kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Rumunia

TOUR OF ROMANIA 2024

Motocyklem przez Rumunię z przejazdem przez Transalpinę i Trasę Transfogarską

Data
wyjazdu

10 - 18 sie. 2024

Dni do wyjazdu: 53


Formuła

Na kołach


Poziom
trudnościZakwaterowanie

Hotele


Długość
trasy

2774 km


CENA

990 € osoba
1690 € 2 osoby

Więcej
informacji
Termin podróży: 10.08 (SO) – 18.08.2024 (NDZ)
Formuła podróży: "Na kołach" objazdowa
Nawierzchnia: asfalt
Teren: płaski i górzysty z dużą ilością zakrętów
Liczba właściwych etapów: 9
Długość trasy: 2774 km (Barwinek - Barwinek)
Łączny czas w siodle: 45 h
Najkrótszy etap: 264 km
Najdłuższy etap: 378 km
Poziom trudności: Średni
Zakwaterowanie: Hotele ze śniadaniami
Ilość maszyn uczestników w grupie: max. 12
Najwyższy punkt trasy: Trasa Transalpina 2 145 m n.p.m.
Formuła
"Na kołach"

Na miejsce początkowe wyprawy dojeżdżasz swoim motocyklem lub dowozisz go tam sobie w inny sposób na własną rękę.

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy w Rumunii są zakochani i tych, którzy nigdy tam nie byli. Niezależnie od tego do której grupy należysz, zapraszamy Cię na niezapomniany, motocyklowy tour po tym wyjątkowym kraju. Zapewniamy, że zaskoczy Cię jego bogactwo kulturowe i przyrodnicze, różnorodność tradycji i mozaika obyczajów. Nie zabraknie też takich motocyklowych atrakcji jak wjazd „Diabelską scieżką” na przełęcz Transalpina czy przejazd słynną Trasą Transfogarską.

Podróż realizowana jest w formule „Na kołach” a więc z dojazdem motocyklem na miejsce początkowe wyprawy. Spotykamy się wieczorem w rumuńskim Satu Mare (tuż za węgierską granicą), to oficjalne miejsce rozpoczęcia naszej podróży. Możesz tam dojechać indywidualnie albo razem z innymi uczestnikami wyjazdu z Polski (odległość od granicy w Barwinku to niecałe 300 km). Wspólny start ze stacji benzynowej w Barwinku planujemy w godzinach przedpołudniowych. Następnego dnia rano po śniadaniu wyruszysz w I etap podróży. Przed Tobą tradycyjne rumuńskie wioski, jedyny w swoim rodzaju Wesoły Cmentarz, drewniane klasztory, pięknie zdobione monastyry, średniowieczne starówki miast, warowne kościoły, przełęcz Transalpina, słynna Trasa Transfogarska oraz takie cuda natury jak Zalew czy Wąwóz Bicaz. Swoją podróż zakończysz w pięknej secesyjnej Oradei, skąd w niedzielę rano przez Węgry i Słowację sam lub wraz z innymi uczestnikami wyjazdu wyruszysz w podróż powrotną do Polski. To będzie typowa podróż objazdowa z codzienną zmianą miejsca noclegu i transportem bagażu na motocyklu.

W trakcie wyjazdu możesz liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile z rumuńską kuchnią regionalną. A jeśli będziesz chciał jechać sam, nie ma sprawy – chętnie podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie. Z nami jeździsz bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo – jak wolisz.

 

W trakcie tej podróży:

 • pojedziesz „Diabelską Ścieżką” prowadzącą na przełęcz Transalpina
 • cieszyć się będziesz radością z jazdy po Trasie Transfogarskiej
 • odwiedzisz jedyny w swoim rodzaju Wesoły Cmentarz
 • podziwiać będziesz liczne wioski i skanseny z tradycyjną rumuńską zabudową
 • zobaczysz pięknie zdobione monastyry, drewniane zabytkowe cerkwie oraz warowne kościoły
 • dotrzesz do znanego drewnianego kompleksu klasztornego w miejscowości Barsana
 • pojedziesz wzdłuż pięknego Zalewu Bicaz a potem zapierającym dech Wąwozem o tej samej nazwie
 • pokręcisz się trochę po labiryncie wąskich uliczek Sighisoary
 • wpadniesz na chwilę do wpisanej na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO wioski Viscri
 • skosztujesz tradycyjnych rumuńskich potraw

Etap 1

BARWINEK (PL) – SATU MARE (RO):

274 km

4,5 h

Sam lub razem z innymi uczestnikami wyjazdu (do wyboru) z Barwinka udasz się do leżącego tuż obok węgierskiej granicy rumuńskiego Satu Mare gdzie oficjalnie rozpoczyna się wyjazd.

Etap 2

MARAMURESZ (RO)

270 km

5h

Po śniadaniu w hotelu wyruszysz na Wschód wzdłuż Północnej granicy z Ukrainą. Kierować się będziesz w stronę Sapanty by zatrzymać się na jedynym w swoim rodzaju, pełnym barwnych krzyży, nagrobków i epitafiów Wesołym Cmentarzu. Następnie przez piękną dolinę Izy udasz się w stronę uważanej za najpiękniejszą w całych Karpatach Przełęczy Prislop, po drodze mijać będziesz liczne wioski i skanseny z tradycyjną rumuńską zabudową oraz drewniane zabytkowe cerkwie. Na Twojej trasie nie zabraknie też znanego drewnianego kompleksu klasztornego w miejscowości Barsana.

Etap 3

BUKOWINA I MOŁDAWIA (RO)

264 km

4,5 h

Dzień rozpoczniesz od prawdziwych motocyklowych emocji, przed Tobą pełne zakrętów przełęcze Mestecanis i Ciumarna. Po mniej więcej półtorej godziny jazdy dotrzesz do miejscowości Sucevita, w której podziwiać będziesz jeden ze słynnych w tej okolicy pięknie zdobionych monastyrów. W drugiej części dnia pojedziesz wzdłuż pięknego Zalewu Bicaz by kolejnego dnia rano przejechać przez słynny wąwóz o tej samej nazwie.

Etap 4

TRANSYLWANIA (RO)

302 km

5,5 h

Ten dzień wypełniony będzie po brzegi atrakcjami. Z samego rana czekał na Ciebie będzie przejazd przez Wąwóz Bicaz. Kanion powstał w wyniku naturalnego rzeźbienia przez rzekę o tej samej nazwie a jego ściany osiągają miejscami wysokość 300 m. Wczesnym południem pospacerujesz chwilę po pełnej  wąskich, średniowiecznych uliczek starówce w Sighisoarze a potem udasz się do wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO uroczej wioski Viscri. Na nocleg udasz się do graniczącego z Wołoszczyzną Braszowa z doskonale zachowanym Starym Miastem i murami obronnymi.

Etap 5

ZAMEK BRAN I TRASA TRANSFOGARSKA (RO)

290 km

6,5 h

Dzień rozpoczniesz od wizyty w Zamku Bran. Ta powszechnie uznawana za siedzibę Włada Palownika (czyli Drakuli) budowla, składa się z kilku rozbudowanych baszt i niewielkiego dziedzińca. Według wszelkiego prawdopodobieństwa Drakula jednak tutaj nie mieszkał a nawet nigdy tu nie zawitał. Po krótkiej wizycie na zamku udasz się na słynną Trasę Transfogarską, a jeśli dopisze Ci szczęście po drodze spotkasz występujące tu wyjątkowo licznie prawdziwe niedźwiedzie.

Etap 6

KOPALNIA SOLI TURDA (RO)

276 KM

5 h

Dzień odpoczynku od motocyklowych emocji, a także, choć niekoniecznie od samego motocykla. Tego dnia będziesz miał do wyboru spędzić dzień bez motocykla w słynącym z pięknej, średniowiecznej starówki Sybinie lub na „dwóch kołach” wybrać się do znanej rumuńskiej Kopalni Soli Turda. To który wariant wybierzesz zależy tylko od Ciebie.

Etap 7

TRANSALPINA (RO)

301 km

6 h

Kolejny etap Twojej rumuńskiej podróży znów upłynie pod znakiem emocjonującej jazdy motocyklem. Tego dnia pojedziesz na Transalpinę – najlepszą drogę motocyklową w Rumunii. Po drodze zjesz lunch by naładować akumulatory i znów będziesz cieszyć się jazdą po tej „Diabelskiej Ścieżce”. Dlaczego tak o niej mówią? Przekonasz się sam.

Etap 8

ZAPOMNIANE GÓRSKIE WIOSKI I ORADEA (RO)

280 km

5 h

Twoim celem dnia będzie urokliwa, secesyjna Oradea, w której wieczorem wraz z pozostałymi uczestnikami wyjazdu zjesz ostatnią wspólną kolację. Dotrzesz tam w akompaniamencie wypasanych w okolicy krów i koni, jadąc krętymi, bocznymi drogami i mijając niezliczone zapomniane górskie wioski.

Etap 9

ORADEA (RO) – BARWINEK (PL)

378 km

4,5 h

Sam lub wspólnie z innymi uczestnikami wyjazdu (do wyboru) autostradą przez Węgry i Słowację wrócisz do Polski. Jeśli wyjedziesz zaraz po śniadaniu, w Barwinku będziesz we wczesnych godzinach popołudniowych.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.

990 Euro za osobę w pokoju 2 os.

1490 Euro za osobę w pokoju 1 os.

1690 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)


Cena obejmuje:

 • udział w podróży
 • asystę doświadczonego (ponad 150 000 km w tej roli) doskonale znającego teren przewodnika motocyklowego na trasie
 • 8 noclegów ze śniadaniami we wskazanych przez Organizatora hotelach
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • paliwa do motocykla
 • noclegów innych niż wskazane przez Organizatora wyjazdu
 • wyżywienia poza 8 śniadaniami w miejscach zakwaterowania
 • opłat parkingowych oraz drogowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

 

Chętnie podpowiemy:

 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/