kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Portugalia

GRAND TOUR OF PORTUGAL 2024

Motocyklem przez Portugalię z licznymi widokami na Atlantyk

Data
wyjazdu

29 kwi. - 06 maj. 2024

Wyjazd się odbył


Formuła

Fly & Ride


Poziom
trudnościZakwaterowanie

Hotele


Długość
trasy

1827 km


CENA

1890 € osoba
2690 € 2 osoby

Więcej
informacji
Termin podróży: 29.04 (Pn) - 06.05.2024 (Pn)
Formuła podróży: "Fly & Ride" objazdowa
Nawierzchnia: asfalt
Liczba właściwych etapów: 6
Długość trasy: 1827 km (Porto - Porto)
Łączny czas w siodle: 34h
Najkrótszy etap: 142 km
Najdłuższy etap: 431 km
Poziom trudności: Niski, dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami średni
Zakwaterowanie: hotele ze śniadaniami
Ilość maszyn uczestników w grupie: max.12
Formuła
Fly & Ride

Na miejsce początkowe wyprawy dolatujesz samolotem a Twój motocykl dociera tam z Polski ubezpieczonym transportem. W przypadku niektórych wyjazdów masz też możliwość wypożyczenia motocykla na miejscu u jednego z naszych partnerów.

Hipnotyzujące Wybrzeże Atlantyku, nadmorskie klify, uznawane za najpiękniejsze w Europie plaże, unikatowe w skali światowej lasy korkowe oraz uznawana za najlepszą trasę drogową na świecie N222 – oto Portugalia jakiej doświadczysz, wybierając się z nami na ten wyjazd. Ruszaj z nami w niezapomnianą, tygodniową podróż po Portugalii, będziesz miał co wspominać przez długie lata!

Wyjazd organizujemy w formule „Fly & Ride”, z przylotem na miejsce samolotem oraz dowozem motocykli z Polski ubezpieczonym transportem. Jedyne o co musisz zadbać sam to odstawienie przez wyjazdem motocykla do Warszawy lub Wrocławia oraz przylot i powrót do/z Porto (zakup biletów lotniczych po skompletowaniu grupy, na sygnał Organizatora i we własnym zakresie). Jeśli skorzystasz z sugerowanych przez nas lotów, w cenie zapewnimy Ci także transfer z i na lotnisko w Porto. Noclegi zaplanowaliśmy w komfortowych hotelach. Pierwszą i ostatnią noc tour’u zaplanowaliśmy w tym samym hotelu, abyś mógł pozostawić w nim na czas wyjazdu swój bagaż samolotowy.

W trakcie tego wyjazdu:

 • pojedziesz wzdłuż malowniczego wybrzeża Atlantyku
 • zawitasz na złociste plaże Algarve
 • potańczysz po zakrętach gór Serra Estrela
 • odwiedzisz Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Fatimie (opcja dla chętnych)
 • pokręcisz się trochę po najpiękniejszej dzielnicy Porto
 • spędzisz niezapomniane wieczory w Lizbonie i Evorze
 • przejedziesz przez najdłuższy (Ponte Vasco da Gama) i jeden z najstarszych (Puente de Alcantara) mostów w Europie
 • odwiedzisz najbardziej wysunięte na Zachód (Cabo da Roca) i Płd-Zach (Cabo Sao Vicente) fragmenty starego kontynentu
 • skosztujesz Porto w pięknie położonej winnicy

W trakcie wyjazdu zaplanowaliśmy liczne przerwy na kawę, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach oraz chwile z kuchnią regionalną. A jeśli będziesz chciał jechać solo, nie ma sprawy – chętnie podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do samodzielnego nawigowania na Twoim smartfonie. Z nami jeździsz bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo – jak wolisz.

Wylot: 29.04.2024 (So)

Warszawa Chopin – Porto
Nr. Lotu: W61595
Linia: Wizzair
Godzina wylotu: 14:15
Godzina przylotu: 17:15

Powrót: 06.05.2024 (So)

Porto – Warszawa Chopin
Nr. Lotu: W61596
Linia: Wizzair
Godzina wylotu: 17:55
Godzina przylotu: 22:40

 

Etap 1

PRZEZ NAZARE DO PENICHE

Długość: 317 km

Czas w siodle: 5,5 h

Przylot do Porto. Po śniadaniu w hotelu, wyruszysz na Południe wzdłuż zachodniego wybrzeża Płw. Iberyjskiego. Twoim celem będzie pięknie położona wioska rybacka Peniche, w której to podziwiając z bliska wody Atlantyku, spędzisz noc. Zanim to jednak nastąpi po drodze odwiedzisz słynące z najwyższych w Europie fal Nazare.  Będziesz też miał możliwość zobaczenia słynnego na cały Świat Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Fatimie.

Etap 2

PRZEZ CABO DA ROCA DO LIZBONY

Długość: 142 km

Czas w siodle: 3 h

Twoim punktem docelowym dnia będzie Lizbona i wieczorny spacer po jej najpiękniejszej dzielnicy. Ale zanim nadejdzie wieczór po drodze zawitasz na Cabo da Roca – najbardziej wysunięty na Zachód fragment stałego lądu Europy. Uważaj bo od widoków może zakręcić Ci się w głowie.

Etap 3

WZDŁUŻ ZACHODNIEGO WYBRZEŻA NA CABO DE SAO VICENTE I ZŁOCISTE PLAŻE ALGARVE

Długość: 431 km

Czas w siodle: 7 h

Lizbonę opuścisz przejeżdżając przez jeden z najdłuższych mostów w Europie (Ponte Vasco da Gama). Dalej, kierując się na Południe w stronę będącego Twoim celem dnia Wybrzeża Algarve, dotrzesz na Cabo de Sao Vicente – najbardziej wysunięty na Płd-Zach fragment stałego lądu Europy. Przygotuj się na kolejny widokowy zawrót głowy.  Pod koniec dnia dotrzesz na złociste piaski Wybrzeża Algarve, którego plaże cieszą się opinią najpiękniejszych w Europie

Etap 4

PRZEZ SERRA DE MONCHIQUE DO WYPALONEGO SŁOŃCEM ALENTEJO

Długość: 303 km

Czas w siodle: 5,5 h

Po śniadaniu, płynąc łódką wzdłuż zapierającego dech skalistego wybrzeża, udasz się do groty Benagil – największej atrakcji turystycznej regionu.  Popołudniu, już na motocyklu wyruszysz do Evory, mijając po drodze spokojne, wypalone słońcem i słynące z produkcji korka Alentejo. Noc spędzisz w pięknej Evorze, gdzie wieczorem pokręcisz się trochę po jej średniowiecznej, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówce.

Etap 5

PRZEZ MOST W ALKANTARZE W GÓRY SERRA DA ESTRELA

Długość: 366 km

Czas w siodle: 6 h

Opuszczając Evorę na chwilę wjedziesz na terytorium Hiszpanii aby znów powrócić do Portugalii przejeżdżając przez zbudowany przez Rzymian w I w. n..e. historyczny most Puente de Alcantara. Ten składający się z sześciu łuków most był w swoim czasie prawdziwą perełką inżynierii drogowej. Dalej, kierując się na Północ wyruszysz w góry Serra Estrela, w których spędzisz kolejną noc.

Etap 6

PRZEZ SERRA DA ESTRELA DO DOLINY RZEKI DOURO

Długość: 268 km

Czas w siodle: 6 h

Ostatni etap Twojej podróży to prawdziwa wisienka na torcie. Najpierw będziesz się wspinać po serpentynach gór Serra de Estrela, potem udasz się do doliny rzeki Douro skąd słynną drogą N222 skierujesz się do Porto. Po drodze podziwiać będziesz niekończące się widoki na położone tarasowo winnice, w których produkuje się słynne na cały świat Porto. Następnego dnia samolot zabierze Cię z powrotem do Polski.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą, złą pogodą, zamkniętą dla ruchu drogą lub bezpieczeństwem uczestników.

1890 Euro za osobę w pokoju 2 os.

2390 Euro za osobę w pokoju 1 os.

2690 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

 

Cena obejmuje:

 • udział w podróży
 • pomoc w transporcie motocykla na trasie Warszawa-Wrocław-Porto-Wrocław-Warszawa
 • asystę doświadczonego (ponad 150 000 km w tej roli) doskonale znającego teren przewodnika motocyklowego na trasie
 • 7 noclegów ze śniadaniami we wskazanych przez Organizatora hotelach
 • opłaty klimatyczne
 • transfer z i na lotnisko w Porto dla wskazanych w opisie numerów lotów
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne (KL, NNW)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie
 • biletu lotniczego do Porto i z powrotem (zakup na sygnał organizatora, po potwierdzeniu osiągnięcia minimalnej liczebności grupy)
 • transferu z lotniska i z powrotem dla innych niż wskazane w opisie numerów lotów
 • paliwa do motocykla
 • noclegów innych niż wskazane przez Organizatora
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami w miejscach zakwaterowania
 • opłat drogowych i parkingowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków oraz innych atrakcji turystycznych na miejscu

 

Chętnie podpowiemy:

 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/