...

GIRO DI SICILIA  15.10 (Ndz )- 22.10.2023 (Ndz)

Motocyklem przez Sycylię

ZAREZERWUJ MIEJSCEDla kogo jest ten wyjazd i jak wygląda podróżowanie z mototurismo.pl?


Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej, pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Europy. Nie będziemy zwiedzać zabytków i odwiedzać kościołów, będziemy natomiast delektować się licznie występującymi tu cudami natury i otaczającej nas przyrody. Jak zawsze, kluczowa będzie dla nas przyjemność z jazdy motocyklem, trasy zaplanowaliśmy więc z olbrzymią starannością i gdzie tylko się da unikać będziemy autostrad i dróg szybkiego ruchu. Aby dobrze poczuć regionalne klimaty, w poszukiwaniu miejsc na lunch zawitamy raczej do małych, wypełnionych autochtonami barów, niż wykwintnych restauracji dla turystów. Czasem zdarzy nam się także kupić lokalne produkty spożywcze i w ciągu dnia urządzić sobie piknik w plenerze. Będziemy jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, nie planujemy się ścigać ani ze sobą rywalizować. Zamierzamy natomiast dbać nawzajem o swoje bezpieczeństwo i wzajemnie sobie pomagać. Podoba Ci się taki sposób motopodróżowania? Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata z siodła motocykla.


GŁÓWNE INFORMACJE


 • Termin podróży: 15.10 (Ndz )- 22.10.2023 (Ndz)
 • Formuła podróży: „Fly & Ride” (przylot samolotem i transport motocykli na wyspę)
 • Nawierzchnia: asfalt
 • Teren: płaski i górzysty z dużą ilością zakrętów
 • Liczba właściwych etapów: 6
 • Liczba kilometrów do pokonania: 1406 km
 • Łączny czas w siodle: 32 h (nie licząc przerw)
 • Najdłuższy etap: 303 km
 • Najkrótszy etap: 74 km
 • Poziom trudności:  średni (dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki)
 • Zakwaterowanie: Hotele i pensjonaty (śniadania w cenie)
 • Ilość maszyn uczestników w grupie:  max. 12
 • Wyprawa dla motocykli typu: chopper, cruiser, maxi-skuter, naked, sport, turystyk
CENA WYJAZDU


 • 1690 Euro za osobę w pokoju 2 os.
 • 2190 Euro za osobę w pokoju 1 os.
 • 2390 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

Uwaga! Ze względu na konieczność wykupienia biletu na samolot, zaleca się dokonanie rezerwacji miejsca na wyjazd z dużym wyprzedzeniem.

OPIS PODRÓŻY


Wulkan Etna, piękna dolina rzeki Alcantara, cudowne krajobrazy, górskie serpentyny, znakomita kuchnia, wyborne wino i występujące co krok prawdziwe perły architektury - oto Sycylia, największa wyspa Morza Śródziemnego. Ta otoczona trzema morzami i oddzielona od Płw. Apenińskiego szeroką na 3 km Cieśniną Mesyńską wyspa jest wymarzonym celem podróży każdego motocyklisty. Wybierz się tam razem z nami i poczuj klimat tego wyjątkowego miejsca wszystkimi zmysłami - tak jak to się dzieje wyłącznie w motocyklowej podróży.

Na Sycylię jest daleko, dlatego wyjazd organizujemy w formule „Fly & Ride” z przylotem na miejsce samolotem oraz dowozem motocykli ubezpieczonym transportem. Jedyne o co musisz zadbać sam/-a to odstawienie do Warszawy kilka dni wcześniej motocykla do transportu (za dopłatą odbiór motocykla spod drzwi Twojego domu) oraz przylot i powrót do/z Katanii - całą resztę ogarniemy za Ciebie. Jeśli skorzystasz z sugerowanych przez nas lotów, w cenie zapewnimy Ci także transfer z i na lotnisko we Włoszech. Po przybyciu na miejsce i noclegu w okolicy Katanii ruszamy na 7-dniowe, niezapomniane spotkanie z zapachami i smakami Sycylii, w trakcie którego cieszyć się będziemy motocyklową jazdą i nie pominiemy żadnej z największych atrakcji turystycznych wyspy. Taormina, Palermo, Agrigento, Noto, Modica, Erice czy Cefalu - to wszystko znajdzie się na szlaku naszej podróży. A gdy nacieszysz się już jazdą, otaczającymi Cię zewsząd pięknymi krajobrazami i perłami sycylijskiej architektury, powrócimy w okolice Katanii by odbyć spacer po zboczach Etny - najwyższego czynnego wulkanu w Europie (3323 m n.p.m.). Siódmego dnia wieczorem samolot zabierze nas z powrotem do Polski, dokąd w drogę powrotną transportem samochodowym ruszą też nasze motocykle. W trakcie wyjazdu możesz też liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile ze znakomitą włoską kuchnią. A jeśli będziesz chciał/-a zrobić sobie przerwę od jazdy lub pojeździć sobie sam/-a, nie ma sprawy - chętnie podamy Ci koordynaty trasy lub zaproponujemy alternatywny sposób spędzenia czasu. Z nami jeździsz kiedy chcesz i ile chcesz, bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo - tak jak lubisz.

Wylot: 15.10.2023 (Ndz)
Warszawa Modlin - Katania
Nr. Lotu: FR 5440
Linia: Ryanair
Godzina wylotu: 09:25
Godzina przylotu: 12:10

Powrót: 22.10.2023 (Ndz)
Katania - Warszawa Modlin
Nr. Lotu: FR 5441
Linia: Ryanair
Godzina wylotu: 06:15
Godzina przylotu: 09:00


W trakcie tej podróży:
- objedziemy dookoła wulkan Etna i pospacerujemy sobie trochę po jego zboczach
- „potańczymy” po serpentynach pasma górskiego Nebrodi i Parku Naturalnego Madonie
- zobaczymy wyrzeźbiony w lawie malowniczy wąwóz rzeki Alcantara
- popatrzymy na Piekną Wyspę (Isola Bella)
- zawitamy do Taorminy by podziwiać piękno Teatru Greckiego i rozciągający się z niego widok na Etnę
- odsapniemy na pięknie położonej plaży w Cefalu i udamy się tam do jednej z licznych winiarni lub enotek
- odbędziemy wieczorny spacer po historycznym centrum Palermo
- przejedziemy przez miasto urodzenia Vito Corleone (szef mafii z Ojca Chrzestnego)
- napawać się będziemy zapierającymi dech widokami na morze i Wyspy Egadzkie, ze znajdującego się na Płn-Zach zakątku wyspy starożytnego Erice
- przez chwilę poczujemy się jak w Grecji, docierając do słynącego z licznych perełek archeologicznych Agrigento
- przejedziemy przez Ragusę i Noto, miasta - perły sycylijskiego baroku)
- skosztujemy czekolady, przygotowanej wg. tradycyjnej metody Azteków
- raczyć się będziemy wyśmienitą sycylijską kuchnią oraz doskonałym, miejscowym winem


INFORMACJE DODATKOWE


Cena obejmuje:
 • udział w podróży
 • asystę doświadczonego (ponad 100 000 km w tej roli) przewodnika motocyklowego na trasie
 • transport motocykla na trasie Warszawa - Katania - Warszawa (za dopłatą możliwość odbioru maszyny spod drzwi Twojego domu)
 • transfer do hotelu z lotniska w Katanii i z powrotem dla wskazanych w ofercie numerów lotów
 • 7 noclegów ze śniadaniami w miejscu zakwaterowania
 • wifi
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW i OC); sumy ubezpieczenia - 100 000 zł (KL i NNW) oraz 50 000 zł (OC)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:
 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • transportu motocykla do miejsca załadunku w Warszawie i z powrotem
 • biletu lotniczego do Katanii i z powrotem (zakup na sygnał organizatora, po potwierdzeniu osiągnięcia minimalnej liczebności grupy)
 • transferu do hotelu i z powrotem na lotnisko w Katanii dla innych niż wskazane w ofercie numerów lotów
 • paliwa do motocykla
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami w miejscu zakwaterowania
 • opłat drogowych i parkingowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków, kolejki gondolowej i spaceru po Etnie oraz innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:
 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

Dlaczego z nami?

Jesteśmy oficjalnie działającym biurem turystyki motocyklowej, wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki pod numerem 23187, numer wpisu do rejestru 2215.Mamy wykupioną gwarancję ubezpieczeniową, będącą zabezpieczeniem finansowym dla naszych klientów o wartości 200 000 zł. Regularnie odprowadzamy składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Jesteśmy odpowiedzialni i doświadczeni, mamy na koncie zorganizowanie wielu motocyklowych wypraw. Twoje bezpieczeństwo stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Nasze wyjazdy charakteryzuje doskonała organizacja oraz wyśmienita koleżeńska atmosfera. Z nami szybko poczujesz się tak, jakbyś podróżował/-a z grupą znajomych..

MAPA PODRÓŻY


GIRO DI SICILIAPlan podróży:


Aby uzmysłowić Ci jak atrakcyjną trasą pojedziemy, wszystkie widokowe odcinki drogi dla każdego z etapów, zaznaczyliśmy na mapach na zielono.Etap 1:
ALCANTARA, ISOLA BELLA I TAORMINA

Długość: 245 km
Czas w siodle: 6 hNaszą podróż po Sycylii rozpoczynamy mocnym akcentem – całodzienną rundą widokową wokół wulkanu Etna. Na sam wulkan wybierzemy się co prawda dopiero ostatniego dnia wyprawy ale już teraz okrążymy go dookoła, przyglądając mu się dokładnie z każdej strony. Tym bardziej, że usytuowane na jego zboczach drogi oferują mnóstwo radości z jazdy a turystycznych atrakcji w okolicy co niemiara. Oprócz wrażeń z motocyklowej jazdy, tego dnia czekają na nas jeszcze: wyrzeźbiony w lawie malowniczy wąwóz rzeki Alcantara, Piękna Wyspa (Isola Bella) oraz spacer po Teatrze Greckim w Taorminie z widokiem na morze i być może ośnieżoną jeszcze o tej porze roku Etnę....

Etap 2:
PRZEZ GÓRY NEBRODI I PARCO NATURALE DELLE MANDONIE DO CEFALU

Długość: 283 km
Czas w siodle: 6,5 h


Po śniadaniu opuszczamy nasze dotychczasowe miejsce zakwaterowania w Katanii i kierujemy się na północne wybrzeże wyspy. Po drodze przejeżdżamy przez góry Nebrodi i zmierzamy do Parku Naturalnego Madonie. Tam czekają na nas ulubione przez sycylijskich motocyklistów trasy. Znów będzie więc widokowo i baaardzo kręto. Na nocleg zatrzymujemy się w Cefalu – uroczym rybackim miasteczku, gdzie oddamy się chwili relaksu na wspaniale położonej plaży a wieczorem odwiedzimy jedną z licznych enotek lub winiarni....

Etap 3:
ŚLADAMI RODZINY CORLEONE DO PALERMO

Długość: 214 km
Czas w siodle: 5 h


Celem dnia przyciągające eklektyczną urodą Palermo i wieczorny spacer po jego wspaniałym historycznym Centrum. Zanim tam jednak dotrzemy, „potańczymy” sobie trochę po zakrętach górskich dróg, których w tej okolicy nie brakuje. Tego dnia przed nami: liczne górskie serpentyny, przejazd przez miasto urodzenia Vito Corleone (szef mafii z Ojca Chrzestnego) a na koniec wzgórze Monreale ze znamienitą katedrą....

Etap 4:
PRZEZ ŚREDNIOWIECZNĄ OSADĘ W CHMURACH DO REZERWATÓW ARCHEOLOGICZNYCH AGRIGENTO

Długość: 287 km
Czas w siodle: 6,5 h


Po śniadaniu w hotelu w okolicy Palermo ruszamy dalej na Zachód, by dotrzeć na najpiękniejszą na wyspie plażę oraz do znajdującego się na Płn-Zach zakątku wyspy Erice, z zapierającymi dech widokami na nizinę, morze i Wyspy Egadzkie. To zdaniem wielu najpiękniejszy zakątek Sycylii! Następnie, kierując się na Południe dotrzemy na słynne Schody Tureckie oraz do słynącego z licznych perełek archeologicznych Agrigento, gdzie poczujemy się jak w Grecji. Tutaj zatrzymamy się na noc....

Etap 5:
WYBRZEŻEM PRZEZ PERŁY SYCYLIJSKIEGO BAROKU Z POWROTEM W OKOLICE KATANII

Długość: 303 km
Czas w siodle: 6,5 h


Kierując się na Południe i jadąc piękną, widokową drogą wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy, docieramy do Ragusy i Noto – prawdziwych pereł sycylijskiego baroku. Następnie z przerwą na skosztowanie produkowanej tradycyjną metodą czekolady wracamy w okolice Katanii, gdzie spędzimy dwie ostatnie noce....

Etap 6:
SPACER PO ZBOCZACH ETNY

Długość: 74 km
Czas w siodle: 2h


Ostatni dzień pobytu to całodniowa wyprawa na Etnę. Ta budząca skrajne emocje, przerażająca i pociągająca zarazem góra jest najwyższym czynnym wulkanem w Europie (3323 m n.p.m.). Motocyklami wjedziemy na wysokość 1900 m, następnie kolejką gondolową dotrzemy jeszcze wyżej (2900 m), by z przewodnikiem odbyć spacer po przypominającym księżycowy krajobraz zboczu tego mitycznego wulkanu....

Etap 7:
SPACER PO KATANII I POWRÓT DO POLSKIZastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.

ZOBACZ JAK BYŁO W 2021


Zobacz inne podróże