kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Francja

TOUR DE FRANCE 2024

Przez Alpy Francuskie na Lazurowe Wybrzeże z rundą wokół kanionu Verdon

Data
wyjazdu

19 - 28 wrz. 2024

Dni do wyjazdu: 93


Formuła

Rail & Ride


Poziom
trudnościZakwaterowanie

Hotele


Długość
trasy

1901 km


CENA

1690 € osoba
2490 € 2 osoby

Więcej
informacji
Termin podróży: 19.09 (CZW) – 28.09.2024 (SO)
Formuła podróży: "Rail & Ride" objazdowa z dojazdem nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli
Nawierzchnia: asfalt
Teren: płaski i górzysty z dużą ilością zakrętów
Liczba właściwych etapów: 10 w tym dwa dni odpoczynku na Lazurowym Wybrzeżu
Długość trasy: 1901 km (Wiedeń-Wiedeń)
Łączny czas w siodle: 32h
Najkrótszy etap: 209 km
Najdłuższy etap: 622 km
Poziom trudności: Średni, dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki
Zakwaterowanie: Hotele ze śniadaniami
Termin podróży: max. 12
Formuła
Rail & Ride

Na miejsce początkowe wyprawy dojeżdżasz motocyklem a pewną część trasy pokonujesz nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli. Kiedy pociąg przemieszcza się nocą, Ty śpisz w wagonie sypialnym lub przedziale z kuszetkami.

Dzikie surowe górskie tereny, niedostępne szczyty, wojskowe fortyfikacje pamiętające czasy napoleońskie i unoszący się wokół duch ważnych historycznych wydarzeń. Chcesz go poczuć? Wybierz się z nami w Alpy Francuskie, miejsce absolutnie magiczne. To tutaj znajduje się najwyższy szczyt Europy (Mt. Blanc 4 810 m n.p.m.), tutaj leży też Col de l’Iseran – królowa alpejskich przełęczy. A gdy już nacieszysz się fantastycznymi winklami i cudownymi roztaczającymi się wokół górskimi panoramami, ruszymy na motocyklową rundę wokół słynnego Kanionu Verdon – to miejsce, które zachwyci Cię bez reszty. Po kilku dniach w siodle odpoczniesz na Francuskim Wybrzeżu pławiąc się w jego lazurowych wodach lub zwiedzając liczne okoliczne atrakcje. Wizyta w Monte Carlo, port jachtowy w St. Tropez, spacer po starówce lub piękną promenadą w Nicei, a może spacer słynną trasą Grand Prix Formuły 1 w Księstwie Monaco? To jak spędzisz 2 dni wolne od motocykla na Lazurowym Wybrzeżu zależy tylko od Ciebie.

Wyjazd realizowany jest w formule „Rail & Ride” a więc z dojazdem „na kołach” oraz nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli. Podróżując w ten sposób oszczędzasz czas, bo kiedy Ty śpisz, pociąg jedzie w nocy. Spotykamy się wieczorem na bocznicy dworca kolejowego w Wiedniu, stąd odjeżdża nasz pociąg do austriackiego Feldkirch. Do Wiednia możesz dojechać indywidualnie albo razem z innymi uczestnikami wyjazdu z Gliwic, wspólny start zaplanowaliśmy w godzinach południowych ze stacji benzynowej usytuowanej tuż obok autostrady A1. Następnego dnia rano przez Szwajcarię wyruszysz do Francji, by przez kolejnych cztery dni cieszyć się jazdą po fantastycznych widokowo, krętych drogach Alp Francuskich. Na Twojej trasie przejazd obok masywu Mont Blanc i kilkanaście wysokogórskich przełęczy, ze słynnymi Col du Galibier, Col de la Bonette czy Col de l’Iseran, która uchodzi za Królową alpejskich przełęczy. Na koniec zrobisz sobie jeszcze niezapomnianą rundę widokową wokół pięknego kanionu Verdon i na trzy noce zatrzymasz się w Cannes by przez dwa dni aktywnie lub wprost przeciwnie odpocząć na Lazurowym Wybrzeżu. Twój powrót zaplanowaliśmy analogicznie – najpierw nocną koleją z Feldkirch do Wiednia a potem „na kołach” w grupie lub sam (do wyboru) autostradą do Polski. To będzie typowa podróż objazdowa, z codzienną zmianą miejsca noclegu (wyjątkiem 3 noce w Cannes) i transportem bagażu na motocyklu.

Twój pobyt we Francji to nie tylko jazda motocyklem, możesz liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile ze znakomitą francuską kuchnią. A jeśli będziesz chciał jechać sam, nie ma sprawy – chętnie podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie. Z nami jeździsz bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo – jak wolisz.

 

Wyjazd: 19.09.24 (CZW)

Terminal transportu samochodów i motocykli w Wiedniu

Załadunek motocykli: 21:00

Odjazd pociągu z Wiednia (AT): 22:44

Przyjazd pociągu do Feldkirch (AT): 07:49

 

Powrót: 28.09.24 (SO)

Terminal transportu samochodów i motocykli w Feldkirch

Odjazd pociągu z Feldkirch (AT): 22:27

Przyjazd pociągu do Wiednia (AT): 07:04

 

W trakcie tej podróży:

 • zmierzając w kierunku Alp Francuskich, przejedziesz przez Lichtenstein i Szwajcarię
 • pojedziesz wzdłuż masywu górskiego Mt. Blanc, podziwiając widoki na najwyższy szczyt Europy
 • wjedziesz na Col de l’Iseran – królową alpejskich przełęczy
 • przejedziesz przez Park Narodowy Mercantour
 • odwiedzisz surowy świat skał na Col de la Bonette i Col de Rostefond
 • pojedziesz najwyżej położoną drogą w Alpach
 • odbędziesz całodzienną rundę widokową wokół największego kanionu w Europie
 • spędzisz pełne 2 dni na Lazurowym Wybrzeżu, zatrzymując się na 3 noce w hotelu w Cannes
 • zobaczysz Monaco/Monte Carlo wraz z jego słynnym kasynem i portem jachtowym
 • poleniuchujesz na plaży w Cannes i wykąpiesz się w lazurowych wodach Morza Śródziemnego

Etap 1

WIEDEŃ (AT) – FELDKIRCH (AT)

641 km (pociąg)

0 h

Wieczorem spotkasz się z grupą na platformie załadunku samochodów i motocykli w Wiedniu by wyruszyć w nocną podróż pociągiem z kuszetkami do austriackiego Feldkirch. Motocykl jedzie razem z Tobą.  Do Wiednia dotrzesz sam lub razem z innymi uczestnikami wyjazdu startując z Gliwic (do wyboru). Do Feldkirch dotrzesz ok. 08:00 rano.

Etap 2

LIECHTENSTEIN – SZWAJCARIA (CH)- CHAMONIX (FR)

501 km

6 h 

Po opuszczeniu pociągu, przez Liechtenstein i Szwajcarię udasz się do Chamonix gdzie spędzisz noc w bezpośrednim sąsiedztwie najwyższej góry Europy – Mont Blanc. To miejsce ma w sobie tyle uroku, że zapragniesz jeszcze kiedyś tu wrócić.

Etap 3

COLLE DE PICOLLO SAN BERNARDO (IT) – COL DE L’ISERAN (FR)

317 km

5,5 h

Drugi dzień na kołach i od razu tyle wrażeń. Po śniadaniu, wzdłuż masywu Mont Blanc i przez przełęcz Piccolo San Bernardo skierujesz się na Południe by w drugiej połowie dnia zameldować się na Col de l’Iseran – najwyżej położonej alpejskiej przełęczy. Uważaj bo od widoków może zakręcić Ci się w głowie.

Etap 4

COL DU GLANDON (FR), COL DE LA CROIX DE FER (FR) , COL DU TELEGRAPHE (FR), COL DU GALIBIER (FR), COL DU LAUTARET (FR)

238 km

5,5 h

Kolejny dzień i znów potężna dawka emocji. Na Twojej trasie zapierające dech w piersiach widoki, niezapomniane górskie panoramy oraz przejazd przez przełęcze: Glandon, La Croix de Fer, Telegraphe, Galibier i Lautaret. Będziesz zachwycony.

Etap 5

COL DE VARS (FR), COL DE ROSTEFOND (FR), COL DE LA BONETTE (FR), COL DE CAYOLLE (FR)

209 km

5 h

Na Twojej trasie emocjonujące winkle przełęczy Vars, ruiny pamiętających czasy napoleońskie wojskowych koszarów na przełęczy Rostefond, surowy świat skał na Col de la Bonette, najwyżej położona droga asfaltowa w Alpach (2 800 m n.p.m.). oraz urzekająco piękna Col de La Cayolle.

Etap 6

GRAND CANYON DU VERDON (FR)

272 km

6 h

Tego dnia przed Tobą prawdziwy motocyklowy rarytas – 200 km spektakularnych wiraży największego w Europie kanionu Verdon. Tego nie da się opisać słowami, to po prostu trzeba zobaczyć. Wieczorem będziesz w Cannes witać się z morzem.

Etap 7

ODPOCZYNEK NA LAZUROWYM WYBRZEŻU (FR) – DZIEŃ 1

0 km

0 h

Po kilku dniach w siodle odpoczniesz na Francuskim Wybrzeżu pławiąc się w jego lazurowych wodach lub zwiedzając liczne okoliczne atrakcje. Wizyta w Cannes? Port jachtowy w St. Tropez? Spacer po starówce lub piękną promenadą w Nicei? A może spacer słynną z Grand Prix Monaco trasą Formuły 1? To jak spędzisz 2 dni na Lazurowym Wybrzeżu zależy tylko od Ciebie.

Etap 8

ODPOCZYNEK NA LAZUROWYM WYBRZEŻU (FR) – DZIEŃ 2

0 km

0 h

Po kilku dniach w siodle odpoczniesz na Francuskim Wybrzeżu pławiąc się w jego lazurowych wodach lub zwiedzając liczne okoliczne atrakcje. Wizyta w Cannes? Port jachtowy w St. Tropez? Spacer po starówce lub piękną promenadą w Nicei? A może spacer słynną z Grand Prix Monaco trasą Formuły 1? To jak spędzisz 2 dni na Lazurowym Wybrzeżu zależy tylko od Ciebie.

Etap 9

CANNES (FR) – FELDKIRCH (AT) 

622 km 

6 h

Po odpoczynku na Francuskiej Riwierze autostradą wzdłuż włoskiego Wybrzeża Liguryjskiego a potem przez Szwajcarię powrócisz do austriackiego Feldkirch, skąd wieczorem pociąg zabierze Cię w podróż powrotną do Wiednia.

Etap 10

FELDKIRCH (AT) – WIEDEŃ (AT)

937 km (pociąg)

0 h 

Nocnym pociągiem z Feldkirch wraz ze swoim motocyklem powrócisz do Wiednia. W austriackiej stolicy zameldujesz się ok. 07:00 rano, będziesz więc miał jeszcze cały dzień na samodzielny lub grupowy (do wyboru) powrót autostradą do Polski.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.

1690 Euro za osobę w pokoju 2 os.

2290 Euro za osobę w pokoju 1 os.

2490 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

 

Cena obejmuje:

 • udział w podróży
 • asystę doświadczonego (ponad 150 000 km w tej roli) doskonale znającego teren przewodnika motocyklowego na trasie
 • bilety na pociąg na trasie Wiedeń – Feldkirch – Wiedeń, z miejscem do spania w 4 os. przedziale z kuszetkami (możliwość dopłaty do przedziału 2 os. lub 1 os.) oraz ubezpieczonym transportem motocykla na specjalnej platformie
 • 7 noclegów ze śniadaniami w hotelach
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW)
 • składkę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie obejmuje:

 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • paliwa do motocykla
 • biletów na pociąg inny niż wskazany przez Organizatora
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami w miejscach zakwaterowania
 • opłat parkingowych oraz drogowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:

 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/