kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Francja/Włochy

CORSICA & SARDINIA TOUR 2024

Motocyklem przez Korsykę i Sardynię, szmaragdowe wyspy

Data
wyjazdu

16 - 26 maj. 2024

Wyjazd się odbył


Formuła

Na kołach


Poziom
trudnościZakwaterowanie

Hotele


Długość
trasy

3849 km


CENA

1990 € osoba
2790 € 2 osoby

Więcej
informacji
Termin podróży: 16.05 (Czw) – 26.05.2024 (Nie)
Formuła podróży: "Na kołach" objazdowa z przeprawami promowymi
Nawierzchnia: asfalt
Teren: płaski i górzysty z dużą ilością zakrętów
Liczba właściwych etapów: 11
Długość trasy: 3849 km (Gliwice - Gliwice)
Łączny czas w siodle: 53h
Najkrótszy etap: 135 km
Najdłuższy etap: 661 km
Poziom trudności: średni, dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki
Zakwaterowanie: Hotele ze śniadaniami
Ilość maszyn uczestników w grupie: max. 12
Formuła
"Na kołach"

Na miejsce początkowe wyprawy dojeżdżasz swoim motocyklem lub dowozisz go tam sobie w inny sposób na własną rękę.

Uwielbiane przez celebrytów Szmaragdowe Wybrzeże czy słynąca z czerwonych skał, piękna zwłaszcza o zachodzie słońca Zatoka Porto? Spektakularnie oblewany przez morskie wody Płw. Carbonara czy słynący z widoków na Wyspy Toskańskie Płw. Corse? Malownicze, osadzone na skałach Bonifacio czy położone na wzgórzu starożytne Cagliari? Biegnąca wzdłuż Koralowej Riwiery droga z Bosa do Alghero czy słynna panoramiczna D81 na Korsyce? Mamy oczywiście swoje typy, jesteśmy jednak bardzo ciekawi, która z tych wysp dostarczy Ci więcej radości z jazdy. Wybierz się z nami w tę niezwykle atrakcyjną motocyklową podróż i poszukaj odpowiedzi na postawione powyżej pytania a potem podyskutuj o tym przy winie razem z innymi uczestnikami wyjazdu. 

Wyjazd realizowany jest w formule „Na kołach” a więc z dojazdem na miejsce motocyklem.  Spotykamy się o 08:00 rano w Gliwicach i wszyscy razem ruszamy w stronę Livorno, skąd dwa dni później prom zabierze nas na Korsykę. Po drodze czekają na nas dwa noclegi tranzytowe: w austriackiej Karyntii i włoskiej Pizie, będziesz więc miał okazję wykąpać się w posiadających właściwości zdrowotne wodach termalnych oraz zobaczyć słynną Krzywą Wieżę. Po dotarciu do Livorno promem przeprawisz się na Korsykę by kolejnego dnia rano ruszyć dalej na włoską Sardynię. Na obu wyspach spędzisz w sumie 7 dni (4 na Korsyce i 3 na Sardynii) ciesząc się jazdą po starannie wyselekcjonowanych motocyklowych trasach, podziwiając zapierające dech widoki na klifowe wybrzeża oraz kosztując lokalne kulinarne przysmaki. W trakcie wyjazdu dotrzesz do najatrakcyjniejszych miejsc obu wysp i pokonasz taką ilość zakrętów, że wracając będziesz marzył tylko o jednym, kawałku prostej drogi. Powrót zaplanowaliśmy analogicznie, najpierw promem z Bastii do Livorno i noclegiem w pobliskiej Pizie a potem „na kołach” do Polski z noclegiem tranzytowym w austriackiej Karyntii.  Polską granicę przekroczysz w godzinach późnopopołudniowych.

 

W trakcie tej podróży:

 • odbędziesz dwie czterogodzinne i dwie godzinne przeprawy promowe
 • zobaczysz uwielbiane przez celebrytów z całego świata Szmaragdowe Wybrzeże (Costa Smeralda)
 • zachwycać się będziesz turkusem morza, sekretnymi plażami i dzikimi klifami oblewanych przez morze Półwyspów Carbonara i Corse
 • przejedziesz wzdłuż pięknej Zatoki Porto i podziwiać będziesz kontrastującą z błękitem  morza charakterystyczną dla tego miejsca czerwień skał Calanques de Piana
 • pojedziesz słynącą z widoków, ciągnącą się wzdłuż Koralowego Wybrzeża trasą  panoramiczną Bosa – Alghero oraz nie mniej spektakularną korsykańską D80
 • zobaczysz malownicze osadzone na skałach Bonifacio oraz usytuowane w Zatoce Aniołów starożytne Cagliari
 • popatrzysz na grających w boule rodowitych Korsykańczyków

W trakcie wyjazdu możesz liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile ze znakomitą kuchnią regionalną. A jeśli będziesz chciał pojeździć sobie sam, nie ma sprawy – chętnie podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie i spotkamy się w ciągu dnia w ustalonym wcześniej miejscu lub dopiero wieczorem w hotelu. Z nami jeździsz bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo – jak wolisz.

 

 

 

Etap 1

GLIWICE (PL) – VILLACH (AT)

Długość: 661 km

Czas w siodle: 7h

Rano, wspólnie z innymi uczestnikami wyjazdu wyruszysz z Gliwic by autostradami i drogami szybkiego ruchu dostać się w okolice austriackiego Villach, gdzie zatrzymasz się na pierwszy nocleg tranzytowy.

 

Etap 2

PSO. DELLA FUTA (IT) – PSO. DELLA RATICOSA (IT) – PISA (IT)

Długość: 599 km

Czas w siodle: 6h

Po śniadaniu w hotelu przekroczysz włoską granicę i autostradami ruszysz w kierunku Pizy. Aby uniknąć znużenia i nadmiernej monotonii mniej więcej w połowie dnia zjedziesz z autostrady i skierujesz się na kultowe wśród włoskich Ducatisti przełęcze Futa i Raticosa.  To będzie dobra rozgrzewka przed zakrętami, które czekają Cię na wyspach.  Wieczorem, po dotarciu do Pizy udasz się pod Krzywą Wieżę i zjesz najlepszą pizzę w mieście.

Etap 3

LIVORNO (IT) – BASTIA (FR) – BONIFACIO (FR)

Długość: 173 km

Czas w siodle: 3h + 4h  przeprawa promowa

Z samego rana wyruszysz z Pisy do Livorno na 4h przeprawę promową do Bastii. Po dotarciu na Korsykę wzdłuż jej wschodniego wybrzeża ruszysz na nocleg w okolice Bonifacio. To niezwykłe miasto położone jest w bardzo malowniczym miejscu, jego skryte za fortyfikacjami stare miasto leży na wąskim cyplu skalnym nieustannie rzeźbionym przez morze i wiatr a stare domy wyrastają tam ze skał nad pionowym, klifowym brzegiem.

Etap 4

SANTA TERESA GALLURA (IT) – COSTA SMERALDA (IT) – CALA GONONE (IT)

Długość: 166 km

Czas w siodle: 2,5h + 1h przeprawa promowa

Przed Tobą godzinna przeprawa promowa na Sardynię i sporo czasu aby nacieszyć się najbardziej luksusowym obliczem tej wyspy – Szmaragdowym Wybrzeżem. To renomowany, znany na całym Świecie kurort, którego cechą charakterystyczną jest idealnie wkomponowana w krajobraz architektura. Parterowe wille i luksusowe hotele przypominają tu rustykalne chatki co od lat skutecznie przyciąga celebrytów z całego świata.

Etap 5

CAPO CARBONARA (IT) – CAGLIARI (IT)

Długość: 204 km

Czas w siodle: 3,5h

Wzdłuż wschodniego wybrzeża Sardynii udasz się na Płd. aby podziwiać charakterystyczne dla tej części wyspy sekretne plaże, turkusowe morze i dzikie klify. Widoki na oblewany przez wodę Półwysep Carbonara zapamiętasz na długo. Na nocleg zatrzymasz się w Zatoce Aniołów, w starożytnej stolicy wyspy Cagliari.

Etap 6

BOSA (IT) – ALGHERO (IT) – SASSARI (IT)

Długość: 314 km

Czas w siodle: 5h

Po śniadaniu ruszasz dalej wzdłuż zachodniego wybrzeża, zakręty wydają się nie mieć końca. W miejscowości Bosa zaczyna się słynna trasa panoramiczna prowadząca wzdłuż Koralowej Riwiery, dojedziesz nią do Alghero. Po drodze podziwiać będziesz usłane licznymi zatoczkami piękne klifowe wybrzeże.

Etap 7

SANTA TERESA GALLURA (IT) – BONIFACIO (FR) – ZATOKA PORTO (FR)

Długość: 337 km

Czas w siodle: 6h + 1h przeprawa promowa

Z samego rana udasz się do Santa Teresa Gallura na powrotną przeprawę promową na Korsykę. Na francuską wyspę dotrzesz około południa, następnie wzdłuż zachodniego wybrzeża ruszysz w stronę Zatoki Porto, która uchodzi za najpiękniejsze miejsce na wyspie. W tej okolicy zatrzymasz się na noc.

Etap 8

CALANQUES DE PIANA (FR) – CALVI (FR) – SAINT FLORENT (FR)

Długość: 135 km

Czas w siodle: 3h

Bardzo krętą górską drogą, która prowadzi wzdłuż klifowego wybrzeża jedziesz dalej na Płn. Po drodze mijasz słynne Calanques de Piana i delektujesz się kontrastującą z intensywnym błękitem morza czerwienią skał.  Dalej kierujesz się w stronę Calvi i północnego wybrzeża i zmierzasz w stronę korsykańskiego Saint Tropez – miasteczka Saint Florent. Tu wieczorem w porcie obserwujesz grających w bule Korsykańczyków po czym udajesz się spać do jednego z miejscowych hoteli.

Etap 9

CAP CORSE (FR) – BASTIA (FR) – LIVORNO (IT) – PISA (IT)

Długość: 137 km

Czas w siodle: 4h + 4h przeprawa promowa

Z samego rana słynną drogą D-80 udajesz się na Półwysep Corse, najbardziej wysunięty na Północ fragment wyspy. Cały czas jedziesz serpentynami wzdłuż niezwykle malowniczego wybrzeża, podziwiając po drodze porty rybackie, liczne zatoczki oraz sąsiadujące z Korsyką Wyspy Toskańskie. Twoja trasa kończy się w Bastii, skąd prom w godzinach popołudniowych zabiera Cię w z powrotem do włoskiego Livorno. Po opuszczeniu promu meldujesz się w tym samym hotelu w Pizie, w którym spałeś wcześniej.

Etap 10

PISA (IT) – VILLACH (AT)

Długość: 599 km

Czas w siodle: 6h

Włoskimi autostradami ruszasz w drogę powrotną do Polski.  Na nocleg zatrzymujesz się w tym samym hotelu obok Villach, co w pierwszą stronę.

Etap 11

VILLACH (AT) – GLIWICE (PL)

Długość: 661 km

Czas w siodle: 7h

Kontynuujesz powrót do Polski jadąc najpierw austriackimi a potem czeskimi autostradami. W Gliwicach meldujesz się w godzinach późno popołudniowych.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą, złą pogodą, zamkniętą dla ruchu drogą lub bezpieczeństwem uczestników.

1990 Euro za osobę w pokoju 2 os.

2490 Euro za osobę w pokoju 1 os.

2790 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

 

Cena obejmuje:

 • udział w podróży
 • asystę doświadczonego (ponad 150 000 km w tej roli) doskonale znającego teren motocyklowego przewodnika na trasie
 • 10 noclegów ze śniadaniami we wskazanych przez Organizatora hotelach
 • Bilety na wskazane przez Organizatora przeprawy promowe na trasie Livorno-Bastia-Livorno oraz Bonifacio-Santa Teresa Gallura-Bonifacio
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne (KL, NNW)
 • składkę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie obejmuje:

 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie
 • paliwa do motocykla
 • noclegów innych niż wskazane przez Organizatora wyjazdu
 • biletów na przeprawy promowe inne niż wskazane przez Organizatora wyjazdu
 • wyżywienia poza śniadaniami w miejscach zakwaterowania
 • opłat drogowych i parkingowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:

 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/