kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Chorwacja

BALKAN TOUR 2024

Motocyklem przez Bałkany z wizytą w Górach Przeklętych

Data
wyjazdu

26 cze. - 05 lip. 2024

Dni do wyjazdu: 8


Formuła

Rail & Ride


Poziom
trudnościZakwaterowanie

Hotele


Długość
trasy

1699 km


CENA

1490 € osoba
2190 € 2 osoby

Więcej
informacji
Termin podróży: 26.06 (Śr) - 05.07.2024 (Pt)
Formuła podróży: "Rail & Ride" objazdowa z dojazdem nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli
Nawierzchnia: asfalt
Teren: płaski i górzysty z dużą ilością zakrętów
Liczba właściwych etapów: 10
Długość trasy: 1699 km (Wiedeń-Wiedeń)
Łączny czas w siodle: 36 h
Najkrótszy etap: 127 km
Najdłuższy etap: 375 km
Poziom trudności: Średni
Zakwaterowanie: hotele ze śniadaniami
Ilość maszyn uczestników w grupie: max. 12
Formuła
Rail & Ride

Na miejsce początkowe wyprawy dojeżdżasz motocyklem a pewną część trasy pokonujesz nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli. Kiedy pociąg przemieszcza się nocą, Ty śpisz w wagonie sypialnym lub przedziale z kuszetkami.

Malownicze miasteczka, postrzępione rozpadlinami wybrzeża, dzikie góry, przypominające norweskie fiordy zatoki, piękne krajobrazowo górskie drogi oraz licznie występujące cuda natury.  Czarnogóra, Albania, Chorwacja oraz Bośnia i Hercegowina to prawdziwe bałkańskie perły, które podziwiane z siodła motocykla lśnią jeszcze wyraźniej niż zwykle. Która z nich zachwyci Cię bardziej i pozostawi w Twojej pamięci więcej śladów? Przygotuj się na zapierające dech widoki na Zatokę Kotorską, przejazd wzdłuż kanionów górskich rzek, wizytę w albańskich Górach Przeklętych, emocjonujący wjazd krętą drogą na Sv. Jure w Parku Narodowym Biokovo, taniec po zakrętach słynnej albańskiej SH-20 czy niezapomniane wieczory w Mostarze, Sarajewie i Dubrowniku.

Wyjazd realizowany jest w formule „Rail & Ride”, a więc z dojazdem „na kołach” oraz nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli. Podróżując w ten sposób oszczędzasz czas, bo kiedy Ty śpisz, pociąg jedzie w nocy. Spotykamy się wieczorem na bocznicy dworca kolejowego w Wiedniu (stąd odjeżdża nasz pociąg do chorwackiego Splitu). Do Wiednia możesz dojechać indywidualnie albo razem z innymi uczestnikami wyjazdu z Gliwic, wspólny start zaplanowaliśmy w godzinach przedpołudniowych ze stacji benzynowej usytuowanej tuż obok autostrady A1. Następnego dnia rano „na kołach” wyruszysz do bośniackiego Mostaru, gdzie zaplanowaliśmy nasz pierwszy nocleg na bałkańskiej ziemi. W trakcie kolejnych dni wyprawy odwiedzisz będące niezwykłym tyglem kulturowym Sarajewo, przejedziesz wzdłuż zapierających dech kanionów Pivy i Tary, zatopisz się w wyjątkowej urodzie Parku Narodowego Durmitor, podziwiać będziesz oszałamiające widoki na Zatokę Kotorską, udasz się w jeszcze niedawno zupełnie niedostępne albańskie Góry Przeklęte oraz przejedziesz słynną albańską drogą SH-20. Ostatni wieczór spędzisz w czarującym swoją urodą Dubrowniku by kolejnego dnia rano przez Półwysep Peljesać i imponujący nowy most o tej samej nazwie powrócić do Splitu. Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych, pociąg zabierze Cię z powrotem do Wiednia, w którym zameldujesz się ok. 09:00 kolejnego dnia rano.  Dalej samodzielnie lub wspólnie z innymi uczestnikami wyjazdu (do wyboru) wyruszysz w podróż powrotną do Polski.

Nasz pobyt na Bałkanach to nie tylko jazda motocyklem, możesz liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile ze znakomitą bałkańską kuchnią. A jeśli będziesz chciał jechać sam, nie ma sprawy – chętnie podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie. Z nami jeździsz bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo – jak wolisz.

 

Wyjazd: 26.06.24 (ŚR)

Terminal transportu samochodów i motocykli w Wiedniu

Załadunek motocykli: 16:00

Odjazd pociągu z Wiednia (AT): 17:55

Przyjazd pociągu do Splitu (AT): 08:20

 

Powrót: 05.07.24 (PT)

Terminal transportu samochodów i motocykli w Splicie

Odjazd pociągu ze Splitu (AT): 17:29

Przyjazd pociągu do Wiednia (AT): 09:00

 

W trakcie tej podróży:

 • pojedziesz biegnącą wzdłuż chorwackiego wybrzeża, bardzo atrakcyjną widokowo Magistralą Adriatycką
 • podziwiać będziesz zapierające dech w piersiach widoki na cudowne, chorwackie wybrzeże oraz położone nieopodal jego niezliczone wyspy
 • wdrapiesz się „na kołach” na przeszkloną platformę widokową Sky Walk w Parku Przyrody Biokovo
 • spędzisz niezapomniany wieczór w Dubrovniku
 • odwiedzisz Medjugorje, Mostar a także będące niezwykłym tyglem kulturowym Sarajevo
 • podziwiać będziesz widoki na piękną, przypominającą norweski fiord Zatokę Kotorską
 • posmakujesz dzikiej natury w zachwycającym Parku Narodowym Durmitor
 • zachwycać się będziesz widokiem na słynny most na rzece Tara (dla chętnych dodatkowo zjazd tyrolką nad wąwozem)
 • pojedziesz w niedawno jeszcze niedostępne Góry Przeklęte
 • przejedziesz słynną albańską SH-20
 • podziwiać będziesz widoki na niezwykłej urody kaniony rzek Piva i Tara

Etap 1

WIEDEŃ (AT) – SPLIT (HR)

761 km (pociąg)

0 h

Popołudniu spotkasz się z grupą na platformie załadunku samochodów i motocykli w Wiedniu by wyruszyć w nocną podróż pociągiem z kuszetkami do .  Splitu. Motocykl jedzie razem z Tobą. Do Wiednia dotrzesz sam lub razem z innymi uczestnikami wyjazdu startując z Gliwic (do wyboru). Do Splitu dotrzesz ok. 08:00 rano.

Etap 2

SPLIT (HR) – BIOKOVO (HR) – MOSTAR (BiH)

192 km

4 h 

Po opuszczeniu pociągu wyruszysz na Południe wzdłuż chorwackiego wybrzeża, po drodze czeka Cię emocjonujący wjazd na platformę widokową Sky Walk w Parku Przyrody Biokovo oraz chwila oddechu w sąsiedztwie wodospadów Kravica. Następnie przez Madjugorje udasz się do bośniackiego Mostaru, gdzie zatrzymasz się pierwszy nocleg na bałkańskiej ziemi. Wieczór zakończysz spacerem po słynnym kamiennym Starym Moście oraz kolacją na urokliwej starówce.

Etap 3

SARAJEVO (BiH)

127 km

2,5 h 

To najkrótszy z etapów Twojej podróży, a to dlatego, żebyś miał czas nacieszyć się różnorodnością kulturową Sarajewa. Stary fort, turecki bazar z tradycyjnymi warsztatami rzemieślniczymi, Muzeum Olimpijskie czy kolej gondolowa na Trebevic – to tylko kilka z atrakcji tego wyjątkowego miasta. Sarajewo zwiedzisz sam lub razem z innymi uczestnikami wyjazdu – jak wolisz.

Etap 4

KANION PIVY (ME) – KANION VIDKOVAC (ME)

171 km

4,5 h

Rano po śniadaniu wyruszysz do Czarnogóry, gdzie zaraz po przekroczeniu granicy czeka Cię jazda wzdłuż zapierającego dech w piersi kanionu rzeki Piva. Niedługo potem wjedziesz do Parku Narodowego Durmitor i bardzo atrakcyjną widokowo drogą udasz się w stronę kanionu Vidkovac. Na nocleg zatrzymasz się na obrzeżach parku.

Etap 5

LOVCEN (ME) – ZATOKA KOTORSKA (ME)

238 km

4,5 h

Na jakiś czas opuścisz Durmitor i skierujesz się na Południe w stronę Parku Narodowego Lovcen by znów cieszyć się jazdą po emocjonującej górskiej drodze. Słynny odcinek drogi Cetynia – Kotor pokonasz tempem turystycznym aby móc jak najdłużej podziwiać widoki na przypominającą norweski fiord Zatokę Kotorską. Nad zatoką zatrzymasz się na noc, to będzie dzień, który zapamiętasz na długo.

Etap 6

BAR (ME) – JEZIORO SZKODERSKIE (ALB) – GÓRY PRZEKLĘTE (ALB)

244 km

6 h

Po noclegu w Zatoce Kotorskiej przez Budvę i Bar pojedziesz do Albanii, mijając po drodze piękne Jezioro Szkoderskie. Pod koniec dnia czeka Cię wypad w surowe i dzikie Góry Przeklęte, przygotuj się na niezapomniane wrażenia.

Etap 7

DROGA SH 20 (ALB) – MOST NA RZECE TARA (ME) – DURMITOR (ME)

250 km

4,5 h

Jadąc słynną albańską SH-20 wrócisz do Czarnogóry i skierujesz się do kanionu rzeki Tara a potem znów do Parku Narodowego Durmitor. Na kawę zatrzymasz się przy moście nad kanionem znanym między innymi z filmu Komandosi z Navarony, a jeśli wystarczy Ci odwagi będziesz miał możliwość przejazdu tyrolką nad tym najgłębszym wąwozem w Europie. Noc spędzisz w otulinie Parku Narodowego Durmitor.

Etap 8

DURMITOR (ME) – TREBINJE (BiH) – DUBROVNIK (HR)

201 km

4 h

Krętą drogą przez Park Narodowy Durmitor pojedziesz w stronę chorwackiego Dubrovnika. Jadąc przez park zachwycać się będziesz urodą tego wyjątkowego miejsca co chwila robiąc przerwy na pamiątkowe zdjęcia. Następnie zjedziesz z gór do kanionu Pivy i dalej jadąc wzdłuż rzeki przez bośniackie Trebinie powrócisz do Chorwacji by w pięknym Dubrowniku spędzić ostatni wieczór na bałkańskiej ziemi.

Etap 9

DUBROVNIK (HR) – SPLIT (HR)

218 km

4 h 

Po śniadaniu w hotelu, przez Płw. Peljesac i spektakularny most o tej samej nazwie udasz się do Splitu skąd w godzinach popołudniowych pociąg zabierze Cię z powrotem do Wiednia.

Etap 10

SPLIT – WIEDEŃ (AT)

761 km (pociąg)

0 h

Nocnym pociągiem ze Splitu wraz ze swoim motocyklem powrócisz do Wiednia. W austriackiej stolicy zameldujesz się ok. 09:00 rano, będziesz więc miał jeszcze cały dzień na samodzielny lub grupowy (do wyboru) powrót autostradą do Polski.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.

1490 Euro za osobę w pokoju 2 lub 3 os.

1990 Euro za osobę w pokoju 1 os.

2190 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

 

Cena obejmuje:

 • udział w podróży
 • asystę doświadczonego (ponad 150 000 km w tej roli) doskonale znającego teren przewodnika motocyklowego na trasie
 • bilety na wskazany przez Organizatora pociąg na trasie Wiedeń-Split-Wiedeń, z miejscem do spania w 4 os. przedziale z kuszetkami (możliwość dopłaty do przedziału 2 os. lub 1 os.) oraz ubezpieczonym transportem motocykla na specjalnej platformie
 • 7 noclegów ze śniadaniami we wskazanych przez Organizatora wyjazdu hotelach
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • paliwa do motocykla
 • biletów na pociąg inny niż wskazany przez Organizatora
 • noclegów innych, niż wskazane przez Organizatora wyjazdu
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami w miejscach zakwaterowania
 • opłat parkingowych oraz drogowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie lub jej przerwania
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:

 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/