kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Albania

TOUR OF ALBANIA 2024

Motocyklem przez Albanię, ostatni bastion autentyczności

Data
wyjazdu

30 sie. - 08 wrz. 2024

Dni do wyjazdu: 73


Formuła

Rail & Ride


Poziom
trudnościZakwaterowanie

Hotele


Długość
trasy

1940 km


CENA

1490 € osoba
2190 € 2 osoby

Więcej
informacji
Termin podróży: 30.08 (PT) - 08.09.2024 (NDZ)
Formuła podróży: "Rail & Ride" objazdowa z dojazdem nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli
Nawierzchnia: asfalt
Teren: płaski i górzysty z dużą ilością zakrętów
Liczba właściwych etapów: 10
Długość trasy: 1940 km (Wiedeń-Wiedeń)
Łączny czas w siodle: 34h
Najkrótszy etap: 131 km
Najdłuższy etap: 375 km
Poziom trudności: Średni
Zakwaterowanie: hotele ze śniadaniami
Ilość maszyn uczestników w grupie: max. 12
Formuła
Rail & Ride

Na miejsce początkowe wyprawy dojeżdżasz motocyklem a pewną część trasy pokonujesz nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli. Kiedy pociąg przemieszcza się nocą, Ty śpisz w wagonie sypialnym lub przedziale z kuszetkami.

300 km wybrzeża, dzikie Góry Przeklęte, osmańskie twierdze, liczne schrony i echa starożytności, pyszne owoce i warzywa, ryby i owoce morze, doskonała jagnięcina oraz wszechobecna kawa, której aromat czuć na każdej albańskiej uliczce. Albania to ciągle nieoszlifowany diament Bałkanów, który zachwyca przyrodą i obiektami historycznymi będącymi świadectwem burzliwej historii regionu. To jeden z nielicznych krajów w Europie, który z powodu wieloletniej izolacji zachował swoją autentyczność i niepowtarzalną atmosferę. Śpiesz się odkryć z nami Albanię póki jeszcze się to nie zmieniło.

Wyjazd realizowany jest w formule „Rail & Ride”, a więc z dojazdem „na kołach” oraz nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli. Podróżując w ten sposób oszczędzasz czas, bo kiedy Ty śpisz, pociąg jedzie w nocy. Spotykamy się wieczorem na bocznicy dworca kolejowego w Wiedniu (stąd odjeżdża nasz pociąg do chorwackiego Splitu). Do Wiednia możesz dojechać indywidualnie albo razem z innymi uczestnikami wyjazdu z Gliwic, wspólny start zaplanowaliśmy w godzinach przedpołudniowych ze stacji benzynowej usytuowanej tuż obok autostrady A1. Następnego dnia rano „na kołach” z chorwackiej stolicy wyruszysz do czarnogórskiej Podgoricy, gdzie zatrzymasz się na pierwszy nocleg na bałkańskiej ziemi. W trakcie kolejnych dni wyprawy przejedziesz przez dzikie i jeszcze do niedawna niedostępne albańskie Góry Przeklęte (słynne drogi SH-20 i SH-21), dotrzesz do wpisanych na listę UNESCO Beratu i Parku Narodowego Butrint, przejedziesz spektakularną SH-8 wzdłuż Albańskiej Riwiery i posmakujesz albańskiego luksusu w Sarandzie a potem w Durres. Ostatni wieczór spędzisz na chorwackiej riwierze by kolejnego dnia rano przez Półwysep Peljesać i imponujący nowy most o tej samej nazwie powrócić do Splitu. Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych pociąg zabierze Cię z powrotem do Wiednia, w którym zameldujesz się ok. 09:00 kolejnego dnia rano.  Dalej samodzielnie lub wspólnie z innymi uczestnikami wyjazdu (do wyboru) wyruszysz w podróż powrotną do Polski.

Nasz pobyt W Albanii to nie tylko jazda motocyklem, możesz liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile ze znakomitą albańską kuchnią. A jeśli będziesz chciał jechać sam, nie ma sprawy – chętnie podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie. Z nami jeździsz bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo – jak wolisz.

 

Wyjazd: 30.08.24 (PT)

Terminal transportu samochodów i motocykli w Wiedniu

Załadunek motocykli: 16:00

Odjazd pociągu z Wiednia (AT): 17:55

Przyjazd pociągu do Splitu (AT): 08:20

 

Powrót: 08.09.24 (NDZ)

Terminal transportu samochodów i motocykli w Splicie

Odjazd pociągu ze Splitu (AT): 17:29

Przyjazd pociągu do Wiednia (AT): 09:00

 

W trakcie tej podróży:

 • poczujesz dzikość przyrody i dreszczyk emocji, przemierzając słynne drogi SH-20 i SH-21 w albańskich Górach Przeklętych
 • odwiedzisz wpisane na listę UNESCO Miasto Tysiąca Okien (Berat) oraz Park Narodowy Butrint
 • odbędziesz kilkuminutową przeprawę tratwą przez rzekę wraz ze swoim motocyklem
 • przejedziesz spektakularną SH-8 wzdłuż Albańskiej Riwiery, podziwiając zapierające dech widoki na Morze Adriantyckie i Jońskie oraz grecką wyspę Korfu
 • odwiedzisz ruiny starych zamków warownych i podziwiać będziesz rozpościerające się z nich piękne widoki (m.in. na największe na Bałkanach Jezioro Szkoderskie)
 • spędzisz niezapomniane, klimatyczne wieczory w Skodrze, Beracie, Sarandzie i Durres, racząc się specjałami miejscowej kuchni regionalnej

Etap 1

WIEDEŃ (AT) – SPLIT (HR)

761 km (pociąg)

0 h

Popołudniu spotkasz się z grupą na platformie załadunku samochodów i motocykli w Wiedniu by wyruszyć w nocną podróż pociągiem z kuszetkami do .  Splitu. Motocykl jedzie razem z Tobą. Do Wiednia dotrzesz sam lub razem z innymi uczestnikami wyjazdu startując z Gliwic (do wyboru). Do Splitu dotrzesz ok. 08:00 rano.

Etap 2

SPLIT (HR) – WODOSPADY KRAVICA (BiH) – PODGORICA (ME)

350 km

5,5 h

Po opuszczeniu pociągu ruszysz w stronę Albanii. Pojedziesz na Południe, najpierw przez Chorwację a potem Bośnię i Hercegowinę, po drodze zatrzymasz się na chwilę obok bośniackich wodospadów Kravica. Po przekroczeniu granicy z Czarnogórą skierujesz się w stronę stołecznej Podgoricy gdzie zatrzymasz się na pierwszy nocleg na bałkańskiej ziemi.

Etap 3

PODGORICA (ME) – GÓRY PRZEKLĘTE (ALB)

201 km

4 h

Od razu po opuszczeniu Podgoricy wjedziesz na piękną górską drogę, pełną zakrętów i ekscytujących widoków, z każdym kolejnym kilometrem będzie ich więcej i więcej. Punktem kulminacyjnym dnia będzie jednak przejazd przez Góry Przeklęte, w tym słynną, ciągnącą się wzdłuż granicy z Czarnogórą trasą SH-20. Widoki jakich tego dnia doświadczysz pozostaną w Twojej głowie na długo.

Etap 4

THETH (ALB) – SZKODRA (ALB)

131 km

3,5 h

Góry Przeklęte to także prowadząca do serca doliny Theth, do niedawna jeszcze szutrowa, trasa SH-21. Choć od paru lat w pełni wyasfaltowana, nie straciła swojego wyjątkowego charakteru. Pojedziesz nią do samej doliny i z powrotem aby doświadczyć dzikości nienaruszonej przez człowieka przyrody i poczuć ducha albańskich gór. Na noc zatrzymasz się w położonej nieopodal Szkodrze, która słynie z klimatycznych knajpek serwujących wyśmienite lokalne jedzenie. Zanim jednak udasz się do jednej z nich, odwiedzisz ruiny miejscowego zamku z których rozpościera się piękny widok na największe na Bałkanach jezioro.

Etap 5

BERAT (ALB)

203 km

4 h

Po śniadaniu opuścisz Szkodrę i skierujesz się do Beratu – miasta tysiąca okien. To wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO miejsce z całą pewnością zachwyci także i Ciebie. Odwiedzisz górujące nad miastem ruiny zamku, po czym udasz się na kolację do restauracji z której roztacza się widok na wyjątkowo malowniczą starówkę.

Etap 6

BLUE EYE (ALB) – PARK NARODOWY BUTRINT (ALB) – SARANDA (ALB)

296 km

5,5 h

Przed Tobą mieniące się kolorami podziemne źródło, kilkuminutowa przeprawa tratwą wraz z motocyklem, wycieczka do świata antycznego w parku architektonicznym wpisanym na listę UNESCO oraz luksusowa Saranda z której rozpościera się uroczy widok na grecką wyspę Korfu. Dzień zakończysz kolacją w miejscowym, bardzo klimatycznym porcie.

Etap 7

ALBAŃSKA RIWIERA (ALB)

255 km

4,5 h

Czas ruszać z powrotem na Północ, wszak dotarłeś już do samej greckiej granicy. Pojedziesz miejscami spektakularną SH-8 wzdłuż zachodniego wybrzeża, pokonując po drodze położoną na wysokości 1027 m przełęcz Llogara. Rzucisz z niej jeszcze raz okiem na Korfu i skierujesz się do kosmopolitycznego Durres, by w akompaniamencie szumu fal zjeść kolację w jednej z licznych, usytuowanych przy samej plaży knajpek.

Etap 8

BAR (ME) – ZATOKA KOTORSKA (ME) – DUBROVNIK (HR)

299 km

6,5 h

Przejeżdżając wzdłuż pięknej Zatoki Kotorskiej skierujesz się w stronę Dubrownika. Po dotarciu na miejsce zjesz ostatnią na bałkańskiej ziemi kolację w położonym przy samej plaży hotelu.

Etap 9

DUBROVNIK (HR) – SPLIT (HR)

218 km

4h

Po śniadaniu w hotelu, przez Płw. Peljesac i spektakularny most o tej samej nazwie udasz się do Splitu, skąd jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych pociąg zabierze Cię z powrotem do Wiednia.

Etap 10

SPLIT – WIEDEŃ (AT)

Długość: 761 km (pociąg)

0 h 

Nocnym pociągiem ze Splitu wraz ze swoim motocyklem powrócisz do Wiednia. W austriackiej stolicy zameldujesz się ok. 09:00 rano, będziesz więc miał jeszcze cały dzień na samodzielny lub grupowy (do wyboru) powrót autostradą do Polski.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.

1490 Euro za osobę w pokoju 2 lub 3 os.

1990 Euro za osobę w pokoju 1 os.

2190 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

 

Cena obejmuje:

 • udział w podróży
 • asystę doświadczonego (ponad 150 000 km w tej roli) doskonale znającego teren przewodnika motocyklowego na trasie
 • bilety na wskazany przez Organizatora pociąg na trasie Wiedeń-Split-Wiedeń, z miejscem do spania w 4 os. przedziale z kuszetkami (możliwość dopłaty do przedziału 2 os. lub 1 os.) oraz ubezpieczonym transportem motocykla na specjalnej platformie
 • 7 noclegów ze śniadaniami we wskazanych przez Organizatora wyjazdu hotelach
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • paliwa do motocykla
 • biletów na pociąg inny niż wskazany przez Organizatora
 • noclegów innych, niż wskazane przez Organizatora wyjazdu
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami w miejscach zakwaterowania
 • opłat parkingowych oraz drogowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie lub jej przerwania
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:

 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/