kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Norwegia

TOUR OF NORWAY 2024

Motocyklem po najpiękniejszych drogach krajobrazowych Norwegii

Data
wyjazdu

30 maj. - 10 cze. 2024

Wyjazd się odbył


Formuła

Na kołach


Poziom
trudnościZakwaterowanie

Hotele


Długość
trasy

3541 km


CENA

2890 € osoba
4590 € 2 osoby

Więcej
informacji
Termin podróży: 30.05 (Czw) - 10.06.2024 (Pn)
Formuła podróży: "Na kołach" objazdowa z przeprawą promową do szwedzkiej Karlskrony
Nawierzchnia: Asfalt
Teren: Płaski i górzysty z dużą ilością zakrętów
Liczba właściwych etapów: 12
Długość trasy: 3541 km (Gdynia-Gdynia)
Łączny czas w siodle: 50h
Najkrótszy etap: 111 km
Najdłuższy etap: 634 km
Poziom trudności: Średni
Zakwaterowanie: Hotele ze śniadaniami i obiadokolacjami
Ilość maszyn uczestników w grupie: max.12
Formuła
"Na kołach"

Na miejsce początkowe wyprawy dojeżdżasz swoim motocyklem lub dowozisz go tam sobie w inny sposób na własną rękę.

Majestatyczne lodowce, oszałamiające swą urodą fiordy, fascynująca historia, bogata tradycja i imponująca nowoczesność. Oto Norwegia – prawdziwy Klejnot Północy. Naprawdę niewiele jest miejsc na Ziemi gdzie występuje tak duże zróżnicowanie krajobrazu i chyba nie ma nikogo kto oparłby się urokowi norweskiej przyrody. A jeśli tylko dopisze Ci pogoda po powrocie najprawdopodobniej uznasz, że była to najlepsza z Twoich dotychczasowych MOTOpodróży. Zapraszamy na emocjonującą, bezpieczną, komfortową i w pełni asfaltową wyprawę motocyklową po najpiękniejszych drogach krajobrazowych Norwegii, bez długich i monotonnych prostych, bez noclegów w chatkach z brakiem bieżącej wody i bez budżetowego jedzenia z przywiezionych z Polski puszek. Abyś nie musiał przejmować się norweską drożyzną w cenie wyjazdu oprócz śniadań zawarliśmy też rejs statkiem wycieczkowym po fiordzie oraz ciepłe obiadokolacje w hotelach.

Dwa dni prosto, a trzeciego dnia w prawo na Nordkapp… Nie, nie, to nie ten wyjazd. Pozostajemy wierni naszej idei przewodniej, którą jest podróżowanie po drogach dających maksymalną radość z jazdy. Zero nudy, zero monotonii, zero destynacji do których dociera się tylko po to aby móc odhaczyć kolejny punkt na mapie. Interesuje nas tylko jazda po najlepszych drogach motocyklowych i taki jest też nasz wyjazd do Norwegii.

Spotykamy się wieczorem w porcie promowym w Gdyni i razem ruszamy w nocny rejs do szwedzkiej Karlskrony. Motocykle rzecz jasna płyną razem z nami. Po zapoznawczej kolacji na pokładzie (w cenie wyjazdu) i noclegu w wygodnych, dwuosobowych kabinach z oknem, rano meldujemy się w Szwecji skąd „na kołach” ruszamy w kierunku norweskiego Oslo. To tam zaplanowaliśmy nasz pierwszy nocleg na skandynawskiej ziemi. Kolejne dni to oszałamiająca mieszanka jedynych w swoim rodzaju norweskich krajobrazów wśród których dominować będą góry, lodowce, wodospady, tradycyjne norweskie wioski i oczywiście niezliczone, oszałamiające swą urodą fiordy.  Nasz tour po Norwegii to typowa podróż objazdowa z bagażem przytroczonym do motocykla i codzienną zmianą miejsca noclegu (wyjątkiem dwie kolejne noce w okolicy Stavanger). Żebyś mógł szybko zregenerować siły codziennie możesz liczyć na komfortowe łóżko w bardzo dobrych hotelach oraz ciepłą obiadokolację w miejscach zakwaterowania. Powrót do Polski analogicznie – najpierw nocnym promem z Karlskrony do Gdyni a potem na kołach z Gdyni do domu.

W trakcie tej podróży:

 • przepłyniesz Bałtyk wygodnym i nowoczesnym promem Stena Line (kabina dwuosobowa z oknem)
 • odbędziesz niezapomniany, dwugodzinny rejs widokowy statkiem po fiordzie (w cenie wyjazdu)
 • przejedziesz słynną Drogą Atlantycką w obu kierunkach
 • pokonasz 11 kultowych wiraży Drogi Trolli
 • pojedziesz słynnymi norweskimi drogami krajobrazowymi i mostami zawieszonymi nad fiordami
 • odwiedzisz słynne punkty widokowe Stegastein i Ornevegen
 • odbędziesz kilka krótkich przepraw promowych przez fiordy
 • zobaczysz z bliska słynne wodospady Latefossen i Voringsfossen
 • wejdziesz na zawieszony 604 m nad Lysefjordem najsłynniejszy klif Norwegii – Preikestolen (opcja dla chętnych uzależniona od pogody)
 • doświadczysz wyjątkowej sesji saunowania, połączonej z kąpielą w prawdziwym fiordzie (opcja dla chętnych)
 • posmakujesz bogatej w mięso i ryby tradycyjnej kuchni norweskiej (wszystkie śniadania i obiadokolacje w w cenie wyjazdu)

W trakcie wyprawy zaplanowaliśmy liczne przerwy na kawę i czystą źródlaną wodę, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, chwile z tradycyjną norweską kuchnią oraz pełne lokalnego kolorytu postoje w norweskich wioskach. A jeśli będziesz chciał odłączyć się od grupy i pojeździć sobie sam nie ma sprawy, chętnie podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie i spotkamy się w trakcie dnia w wyznaczonym wcześniej miejscu lub dopiero wieczorem w hotelu. Z nami jeździsz bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo – jak wolisz.

Wypłynięcie: 30.05.2024 (Czw)

Port promowy w Gdyni

Przewoźnik: Stena Line

Gdynia: 21:00

Karlskrona: 09:00

Powrót: 10.06.2024 (Pn)

Port promowy w Karlskronie

Przewoźnik: Stena Line

Karlskrona: 21:00

Gdynia: 06:30

 

 

Etap 1

GDYNIA (PL) – KARLSKRONA (SWE)

Długość: 321 km

Czas w siodle: 0h

Wieczorem spotykasz się z grupą w porcie promowym w Gdyni. O 21:00 promem Stena Line wyruszasz w nocny rejs do szwedzkiej Karlskrony. Na pokładzie jesz zapoznawczą kolację (w cenie wyjazdu) i udajesz się spać do wygodnej kabiny dwuosobowej z oknem. Ok. godz. 09:00 rano prom przybija do portu docelowego.

Etap 2

KARLSKRONA (SWE) – OSLO (NO)

Długość: 634 km

Czas w siodle: 6,5h

Po opuszczeniu promu wyruszasz w najdłuższy etap całej podróży, kilometry umykać będą jednak szybko, pojedziesz bowiem szwedzkimi autostradami. Twoim celem dnia będzie norweska stolica – Oslo, do której dotrzesz wieczorem. Tu zaplanowaliśmy Twój pierwszy nocleg na skandynawskiej ziemi.

Etap 3

RONDANE (NO) 

Długość: 418 km

Czas w siodle: 5h

Po śniadaniu w hotelu, ruszasz w pierwszy, w pełni norweski etap podróży. Kierujesz się na Północ w stronę Drogi Atlantyckiej, do której dotrzesz kolejnego dnia wyprawy. Nie będzie to jednak zwykły przejazd, część trasy pokonasz bowiem długą na 75 km i jedną z najpiękniejszych dróg narodowych Norwegii. Przygotuj się na pierwsze, bliskie spotkanie z niezrównaną norweską przyrodą.

Etap 4

ATLANTERHAVSVEGEN (NO)

Długość: 232 km

Czas w siodle: 3,5h

Długa na 36 km Droga Atlantycka przebiega przez 7 mostów łączących ze sobą poszczególne wysepki archipelagu. Ta jedna z największych ikon Norwegii dostarczy CI unikatowych wrażeń z jazdy. Przejedziesz nią w obu kierunkach i będziesz miał sporo czasu aby w pełni się nią nacieszyć, nie tylko zresztą z siodła motocykla. Noc spędzisz w surowej Zatoce Hustadvika a roztaczające się wokół Twojego hotelu widoki pozostaną w Twojej pamięci na długo a może nawet na zawsze.

Etap 5

GEIRANGER I TROLLSTIGEN (NO)

Długość: 307 km

Czas w siodle: 5,5h

Po śniadaniu z widokiem na zatokę udasz się w stronę uchodzącego za najpiękniejszy w Norwegii Fiordu Geiranger a potem słynącej z 11 ostrych wiraży Drogi Trolli. Po drodze mijać będziesz urwiste góry oraz liczne punkty widokowe, na Twojej trasie nie zabraknie też krótkiej przeprawy promowej przez fiord. Ten dzień obfitował będzie w ekscytującą scenerię a widok na uchodzący za najpiękniejszy fiord Norwegii i 11 ostrych zakrętów Drogi Trolli z pewnością znacznie przyspieszą Twój puls.

Etap 6

SOGNEFJELLET i AURLANDSFJELLET (NO) 

Długość: 264 km

Czas w siodle: 5h

W akompaniamencie zielonych łąk i bogatego krajobrazu kulturowego Bøverdalen wyruszysz w kierunku norweskiej krainy fiordów. Twoja droga wspinać się będzie łagodnie w górę i zaprowadzi Cię na szczyt najwyższej przełęczy w Skandynawii. Następnie zjedziesz w dół w kierunku Aurlandsfjellet by podziwiać niemal nietknięty przez człowieka krajobraz. A jeśli pogoda na to nie pozwoli przejedziesz najdłuższym tunelem drogowym na świecie. Na koniec dnia przygotowaliśmy dla Ciebie nie lada atrakcję – punkt widokowy Stegastein z pięknym widokiem na Aurlandsfjord po kórym kolejnego dnia przed południem odbędziesz 2h rejs widokowy statkiem.

Etap 7

AURLANDSFJORD i VORINGVOSSEN (NO)

209 km

3,5 h

Po śniadaniu wyruszysz na rejs statkiem po jednym z najbardziej malowniczych fiordów Norwegii (w cenie wyjazdu). Po rejsie przed Tobą kolejne atrakcje: najpierw przejazd spektakularnym mostem zawieszonym nad fiordem Eid a potem spacer wokół Voringsfossen – jednego z najsłynniejszych wodospadów Norwegii. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia. Na nocleg udasz się do hotelu położonego nad samym fiordem (pokój z widokiem na fiord), a jeśli jesteś miłośnikiem sauny będziesz miał możliwość odbycia wyjątkowej sesji saunowania połączonej z kąpielą w najprawdziwszym fiordzie (opcja dla chętnych).

Etap 8

LATEFOSSEN i RYFYLKE (NO)

329 km

6 h

Fenomenem Norwegii jest to, że dzika natura jest niemal zawsze na wyciągnięcie ręki. Doskonałym tego przykładem są wodospady Latefossen. W pobliżu drogi prowadzącej przez wąską dolinę Odda bliźniacze kaskady wodospadu schodzą ze zbocza góry, strumień zalewa drogę a rzeka płynie pod starym kamiennym mostem. To właśnie tutaj zatrzymasz się na pierwszy postój dnia. Następnie, jadąc na Południe skierujesz się w stronę drogi krajobrazowej Ryfylke. Ta piękna ciągnąca się aż przez 260 km trasa pełna jest kontrastów, na Twojej drodze znajdą się strome zbocza wysokich gór, dwie krótkie przeprawy promowe,  głębokie fiordy oraz położone na ich brzegach urokliwe wioski. Na nocleg i kolację zatrzymasz się na przedmieściach Stavanger, tutaj spędzisz dwie najbliższe noce.

Etap 9

PREIKESTOLEN (NO) 

111 km

2 h

Czas odrobinę odpocząć od jazdy, przed Tobą trekking na najsłynniejszą skałę Norwegii – Preikestolen. Ten położony 604 m nad Lysefjordem kamień o wymiarach 25m na 25m odwiedza rocznie ponad 300 000 osób. Fantastyczne widoki na górze zachęcają do wejścia. Dość wymagające kondycyjnie wejście razem z powrotem zajmie Ci ok. 5h. A jeśli nie będziesz miał ochoty na trekking, spędzisz dzień wolny od motocykla w urokliwym Stavanger.

Etap 10

SANDEFJORD (NO)

432 km

6,5 h

Czas powoli kierować się w drogę powrotną do Karlskrony, pojedziesz więc na Wschód ciągnącą się wzdłuż południowego wybrzeża drogą krajobrazową Jaeren. Na ostatni nocleg w Skandynawii zatrzymasz się w okolicach miejscowości Sandefjord, skąd następnego dnia rano wyruszysz promem w stronę Szwecji.

Etap 11

SANDEFJORD (NO) – KARLSKRONA (SWE)

605 KM

6,5 h

Wcześnie rano po śniadaniu w hotelu położonym nieopodal przeprawy promowej popłyniesz w stronę Szwecji by następnie już „na kołach” udać się dalej do szwedzkiej Karlskrony, skąd wieczorem prom zabierze Cię w drogę powrotną do Gdyni.

Etap 12

KARLSKRONA (SWE) – GDYNIA (PL)

321 km

0 h

O 21:00 promem Stena Line wyruszysz w drogę powrotną do Gdyni. Na pokładzie zjesz kolację a potem rano śniadanie z widokiem na Hel (oba posiłki w cenie wyjazdu). Do Gdyni dotrzesz ok. 06:30 rano, na dotarcie do domu będziesz więc miał jeszcze cały dzień.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą, złą pogodą, zamkniętą dla ruchu drogą lub bezpieczeństwem uczestników.

2890 Euro za osobę w pokoju 2 os.

3690 Euro za osobę w pokoju 1 os.

4590 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

 

Cena obejmuje:

 • udział w podróży
 • asystę doświadczonego (ponad 150 000 km w tej roli) doskonale znającego teren motocyklowego przewodnika na trasie
 • bilet na wskazaną przez Organizatora przeprawę promową na trasie Gdynia-Karlskrona-Gdynia wraz z transportem motocykla (kabiny 2-os. z oknem)
 • 11 noclegów ze śniadaniami we wskazanych przez Organizatora bardzo dobrych hotelach
 • 11 obiadokolacji w miejscach zakwaterowania
 • bilet na wskazany przez Organizatora rejs widokowy statkiem po fiordzie
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne (KL, NNW)
 • składkę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie obejmuje:

 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie
 • paliwa do motocykla
 • noclegów innych niż wskazane przez Organizatora wyjazdu
 • biletów na przeprawy promowe inne niż wskazane przez Organizatora
 • wyżywienia poza śniadaniami i obiadokolacjami w miejscach noclegów
 • napojów poza wodą do obiadokolacji
 • krótkich przepraw promowych przez fiordy
 • opłat drogowych i parkingowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:

 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/