kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Francja / Hiszpania

GRAND TOUR OF THE PYRENEES 2024

Motocyklem przez Pireneje po najlepszych trasach Europy

Data
wyjazdu

06 - 13 paź. 2024

Dni do wyjazdu: 110


Formuła

Fly & Ride


Poziom
trudnościZakwaterowanie

Hotele


Długość
trasy

1952 km


CENA

1890 € osoba
2690 € 2 osoby

Więcej
informacji
Termin podróży: 06.10 (NDZ) - 13.10.2024 (NDZ)
Formuła podróży: "Fly & Ride" objazdowa
Nawierzchnia: Asfalt
Teren: górzysty z dużą ilością zakrętów
Liczba właściwych etapów: 6
Długość trasy: 1952 km (Barcelona - Barcelona)
Łączny czas w siodle: 36h
Najkrótszy etap: 191 km
Najdłuższy etap: 423 km
Poziom trudności: średni, dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki
Zakwaterowanie: Hotele ze śniadaniami
Ilość maszyn uczestników w grupie: max. 12
Formuła
Fly & Ride

Na miejsce początkowe wyprawy dolatujesz samolotem a Twój motocykl dociera tam z Polski ubezpieczonym transportem. W przypadku niektórych wyjazdów masz też możliwość wypożyczenia motocykla na miejscu u jednego z naszych partnerów.

tekst

Rozciągający się pomiędzy Atlantykiem a Morzem Śródziemnym, położony z dala od aglomeracji miejskich, niezwykle zróżnicowany klimatycznie, krajobrazowo i kulturowo łańcuch górski Pirenejów to prawdziwe motocyklowe Eldorado. Te ciągle jeszcze mało oblegane przez turystów, pełne dzikich wąwozów, stromych ścian skał, tuneli i mostów nad przepaściami góry pełne są wspaniałych krętych motocyklowych tras a najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że często mamy je tylko dla siebie. W trakcie tej podróży będziesz jeździł po drogach pełnych szybkich i ostrych zakrętów, przebiegających po górach, półkach skalnych i płaskowyżach leżących na terytorium Hiszpanii, Francji i Andory. Na Twojej trasie nie zabraknie przejazdu wzdłuż wyschniętego koryta rzeki, przez wydrążone w skałach tunele i po mostach zawieszonych nad przepaściami. Ta podróż uświadomi Ci, że żeby poczuć klimat Dzikiego Zachodu, wcale nie musisz przeprawiać się przez ocean. Gotowy na niezapomnianą motocyklową przygodę?

Wyjazd organizujemy w formule „Fly & Ride”, z przylotem na miejsce samolotem oraz dowozem motocykli z Polski ubezpieczonym transportem. Jedyne o co musisz zadbać sam to odstawienie przez wyjazdem motocykla do Warszawy lub Wrocławia oraz przylot i powrót do/z BArcelony (zakup biletów lotniczych po skompletowaniu grupy, na sygnał Organizatora i we własnym zakresie). Jeśli skorzystasz z sugerowanych przez nas lotów, w cenie zapewnimy Ci także transfer z i na lotnisko w Barcelonie. Noclegi zaplanowaliśmy w komfortowych hotelach. Pierwszą i ostatnią noc tour’u zaplanowaliśmy w tym samym hotelu, abyś mógł pozostawić w nim na czas wyjazdu swój bagaż samolotowy.

Po przybyciu na miejsce ubierzesz się w motocyklowe ciuchy i ruszysz w Pireneje, gdzie czekają na Ciebie noclegi ze śniadaniami w przyjaznych motocyklistom, dobrych hotelach. Pasmo górskie Pirenejów to rozległy obszar, dlatego po trzech nocach w jednym hotelu na kolejne dwie przeniesiesz się do drugiego. Dzięki temu odwiedzisz wiele atrakcyjnych motocyklowo miejsc regionu przez kilka dni ciesząc się swobodą jazdy bez bagażu. Twój motocyklowy szlak opracowaliśmy w taki sposób abyś mógł w pełni podziwiać niezwykłą różnorodność tych wyjątkowych pod wieloma względami terenów. A gdy już nacieszysz się jazdą i otaczającymi Cię zewsząd zapierającymi dech krajobrazami, powrócisz do Barcelony, skąd samolot zabierze Cię z powrotem do Polski. W drogę powrotną transportem samochodowym wyruszy także Twój motocykl.

W trakcie wyjazdu zaplanowaliśmy liczne przerwy na kawę, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach oraz chwile z kuchnią regionalną. A jeśli będziesz chciał jechać solo, nie ma sprawy – chętnie podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do samodzielnego nawigowania na smartfonie. Z nami jeździsz bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo – jak wolisz.

 

Wylot: 06.10.2024 (NDZ)

Warszawa Chopin – Barcelona

Nr. Lotu: W6 1477

Linia: Wizzair

Godzina wylotu: 15:50

Godzina przylotu: 18:55

 

Powrót: 13.10.2024 (NDZ)

Barcelona – Warszawa Chopin

Nr. Lotu: W6 1476

Linia: Wizzair

Godzina wylotu: 09:55

Godzina przylotu: 13:00

 

W trakcie tej podróży:

 • przez 3 dni podróżował będziesz bez bagażu co znacznie zwiększy Twoją wygodę i przyjemność z jazdy motocyklem
 • odwiedzisz Andorę i przemierzysz najciekawsze motocyklowe trasy regionu znajdujące się zarówno po hiszpańskiej jak i francuskiej stronie gór
 • będziesz sunął po serpentynach, ostrych i szybkich zakrętach przepięknych motocyklowych tras często mając je tylko dla siebie
 • pojedziesz wzdłuż wyschniętego koryta rzeki, pod skalnymi ścianami, przez wydrążone w skałach tunele i po mostach zawieszonych nad przepaściami
 • podziwiał będziesz widoki na szczyty Pirenejów Andorskich, pasm Sierra del Cadi i Serra Baumort oraz masywu Montserrat
 • pokonasz kilkanaście górskich przełęczy, w tym najsłynniejsze w Pirenejach Col de Tourmalet i Col d’Aubisque
 • przejedziesz wzdłuż Parku Naturalnego Cadi Moixero oraz przez Parki Narodowe Aiguestortes i Estany de Sant Maurici
 • okrążysz francuski Parc National des Pyrenees oraz nie mniej urokliwy hiszpański Parque Nacional de Ordesa y Monte Perdido
 • odwiedzisz miejsca niczym z Dzikiego Zachodu, chwilami przypominające terytorium poszukiwaczy złota

Etap 1

W PIRENEJE OBOK PARKU NATURALNEGO CADI MOIXERO (ESP)

Długość: 240 km

Czas w siodle: 6 h

Po przylocie do Barcelony wsiadasz na oczekujący na Ciebie na miejscu Twój motocykl i specjalnie wyselekcjonowanymi trasami Katalonii wyruszasz w Pireneje. Twoja trasa prowadzi obok Parku Krajobrazowego Cadi Moixero oraz pasma górskiego Sierra del Cadi. W godzinach popołudniowych niedaleko od hiszpańsko-andorskiej granicy meldujesz się w przyjaznym motocyklistom hotelu, który przez najbliższe trzy noce będzie Twoją bazą wypadową w pierwszej fazie podróży.

Etap 2

WOKÓŁ SERRA DE BOUMORT (ESP)

Długość: 256 km

Czas w siodle: 5 h

Po śniadaniu w hotelu, przejeżdżając pomiędzy Serra de Baumort i Sierra del Cadi, wyruszysz na Południe w kierunku Coll de Nargo i rozpoczynasz całodzienną rundę wokół Serra de Baumort. Jedziesz wzdłuż wyschniętego koryta rzeki, pod skalnymi ścianami i przez wydrążone w skałach tunele. Chwilami masz wrażenie jakbyś znalazł się na Dzikim Zachodzie, na terytorium poszukiwaczy złota. Dalej przez Coll de Boixols i Coll de la Faidella kierujesz się na Zachód, podziwiając widoki na żyzną równinę Isona. Następnie, mijając liczne opuszczone wioski, korytarzem skalnym Congosto de Collegats przemierzasz dolinę Vall de la Noguera i kierujesz się do miejscowości Sort, której nazwa w miejscowym języku oznacza „szczęście” :-). Na nocleg powracasz do tego samego hotelu w którym spałeś wcześniej.

Etap 3

ANDORA (AND) I MONTSERRAT (ESP)

Długość: 278 km

Czas w siodle: 6 h

Przez Andorę – najwyżej położony, zamieszkany region Pirenejów, kierujesz się na Wschód w stronę francuskiej granicy i dalej przez przełęcz Coll de Puymorens na Południe z powrotem do Hiszpanii. Po przerwie kawowej w jednym z licznych barów miejscowości La Pobla ruszasz dalej przez malowniczą dolinę Llobregat. Mijając jej liczne skały i wodospady opuszczasz na chwilę Katalonię by wjechać do prowincji Girona. Zakręty wydają się nie mieć tu końca, podobnie jak liczne stada owiec i krów pasących się przy drodze. Przed Tobą fascynująca trasa motocyklowa prowadząca przez przedgórze Pirenejów z dużą ilością miejscowych motocyklistów i małą ilością samochodów  a zaraz potem oszałamiający widok na masyw Montserrat. Następnie wzdłuż południowych zboczy Sierra del Cadi udajesz się na jedną z najpiękniejszych tras Pirenejów – szeroką i pełną serpentyn drogę prowadzącą na przełęcz Coll de Jou.

Etap 4

DZIKA I SUCHA ARAGONIA (ESP)

Długość: 309km

Czas w siodle: 5,5 h

Po trzech nocach u stóp Pirenejów Andorskich, ruszasz dalej na Zachód w stronę dzikiej i suchej Aragonii. Twoja trasa wiedzie w stronę doliny Valle del Esera obok sztucznego zalewu z turkusową wodą. Tego dnia na Twojej trasie znów wiele atrakcji: kanion, skalne ściany, tunel i mosty nad głębokimi przepaściami. Dzień zakończysz w okolicy miejscowości Ainsa, zatrzymując się w hotelu, który będzie Twoim nowym miejscem zakwaterowania przez kolejne dwie noce.

Etap 5

NA DACHU PIRENEJÓW (FR, ESP)

Długość: 350 km

Czas w siodle: 7,5 h

Ten etap to najdłuższy odcinek dzienny i zarazem punkt kulminacyjny Twojej podróży po Pirenejach. Jego trasa biegnie skrajem najpiękniejszych parków krajobrazowych i przez najsłynniejsze przełęcze (Col du Tourmalet i Col d’Aubisque). Będziesz jeździł zarówno po hiszpańskiej jak i francuskiej stronie gór, okrążając Parc National des Pyrenees oraz Parque Nacional de Ordesa y Monte Perdido często zmieniając otaczające Cię krajobrazy. Dzień zakończysz noclegiem w tym samym hotelu, w którym spałeś noc wcześniej.

Etap 6

PRZEZ DOLINĘ ISABENA NA WYBRZEŻE COSTA BRAVA (ESP)

Długość: 423 km

Czas w siodle: 6,5 h

Przez piękną Dolinę Isabena a potem drogami Katalonii skierujesz się w drogę powrotną do Barcelony dokąd dotrzesz w godzinach popołudniowych. Jeszcze tylko wieczorne pożegnanie z Barceloną i następnego dnia samolot zabierze Cię z powrotem do Polski.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.

1890 Euro za osobę w pokoju 2 os.

2390 Euro za osobę w pokoju 1 os.

2690 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

 

Cena obejmuje:

 • udział w podróży
 • pomoc w transporcie motocykla na trasie Warszawa-Wrocław-Barcelona-Wrocław-Warszawa
 • asystę doświadczonego (ponad 150 000 km w tej roli) doskonale znającego teren przewodnika motocyklowego na trasie
 • 7 noclegów ze śniadaniami we wskazanych przez Organizatora hotelach
 • opłaty klimatyczne
 • transfer z i na lotnisko w Barcelonie dla wskazanych w opisie numerów lotów
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne (KL, NNW)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie
 • biletu lotniczego do Barcelony i z powrotem (zakup na sygnał organizatora, po potwierdzeniu osiągnięcia minimalnej liczebności grupy)
 • transferu z lotniska i z powrotem dla innych niż wskazane w opisie numerów lotów
 • paliwa do motocykla
 • noclegów innych niż wskazane przez Organizatora
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami w miejscach zakwaterowania
 • opłat drogowych i parkingowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków oraz innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:

 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/