nieprawda. A jeśli masz wątpliwości, czy Twój motocykl poradzi sobie w organizowanej przez nas MOTOpodróży, skontaktuj się z nami.

Co zabrać ze sobą w motocyklową podróż?

W motocyklowej podróży szybko przekonasz się jak niewiele rzeczy na co dzień potrzebujesz. Mocno ograniczone miejsce na bagaż wymusza zabieranie na wyjazd tylko tego co naprawdę niezbędne. Zapomnij więc o drugiej parze dżinsów czy butów, zapewne nie zmieścisz też drugiego, np. typowo letniego kompletu motocyklowych ciuchów. Zawsze musisz natomiast znaleźć w bagażu miejsce na: komplet ciuchów przeciwdeszczowych, drugą parę okularów (jeśli je nosisz), apteczkę z podstawowymi lekami, mapę terenu po którym będziesz podróżować, zapasowy komplet kluczyków, kamizelkę odblaskową, zestaw naprawczy do opon, trytytki, mocną taśmę mocującą, smar do łańcucha (jeśli Twój motocykl ma łańcuch), pinlock i spray do czyszczenia wizjera kasku.

Warto zabrać też ze sobą zamykane za klucz lub szyfr zapięcie rowerowe, przyda się do bezpiecznego przypięcia kasku do motocykla na czas zwiedzania atrakcji turystycznych.

Jak się ubrać w podróż motocyklem?

W MOTOpodróży, jak nigdzie indziej docenisz trafność powiedzenia: „Nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani motocykliści”. Ubiór motocyklisty to naprawdę ważna kwestia, właściwy pozwoli Ci w pełni cieszyć się MOTOturystyką, niewłaściwy potrafi zmienić nawet najcudowniejszą MOTOwyprawę w koszmar. Pogoda w motocyklowej podróży potrafi często się zmieniać, dobrze więc mieć na sobie strój, który do aktualnie panujących warunków pogodowych można łatwo dostosować.

Na rynku nie brakuje dobrych, uniwersalnych kompletów ubrań motocyklowych, te najlepsze składają się zazwyczaj z kilku warstw (warstwa wierzchnia, membrana przeciwdeszczowa i podpinka ocieplająca), które w zależności od pogody można łatwo wpinać lub wypinać. W ten sposób jeden dobry komplet odzieży, w zasadzie całkowicie załatwia sprawę ubrania w podróży. A jeśli dołożysz do tego, bieliznę termiczną oraz oddychające, ale nie przepuszczające wody rękawice i buty nic nie zmąci Ci przyjemności MOTOpodróżowania.

Jakie akcesoria naprawdę przydają się w podróży?

Rosnąca popularność turystyki motocyklowej spowodowała prawdziwy wysyp akcesoriów umilających MOTOwyprawy. Wiele z nich, jak np. urządzenia nawigacyjne jest w podróży wprost nieocenionych. Jeśli jeździcie we dwoje zapewne niezbędny okaże się też komplet dobrych kufrów. Ale jeśli podróżujesz sam, może okazać się, że lepsza dla Ciebie będzie kilkukrotnie tańsza, wodoodporna torba umiejętnie przypięta do siedzenia pasażera.

Zanim więc wydasz fortunę na akcesoria, które okażą się zbędne, dwa razy się zastanów w jaki sposób będziesz podróżować i czego naprawdę Ci potrzeba.

Podróżuj bezpiecznie, szlifuj swoją technikę jazdy

Uprawianie MOTOturystyki, zwłaszcza typu „on road” nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności prowadzenia motocykla. Warto jednak dobrze opanować kilka podstawowych elementów techniki jazdy (np. przeciwskręt czy umiejętne patrzenie w zakręt), podróż stanie się wtedy przyjemna i bardziej bezpieczna.

Jeśli masz wątpliwości czy Twoje motocyklowe umiejętności są wystarczające aby wybrać się z nami w motocyklową podróż, skontaktuj się z nami.

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/