kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Włochy

DOLOMITI SUPER RIDE 2024

Motocyklem po najpiękniejszych drogach krajobrazowych Dolomitów

Data
wyjazdu

06 - 13 lip. 2024

Dni do wyjazdu: 18


Formuła

Na kołach


Poziom
trudnościZakwaterowanie

Hotele


Długość
trasy

3257 km


CENA

1290 € osoba
1990 € 2 osoby

Więcej
informacji
Termin podróży: 06.07 (SO) – 13.07.2024 (SO)
Formuła podróży: "Na kołach" ze stacjonarnym zakwaterowaniem
Nawierzchnia: asfalt
Teren: górzysty z dużą ilością zakrętów
Liczba właściwych etapów: 8
Długość trasy: 3257 km (Gliwice-Gliwice)
Łączny czas w siodle: 44h
Najkrótszy etap: 260 km
Najdłuższy etap: 770 km
Poziom trudności: Średni, dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki
Zakwaterowanie: Hotele ze śniadaniami i obiadokolacjami
Ilość maszyn uczestników w grupie: max. 12
Najwyższy punkt trasy: Pso. di Giau 2 239 m n.p.m.
Formuła
"Na kołach"

Na miejsce początkowe wyprawy dojeżdżasz swoim motocyklem lub dowozisz go tam sobie w inny sposób na własną rękę.

Dolomity, kto z nas się nimi nie zachwyca? Są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju a jeśli dodamy do tego winkle, słońce i włoską kuchnię mamy gwarancję udanej motocyklowej przygody. Sella Ronda i Dolomiti Super Ski – to hasła, które co rok, na myśl o zbliżającym się sezonie narciarskim, elektryzują tysiące Polaków. A może by tak objechać Dolomity motocyklem – pomyśleliśmy. Tak właśnie parę lat temu zrodził się pomysł na niezapomnianą, motocyklową podróż po cudownych krajobrazowo drogach Alp włoskich do której po pewnym czasie dodaliśmy jeszcze wizytę nad położonym nieopodal pięknym Jeziorem Garda. Gotowy by spełnić swoje motocyklowe marzenia?

Podróż realizowana jest w formule „na kołach”, a więc z dojazdem na miejsce początkowe wyprawy na motocyklu. Spotykamy się wieczorem na kolacji w Austrii w hotelu położonym u stóp Grossglockner Hochalpenstrasse. Możesz dojechać tam indywidualnie albo razem z innymi uczestnikami wyjazdu z Gliwic, wspólny start zaplanowaliśmy o 08:00 rano ze stacji benzynowej położonej przy autostradzie A1. Następnego dnia rano po śniadaniu, przez piękną Staller Sattel i piękne tereny Tyrolu Południowego udasz się w Dolomity do głównego miejsca zakwaterowania w którym spędzisz 5 kolejnych nocy. Kolejne etapy podróży pokonywać będziesz już bez bagażu. Od tej chwili przed Tobą prawdziwy „taniec po zakrętach” i unikatowe widoki na majestatyczne bloki skalne i szczyty Dolomitów. Pso. Gardena, Pso. Sella, Pso. Pordoi, Pso. Fedaia, Passo di Rolle i wiele innych mniej znanych, ale wcale nie mniej urokliwych przełęczy to tylko przedsmak tego co czeka na Ciebie w trakcie tej ekscytującej, motocyklowej wyprawy. A gdy już nacieszysz się winklami i zapierającymi dech górskimi panoramami odwiedzisz położone nieopodal piękne Jezioro Garda i jeśli będziesz chciał posmakujesz prawdziwie orzeźwiającej w nim kąpieli. W drodze powrotnej przejedziesz jeszcze przez Grossglockner Hochalpenstrasse (przez wielu uznawana za najpiękniejszą drogę alpejską) i znów zatrzymasz się na noc w naszym tranzytowym austriackim hotelu by kolejnego dnia rano sam lub wspólnie z innymi uczestnikami wyjazdu (do wyboru) wyruszyć w podróż powrotną do Polski.

Nasz pobyt w Dolomitach to nie tylko jazda motocyklem. Możesz liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile ze znakomitą włoską kuchnią (obiadokolacje w cenie wyjazdu). A jeśli będziesz chciał zrobić sobie przerwę od jazdy lub pojeździć sobie sam nie ma sprawy – chętnie podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie. Z nami jeździsz bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo – jak wolisz.

 

W trakcie tej podróży:

 • po dojeździe na miejsce stacjonować będziesz w jednym hotelu, co znacznie zwiększy Twoją swobodę (brak konieczności codziennej jazdy), wygodę (jazda bez bagażu) i radość z jazdy motocyklem
 • w drodze powrotnej z Dolomitów przejedziesz przez piękne tereny Alp austriackich i Tyrolu Południowego, pokonując po drodze m.in. kilkadziesiąt winkli słynnej Grossglockner Hochalpenstrasse
 • pojedziesz piękną doliną Pustertal
 • okrążysz „na kołach” słynny masyw górski Sella
 • podziwiać będziesz unikatowe widoki na majestatyczne bloki skalne i szczyty Dolomitów
 • przejedziesz przez kilkanaście górskich przełęczy, nierzadko położonych na wysokości przekraczającej 2 000 m n.p.m.
 • odwiedzisz piękne Jezioro Garda i zjesz najlepsze w jego okolicy lody
 • raczyć się będziesz włoską kuchnią oraz doskonałym regionalnym winem

Etap 1

GLIWICE (PL) – ZELL AM SEE (AT)

770 km

8 h

Sam lub razem z innymi uczestnikami wyjazdu (do wyboru) autostradą z Gliwic udasz się w okolice Zell am See do miejsca początkowego wyprawy.

Etap 2

PRZEZ TYROL POŁUDNIOWY W DOLOMITY

261 km

5h 

Po śniadaniu w austriackim hotelu, przez piękne tereny Alp Austriackich i Tyrolu Południowego wyruszysz w stronę Dolomitów. Przed Tobą ruch wahadłowy na emocjonującej Staller Sattel oraz górskie przełęcze Furcia, Campolongo i Pordoi. Po drodze rzecz jasna kawa i włoska pizza na powitanie z Dolomitami. Do miejsca naszego stałego zakwaterowania dotrzesz w godzinach popołudniowych.

Etap 3

PASSENKARUSSELL

266 km

6h

Ten etap to prawdziwa karuzela po przełęczach. Najpierw Pso. San Pellegrino przez którą udasz się w stronę uwielbianej przez włoskich Ducatisti – Pso. Falzarego. Po chwili odpoczynku w tym popularnym miejscu spotkań motocyklistów, przez słynną Cortinę d’Ampezzo pojedziesz w stronę przełęczy Cereda, Cibiana i Duran. Dzień zakończysz przejazdem przez cudowny Park Naturalny Paneveggio – Pale di San Martino. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia.

Etap 4

SELLARONDA

196 km

4,5 h

Tego dnia zrobisz sobie rundę widokową wokół słynnego masywu Sella. Na Twojej trasie znajdą się najsłynniejsze górskie drogi widokowe Dolomitów: Pso. Sella, Pso. Pordoi, Pso. Gardena oraz nieco mniejsza, ale wcale nie mniej urokliwa Pso. Campolongo. W niektórych miejscach pojedziesz tak blisko gór, że będziesz mógł niemal dotknąć ich rękami.

Etap 5

SAN BOLDO & ROLLE

272 km

6,5 h

Przez piękną widokowo i emocjonującą motocyklowo Pso. Rolle, udasz się na Południowy Wschód w kierunku prowincji Belluno, pokonując po drodze wiele bardzo atrakcyjnych krajobrazowo fragmentów dróg. Główną atrakcją etapu będzie przejazd przez tunele drogi prowadzącej na przełęcz San Boldo.

Etap 6

GARDA

334 km

8h

Przed Tobą całodniowa wyprawa nad położone na Południe od Dolomitów Jezioro Garda. Ten etap dostarczy Ci wiele wrażeń nie tylko widokowych. Punktem kulminacyjnym programu będzie orzeźwiająca kąpiel w tym pięknym jeziorze. Aha, zapomnielibyśmy – tego dnia zjemy też najlepsze w tej części Włoch lody.

Etap 7

GIAU I GROSSGLOCKNER

263 km

5h

Pora powoli ruszać w drogę powrotną do Polski. Nie będzie to jednak przejazd najkrótszą czy najszybszą trasą. Pojedziesz trasą najpiękniejszą. Najpierw przez przełęcz Fedaia a potem przez Pso. Giau – przez wielu uważaną za najpiękniejszą w Dolomitach. Druga część dnia to jazda przepiękną doliną Pustertal, a na koniec Grande Finale, czyli przejazd przez Grossglockner Hochalpenstrasse, przez niektórych uważaną za najpiękniejszą alpejską trasę.

Etap 8

ZELL AM SEE (AT) – GLIWICE (PL)

770 KM

8 h

Sam lub wspólnie z innymi uczestnikami wyjazdu (do wyboru) autostradą wrócisz do Polski.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1290 Euro za osobę w pokoju 2 os.

1790 Euro za osobę w pokoju 1 os.

1990 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

 

Cena obejmuje:

 • udział w podroży
 • asystę doświadczonego (ponad 150 000 km w tej roli), doskonale znającego teren przewodnika motocyklowego na trasie
 • 7 noclegów ze śniadaniami we wskazanych przez Organizatora hotelach (5 w Dolomitach i 2 w hotelu tranzytowym w Austrii)
 • 7 obiadokolacji w miejscach zakwaterowania
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL,NNW)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • paliwa do motocykla
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami i obiadokolacjami w miejscach zakwaterowania
 • noclegów innych niż wskazane przez Organizatora wyjazdu
 • opłat parkingowych oraz drogowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:

 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/