kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531

Szwajcaria

TOUR OF SWITZERLAND 2024

Motocyklem przez Szwajcarię, mały kraj WIELKICH TRAS

Data
wyjazdu

20 - 28 lip. 2024

Dni do wyjazdu: 32


Formuła

Na kołach


Poziom
trudnościZakwaterowanie

Hotele


Długość
trasy

3873 km


CENA

1690 € osoba
2490 € 2 osoby

Więcej
informacji
Termin podróży: 20.07(SO) – 28.07.2024(NDZ)
Formuła podróży: "Na kołach" ze stacjonarnym zakwaterowaniem
Nawierzchnia: asfalt
Teren: górzysty z dużą ilością zakrętów
Liczba właściwych etapów: 9
Długość trasy: 3873 km (Gliwice - Gliwice)
Łączny czas w siodle: 56h
Najkrótszy etap: 271 km
Najdłuższy etap: 770 km
Poziom trudności: Średni, dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki
Zakwaterowanie: Hotele ze śniadaniami i obiadokolacjami
Ilość maszyn uczestników w grupie: max. 12
Najwyższy punkt trasy: Nufenenpass (2 478 m n.p.m.)
Formuła
"Na kołach"

Na miejsce początkowe wyprawy dojeżdżasz swoim motocyklem lub dowozisz go tam sobie w inny sposób na własną rękę.

Szwajcarzy to prawdziwi szczęściarze, w tym ich niewielkim, kompaktowym wręcz kraju zmieściło się wszystko co zapiera dech w piersiach: góry, jeziora, rzeki, lodowce, wodospady, sielskie wioski, malownicze miasta oraz prawdziwe cuda natury. Doprawdy, trudno na świecie o takie spiętrzenie atrakcji na tak małym obszarze. Przygotuj się na bajkowe krajobrazy, drogi czyste jak tor wyścigowy i wszechobecny zapach świeżo skoszonej trawy. Pojedziemy z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu, będziesz więc mógł zaczerpnąć świeżego jak mało gdzie powietrza i poczuć, że przemierzasz absolutnie wyjątkową krainę. Gotowy na najbardziej bajkowe z wszystkich alpejskie klimaty?

Podróż realizowana jest w formule „Na kołach”, a więc z dojazdem na miejsce początkowe wyprawy na motocyklu. Spotykamy się wieczorem na kolacji w Austrii w hotelu położonym u stóp Grossglockner Hochalpenstrasse. Możesz dojechać tam indywidualnie albo razem z innymi uczestnikami wyjazdu z Gliwic, wspólny start zaplanowaliśmy o 08:00 rano ze stacji benzynowej położonej przy autostradzie A1. Następnego dnia rano po śniadaniu, przez piękne tereny niemieckiej Bawarii udasz się w stronę Tyrolu by wieczorem zameldować się na nocleg tranzytowy w pobliżu szwajcarskiej granicy. Następnego dnia rano, specjalnie wyselekcjonowanymi drogami szwajcarskiej Gryzonii udasz się w okolice Andermatt gdzie czekać na Ciebie będą komfortowe noclegi w dobrym, świetnie zlokalizowanym hotelu. Przez kolejne dni wyruszać stąd będziesz na całodniowe, pełne uroku i niepowtarzające się pętle o długości ok. 300 km. Stacjonarne zakwaterowanie zapewni Ci wygodę i swobodę, przez kolejne dni jeździć będziesz bez bagażu, ciesząc się w pełni jazdą motocyklem i niekończącymi się cudownymi, alpejskimi krajobrazami. Na Twojej trasie znajdą się najsłynniejsze szwajcarskie przełęcze, kapitalne górskie drogi, słynne wodospady oraz jeziora z wodą czystą jak mało gdzie w Europie. Zapewne nie omieszkasz także przespacerować się po słynnej kładce na górskim klifie oraz odwiedzić na chwilę Davos i St. Moritz. Twój powrót wyglądał będzie analogicznie – najpierw w to samo miejsce w Tyrolu na nocleg tranzytowy a potem w okolice Zell am See do pensjonatu w którym rozpoczynałeś wyjazd. Oba odcinki pokonasz inną niż w pierwszą stronę trasą, abyś mógł doświadczyć jeszcze więcej motocyklowych wrażeń. W drogę powrotna do Polski z Austrii wyruszysz sam lub razem z innymi uczestnikami wyjazdu (do wyboru).

Twój pobyt w Szwajcarii to nie tylko jazda motocyklem, możesz liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile z kuchnią regionalną (obiadokolacje w cenie wyjazdu).  A jeśli będziesz chciał zrobić sobie przerwę od jazdy lub pojeździć sobie sam, nie ma sprawy – chętnie podamy Ci precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie. Z nami jeździsz bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo – jak wolisz.

 

W trakcie tej podróży:

 • po dojeździe na miejsce stacjonować będziesz w jednym hotelu, co znacznie zwiększy Twoją swobodę (brak konieczności codziennej jazdy), wygodę (jazda bez bagażu) i radość z jazdy motocyklem
 • pojedziesz wzdłuż przepięknych szwajcarskich jezior (m.in. Jezioro Czterech Kantonów)
 • odwiedzisz słynne Davos i St. Moritz
 • zobaczysz słynne wodospady w Lauterbrunnen
 • pospacerujesz po kładce przytroczonej do wysokogórskiego klifu z widokiem na słynne czterotysięczniki: Eiger, Jungfrau i Monch (opcja dla chętnych)
 • pojedziesz najwyżej położoną drogą w Szwajcarii
 • zobaczysz miejsce akcji jednej z najsłynniejszych scen z filmów z Bondem
 • przejedziesz po słynnej kostce starej drogi pocztowej Tremola
 • zawitasz do słynącego z regionalnej muzyki i tańców Appenzell

 

Etap 1

GLIWICE (PL) – ZELL AM SEE (AT)

770 KM

8 h

Sam lub razem z innymi uczestnikami wyjazdu (do wyboru) autostradą z Gliwic udasz się w okolice Zell am See do miejsca początkowego wyprawy.

Etap 2

BAWARIA (DE), TYROL (AT)

362 km

6 h

Z samego rana, przez urzekająco piękną niemiecką Bawarię wyruszysz w kierunku Tyrolu gdzie zaplanowaliśmy kolejny nocleg tranzytowy. Twoja trasa prowadzić będzie obok przepięknych niemieckich i austriackich jezior, po drodze przejedziesz też przez niemieckie Eldorado Zakrętów oraz popatrzysz na Zugspitze – najwyższy szczyt Niemiec.

Etap 3

DAVOS (CH) – SANKT MORITZ (CH)

338 km

6 h

Po śniadaniu w hotelu, specjalnie przez nas wyselekcjonowanymi drogami szwajcarskiej Gryzonii, udasz się w okolice Andermatt, gdzie zlokalizowany jest nasz szwajcarski hotel. Nie będzie to jednak szybki przelot tylko starannie przez nas zaplanowana górska trasa prowadząca m.in. przez Davos i St. Moritz.  Tego dnia po raz pierwszy poczujesz jak pachnie świeżo skoszona szwajcarska trawa.

Etap 4

SAN BERNARDINO  (CH) i LUKMANIER (CH)

289 km

5,5 h

Ten etap to wyjątkowo smaczny motocyklowy kąsek z niezliczonymi serpentynami przełęczy San Bernardino  oraz zapierającymi dech w piersiach widokami na wąwóz Viamala i dolinę Bleniotal.

Etap 5

SZWAJCARSKA ÓSEMKA (CH)

271 KM

5,5 h 

Tego dnia czeka na Ciebie całodzienny taniec po zakrętach najsłynniejszych szwajcarskich przełęczy. Przejedziesz najwyżej położoną drogą w Szwajcarii, zobaczysz miejsce akcji jednej z najsłynniejszych scen z filmów z Bondem i udasz się na Sustenpass, która zachwyca każdego motocyklistę. A kiedy już oswoisz się nieco z jazdą po przełęczach doświadczysz mocnych wrażeń przejeżdżając po legendarnej kostce słynnej starej drogi pocztowej – Tremola (w zależności od pogody).

Etap 6

LAUTERBRUNNEN I GRINDELWALD (CH)

276 km

5 h

Przed Tobą przejazd wzdłuż cudownie przejrzystego jeziora Brienzersee, słynne wodospady w Lauterbrunnen oraz spacer po kładce zawieszonej na klifie widokowym z widokiem na kultowe szwajcarskie czterotysięczniki: Eiger (3 970 m), Jungfrau (4 158 m) i Monch (4 107 m).  Przeżycia widokowe najwyższej próby gwarantowane!

Etap 7

JEZIORO CZTERECH KANTONÓW (CH) – SCHWAGALP (CH) – APPENZELL (CH) – TYROL (AT)

332 KM

5,5 h

Jadąc wzdłuż jeziora Czterech Kantonów a potem przez przełęcz Schwagalp wrócisz do Tyrolu. Po drodze przejedziesz jeszcze przez słynące z wiejskiej tradycji, muzyki i tańców Appenzell. To świetne miejsce aby kupić oryginalne, szwajcarskie pamiątki. Wieczorem zameldujesz się w Austrii na nocleg tranzytowy w tym samym hotelu, w którym spałeś jadąc w pierwszą stronę.

Etap 8

TYROL (AT), TYROL POŁUDNIOWY (IT),  SALZBURGERLAND (AT)

357 km

6 h

Kierując się dalej w stronę miejsca zakończenia podróży przejedziesz jednymi z najlepszych dróg widokowych Tyrolu i włoskiego Tyrolu Południowego. Wieczorem czekać na Ciebie będzie kolacja w hotelu położonym nieopodal Zell am See, w którym wraz z innymi uczestnikami wyjazdu jadłeś pierwszy wspólny posiłek.

Etap 9

ZELL AM SEE (AT) – GLIWICE (PL)

770 km

8 h

Sam lub wspólnie z innymi uczestnikami wyjazdu (do wyboru) autostradą wrócisz do Polski.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.

1690 Euro za osobę w pokoju 2 os.

2290 Euro za osobę w pokoju 1 os.

2490 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

 

Cena obejmuje:

 • udział w podroży
 • asystę doświadczonego (ponad 150 000 km w tej roli) doskonale znającego teren motocyklowego przewodnika
 • 8 noclegów ze śniadaniami we wskazanych przez Organizatora hotelach (4 noclegi w Szwajcarii i 4 noclegi tranzytowe w Austrii)
 • 8 obiadokolacji w miejscach zakwaterowania
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • paliwa do motocykla
 • noclegów innych niż wskazane przez Organizatora wyjazdu
 • wyżywienia poza 8 śniadaniami i obiadokolacjami w miejscach zakwaterowania
 • opłat parkingowych oraz drogowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:

 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

O Mototurismo

Na imię mi Piotr, jestem doświadczonym MOTOprzewodnikiem. Na dwóch kołach podróżuję od lat, mój staż w trasie to blisko 300 000 km, z czego blisko 200 000 w roli motocyklowego przewodnika. Moją misją jest upowszechnianie odpowiedzialnej turystyki motocyklowej, w tym celu w roku 2018 założyłem Mototurismo.pl i wspólnie ze sprawdzonymi w turystycznym boju przyjaciółmi organizuję zagraniczne podróże motocyklowe. Jako oficjalnie działające biuro turystyki motocyklowej posiadamy wpis do rejestru Przedsiębiorców Turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Miasta Stołecznego Warszawy oraz wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową. Nasz certyfikat ubezpieczeniowy możesz sprawdzić w zakładce UBEZPIECZENIE.

Dla kogo są nasze wyjazdy i jak wygląda MOTOpodróżowanie z Mototurismo.pl?

Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Świata. Nie odwiedzamy zabytkowych kościołów, delektujemy się natomiast cudami natury i otaczającej nas przyrody. Kluczowa jest dla nas zawsze przyjemność z jazdy motocyklem, podróżujemy więc po drogach pięknych i krętych, jeśli tylko się da z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu.  Podoba Ci się taki sposób MOTOpodróżowania?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania Świata z siodła motocykla.

Starannie zaplanowane, najlepsze trasy motocyklowe

Radość z jazdy jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, trasy naszych wyjazdów planujemy więc z największą starannością i zanim Cię na nie zabierzemy, najpierw sami dokładnie je sprawdzamy. A wszystko po to, aby nic nie zakłóciło Ci radości z jazdy. Zakorkowane miasta? Monotonne drogi dojazdowe? Nudne i długie autostradowe przeloty? Nie u nas, w końcu chodzi o to abyś mógł cieszyć się każdą minutą jazdy.

Sprawdzone, przyjazne motocyklistom miejsca noclegów

Dobry standard zakwaterowania po całym dniu w siodle ma znaczenie. Dlatego na naszych wyjazdach śpisz wyłącznie w sprawdzonych, dobrych hotelach, które zapewnią Ci należyty wypoczynek. Ciepły prysznic, zimne piwo, wygodne łóżko i smaczne śniadanie sprawią, że kolejnego dnia będziesz mógł znów w pełni cieszyć się jazdą.

Na swojej lub na wypożyczonej maszynie

Chciałbyś z nami podróżować ale Twój motocykl nie bardzo nadaje się w dalszą trasę? To żaden problem, za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z nami w podróż na jednej z maszyn naszych partnerów, zajmujących się wypożyczaniem motocykli. Aby móc skorzystać z oferty najmu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

W grupie lub solo, jak wolisz

Cenisz sobie bezpieczeństwo, doskonałą znajomość trasy i opiekę doświadczonego motocyklowego przewodnika? A może wolisz poczuć się niczym samotny wilk i przemierzać trasę wyjazdu solo na otrzymane od nas precyzyjne koordynaty trasy do nawigowania na smartfonie? Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz będziesz u nas tak samo mile widziany.

Na kołach lub z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy

„Na kołach” czy z transportem motocykla na miejsce początkowe wyprawy? U nas to Ty decydujesz jak podróżujesz. Możesz ruszyć z Polski na kołach razem z innymi uczestnikami wyjazdu, dojechać na miejsce początkowe podróży sam lub dolecieć tam wygodnie samolotem, a my pomożemy Ci zorganizować bezpieczny transport Twojego motocykla.

Objazdowo lub ze stacjonarnym zakwaterowaniem

Nie lubisz codziennie się pakować i jeździć z bagażem przytroczonym do motocykla? Lubisz czasem zrobić sobie przerwę od jazdy bo to akurat nie jest Twój dzień? Chciałbyś zabrać ze sobą na wyjazd partnerkę ale obawiasz się, że może nie wytrzymać trudów codziennej, kilkugodzinnej jazdy? Wybierz jeden z wyjazdów ze stacjonarnym zakwaterowaniem, w ich trakcie stacjonujemy w jednym staranie wybranym hotelu, w którym rozpoczyna się i kończy każdy etap podróży. A jeśli masz w sobie żyłkę globtrotera i nie przeraża Cię konieczność codziennej jazdy z przytroczonym do motocykla bagażem, wybierz jeden z wyjazdów w formule objazdowej.

Bezpiecznie i komfortowo

Nie ma udanej podróży bez bezpiecznego powrotu do domu, dlatego o Twoim bezpieczeństwie myślimy już na etapie planowania wyprawy. Jej poszczególne etapy układane są w taki sposób by poziom trudności zwiększał się stopniowo i przewidywalnie. Dzięki temu mniej doświadczeni motocykliści mają czas, żeby oswoić się z jazdą po krętych, górskich drogach, a Ci bardziej doświadczeni mogą czerpać z jazdy coraz większą przyjemność.

Z pełnią ekscytujących wrażeń kulinarnych

Nowe zapachy i smaki to ważny element każdej podróży, dlatego dbamy o to abyś po zejściu z motocykla miał możliwość posmakowania miejscowej kuchni regionalnej. Lubimy dobre jedzenie ale cenimy też sobie lokalny koloryt, dlatego zdarza nam się jeść w mniejszych, wypełnionych autochtonami barach by móc z bliska obserwować życie mieszkańców i ich lokalne zwyczaje.

W przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze

Cenisz sobie koleżeńską atmosferę? Chcesz poczuć w trakcie wyjazdu prawdziwego ducha zespołu i w praktyce sprawdzić co oznacza powiedzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”? Dołącz do nas i przekonaj się dlaczego tak wielu motocyklistów wybiera podróżowanie z Mototurismo.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
kontakt@mototurismo.pl+48 600 838 531
https://www.revitsport.com/en/ https://motocyklem.pl/ https://www.abacusbikes.pl/