...

Dolomiti Super Ride 06.07 (So) - 13.07.2024 (So)

Motocyklem po najpiękniejszych trasach Dolomitów z wizytą nad Jeziorem Garda

ZAREZERWUJ MIEJSCEDla kogo jest ten wyjazd i jak wygląda podróżowanie z mototurismo.pl?


Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej, pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Europy. Nie będziemy zwiedzać zabytków i odwiedzać kościołów, będziemy natomiast delektować się licznie występującymi tu cudami natury i otaczającej nas przyrody. Jak zawsze, kluczowa będzie dla nas przyjemność z jazdy motocyklem, trasy zaplanowaliśmy więc z olbrzymią starannością i gdzie tylko się da unikać będziemy autostrad i dróg szybkiego ruchu. Aby dobrze poczuć regionalne klimaty, w poszukiwaniu miejsc na lunch zawitamy raczej do małych, wypełnionych autochtonami barów, niż wykwintnych restauracji dla turystów. Czasem zdarzy nam się także kupić lokalne produkty spożywcze i w ciągu dnia urządzić sobie piknik w plenerze. Będziemy jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, nie planujemy się ścigać ani ze sobą rywalizować. Zamierzamy natomiast dbać nawzajem o swoje bezpieczeństwo i wzajemnie sobie pomagać. Podoba Ci się taki sposób motopodróżowania? Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata z siodła motocykla.

GŁÓWNE INFORMACJE


 • Termin podróży: 06.07 (So) - 13.07.2024 (So)
 • Formuła podróży: „Arrive& Ride” (dojazd „na kołach”)
 • Nawierzchnia: asfalt
 • Teren: górzysty z dużą ilością zakrętów
 • Liczba właściwych etapów: 6
 • Długość trasy: 1657 km (nie licząc dojazdu i powrotu z miejsca rozpoczęcia imprezy)
 • Łączny czas w siodle: 28h (nie licząc postojów)
 • Najdłuższy etap: 293 km
 • Najkrótszy etap: 260 km
 • Liczba górskich przełęczy na trasie: 17
 • Najwyższy punkt trasy: Pso. di Giau 2 239 m n.p.m.
 • Poziom trudności: średni (dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki)
 • Zakwaterowanie: Docelowo Hotel w Dolomitach ze śniadaniami i obiadokolacjami
 • Ilość maszyn uczestników w grupie: max. 12
 • Wyprawa dla motocykli typu: chopper, cruiser, maxi-skuter, naked, sport, turystyk


CENA WYJAZDU


 • 1290 Euro za osobę w pokoju 2 os.
 • 1790 Euro za osobę w pokoju 1 os.
 • 1890 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

OPIS PODRÓŻY


Dolomity, kto z nas się nimi nie zachwyca? Są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. A jeśli dodamy do tego winkle, słońce i włoską kuchnię mamy gwarancję udanej, motocyklowej przygody. Sella Ronda i Dolomiti Super Ski - to hasła, które co rok, na myśl o zbliżającym się sezonie narciarskim, elektryzują tysiące Polaków. A może by tak objechać Dolomity motocyklem - pomyśleliśmy. Tak właśnie parę lat temu zrodził się pomysł na niezapomnianą, motocyklową podróż po cudownych krajobrazowo drogach Alp włoskich, do której po pewnym czasie dodaliśmy jeszcze wizytę nad położonym nieopodal, pięknym Jeziorem Garda. Gotowy/-a by spełnić swoje motocyklowe marzenia?

Podróż realizowana jest w formule „Arrive & Ride”, a więc z dojazdem na miejsce „na kołach”. Spotykamy się wieczorem w Austrii, w pięknie położonym, gościnnym pensjonacie (okolice Zell Am See). Możesz dojechać tam indywidualnie albo razem z innymi uczestnikami wyjazdu z Gliwic. Odległość od polskiej granicy to niecałe 700 km. Następnego dnia rano po śniadaniu, przez piękne tereny Alp Austriackich i Tyrolu Południowego, ruszamy dalej w stronę Dolomitów. Nasza trasa prowadzi przez cudowne górskie drogi widokowe, z pominięciem autostrad i dróg szybkiego ruchu. Kolejnych 5 nocy spędzamy już u stóp Dolomitów w hotelu, który będzie naszą stałą bazą wypadową w dalszej części wyprawy (na miejscu podróżujemy więc bez bagażu). Od tej chwili przed nami prawdziwy „taniec po zakrętach” i unikatowe widoki na majestatyczne bloki skalne i szczyty Dolomitów. Pso. Gardena, Pso. Sella, Pso. Pordoi, Pso. Fedaia, Passo di Rolle i wiele innych mniej znanych, ale wcale nie mniej urokliwych przełęczy to tylko przedsmak tego co czeka na Ciebie w trakcie tej ekscytującej, motocyklowej wyprawy. A gdy już nacieszysz się winklami i zapierającymi dech górskimi panoramami, odwiedzimy położone nieopodal piękne Jezioro Garda. W drodze powrotnej znów zatrzymamy się na noc w naszym austriackim pensjonacie, by kolejnego dnia rano wyruszyć w podróż powrotną do Polski. Nasz pobyt w Dolomitach, to nie tylko jazda motocyklem. Możesz liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile ze znakomitą włoską kuchnią. A jeśli będziesz chciał/-a zrobić sobie przerwę od jazdy lub pojeździć sobie sam/-a, nie ma sprawy - chętnie podamy Ci koordynaty trasy lub zaproponujemy alternatywny sposób spędzenia czasu. Z nami jeździsz kiedy chcesz i ile chcesz, bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo - tak jak lubisz.

W trakcie tej podróży:

- po dojeździe na miejsce podróżować będziemy bez bagażu, co znacznie zwiększy naszą wygodę i przyjemność z jazdy motocyklem
- udając się w Dolomity przejedziemy przez piękne tereny Alp austriackich i Tyrolu Południowego, pokonując po drodze m.in. kilkadziesiąt winkli słynnej Grossglockner Hochalpenstrasse
- pojedziemy przepiękną doliną Pustertal
- okrążymy „na kołach” słynny masyw górski Sella
- podziwiać będziemy unikatowe widoki na majestatyczne bloki skalne i szczyty Dolomitów
- urządzimy sobie prawdziwy taniec po zakrętach jednych z najlepszych dróg motocyklowych w Europie
- przejedziemy przez 17 górskich przełęczy, nierzadko położonych na wysokości czasem przekraczającej 2 000 m n.p.m.
- odwiedzimy piękne Jezioro Garda i zjemy najlepsze w jego okolicy lody
- raczyć się będziemy włoska kuchnią i doskonałym regionalnym winem

INFORMACJE DODATKOWE


Cena obejmuje:
 • udział w podroży
 • asystę doświadczonego (ponad 100 000 km w tej roli) przewodnika motocyklowego na trasie
 • 7 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami; w hotelu w Dolomitach (5 nocy) i pensjonacie w Austrii (2 noce)
 • wi-fi
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW i OC); sumy ubezpieczenia - 100 000 zł (KL i NNW) oraz 50 000 zł (OC)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:
 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • paliwa do motocykla
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami i obiadokolacjami w miejscach zakwaterowania
 • opłat parkingowych oraz drogowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:
 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

Dlaczego z nami?

Jesteśmy oficjalnie działającym biurem turystyki motocyklowej, wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki pod numerem 23187, numer wpisu do rejestru 2215. Mamy wykupioną gwarancję ubezpieczeniową, będącą zabezpieczeniem finansowym dla naszych klientów o wartości przekraczającej 200 000 zł. Regularnie odprowadzamy składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Jesteśmy odpowiedzialni i doświadczeni, mamy na koncie zorganizowanie wielu motocyklowych wypraw. Twoje bezpieczeństwo stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Nasze wyjazdy charakteryzuje doskonała organizacja oraz wyśmienita koleżeńska atmosfera. Z nami szybko poczujesz się tak, jakbyś podróżował/-a z grupą przyjaciół.

MAPA PODRÓŻY


Dolomiti Super Ride

Plan podróży:Aby uzmysłowić Ci jak atrakcyjną trasą pojedziemy, wszystkie widokowe odcinki drogi dla każdego z etapów, zaznaczyliśmy na mapach na zielono.


Sobota
Dojazd z Gliwic na miejsce początkowe wyprawy:

Długość: 700 km
Czas w siodle: 7 h + postojeEtap 1 (Nd):
PRZEZ TYROL POŁUDNIOWY W DOLOMITY

Długość: 261 km
Czas w siodle: 5 h + postoje


Po śniadaniu w austriackim pensjonacie, przez piękne tereny Alp Austriackich i Tyrolu Południowego ruszamy dalej w stronę Dolomitów. Przed nami ruch wahadłowy na emocjonującej Staller Sattel oraz górskie przełęcze Furcia, Campolongo i Pordoi. Po drodze kawa i włoska pizza na powitanie z Dolomitami. Do miejsca naszego stałego zakwaterowania dotrzemy w godzinach popołudniowych.


...

Etap 2 (Pon):
PASSENKARUSSELL

Długość: 266 km
Czas w siodle: 6 h + postoje


Ten etap to prawdziwa karuzela po przełęczach. Najpierw Pso. San Pellegrino przez którą udamy się w stronę uwielbianej przez włoskich Ducatisti - Pso. Falzarego. Po chwili odpoczynku w tym popularnym miejscu spotkań motocyklistów, przez słynną Cortinę d’Ampezzo, pojedziemy dalej w stronę przełęczy Cereda, Cibiana i Duran. Dzień zakończymy przejazdem przez cudowny Park Naturalny Paneveggio – Pale di San Martino. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia.


...

Etap 3 (Wt):
SELLARONDA

Długość: 196 km
Czas w siodle: 4,5 h + postoje


Tego dnia zrobimy sobie widokową rundę wokół słynnego masywu Sella. Na naszej trasie znajdą się najsłynniejsze górskie drogi widokowe Dolomitów: Pso. Sella, Pso. Pordoi, Pso. Gardena oraz nieco mniejsza, ale nie mniej urokliwa Pso. Campolongo. W niektórych miejscach pojedziemy tak blisko gór, że będziesz mógł/mogła niemal dotknąć ich rękami.


...

Etap 4 (Śr):
SAN BOLDO & ROLLE

Długość: 272 km
Czas w siodle: 6,5 h + postoje


Przez piękną widokowo i emocjonującą motocyklowo Pso. Rolle, udamy się na Południowy Wschód w kierunku prowincji Belluno, pokonując po drodze wiele bardzo atrakcyjnych krajobrazowo fragmentów dróg. Główną atrakcją etapu będzie przejazd przez niezliczone tunele drogi prowadzącej na przełęcz San Boldo.


...

Etap 5 (Czw):
GARDA

Długość: 334 km
Czas w siodle: 8 h + postoje


Przed nami całodniowa wyprawa nad położone na Południe od Dolomitów Jezioro Garda. Ten etap dostarczy Ci wiele wrażeń nie tylko widokowych. Punktem kulminacyjnym programu będzie przejazd cudowną widokowo, górską drogą Monte Baldo, z której roztacza się niezapomniany widok na położone w dole jezioro. Aha, zapomnielibyśmy - tego dnia zjemy też najlepsze w tej części Europy lody.


...

Etap 6 (Pt):
GIAU I GROSSGLOCKNER

Długość: 263 km
Czas w siodle: 5 h + postoje


Pora powoli ruszać w drogę powrotną do Polski. Nie będzie to jednak przejazd najkrótszą czy najszybszą trasą. Pojedziemy trasą najpiękniejszą. Najpierw przez przełęcz Fedaia a potem przez Pso. Giau – przez wielu uważaną za najpiękniejszą w Dolomitach. Druga część dnia to jazda przepiękną doliną Pustertal, a na koniec Grande Finale - przejazd przez Grossglockner Hochalpenstrasse.


...

Sobota
Powrót do Gliwic:

Długość: 700 km
Czas w siodle: 7 h + postoje


Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.