...

Grand Tour Of The Alps 28.07 (Ndz) – 04.08.2024 (Ndz)

Motocyklem przez najsłynniejsze alpejskie przełęcze Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Włoch

ZAREZERWUJ MIEJSCEDla kogo jest ten wyjazd i jak wygląda podróżowanie z mototurismo.pl?


Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej, pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Europy. Nie będziemy zwiedzać zabytków i odwiedzać kościołów, będziemy natomiast delektować się licznie występującymi tu cudami natury i otaczającej nas przyrody. Jak zawsze, kluczowa będzie dla nas przyjemność z jazdy motocyklem, trasy zaplanowaliśmy więc z olbrzymią starannością i gdzie tylko się da unikać będziemy autostrad i dróg szybkiego ruchu. Aby dobrze poczuć regionalne klimaty, w poszukiwaniu miejsc na lunch zawitamy raczej do małych, wypełnionych autochtonami barów, niż wykwintnych restauracji dla turystów. Czasem zdarzy nam się także kupić lokalne produkty spożywcze i w ciągu dnia urządzić sobie piknik w plenerze. Będziemy jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, nie planujemy się ścigać ani ze sobą rywalizować. Zamierzamy natomiast dbać nawzajem o swoje bezpieczeństwo i wzajemnie sobie pomagać. Podoba Ci się taki sposób motopodróżowania? Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata z siodła motocykla.

GŁÓWNE INFORMACJE


 • Termin podróży: 28.07 (Ndz) – 04.08.2024 (Ndz)
 • Formuła podróży: „Arrive & Ride” (dojazd „na kołach”)
 • Nawierzchnia: asfalt
 • Teren: górzysty z dużą ilością zakrętów
 • Liczba alpejskich etapów: 6
 • Długość trasy: 1983 km (nie licząc dojazdu i powrotu z miejsca rozpoczęcia imprezy)
 • Łączny czas w siodle: 36h (bez postojów)
 • Najdłuższy etap: 388 km
 • Najkrótszy etap: 272 km
 • Liczba górskich przełęczy na trasie: 20
 • Najwyższy punkt trasy: Oetztaler Gletscherstrasse 2 811 m n.p.m. (najwyżej położony otwarty dla ruchu odcinek drogi w Europie!)
 • Poziom trudności: średni (dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki)
 • Zakwaterowanie: Hotel; śniadania i obiadokolacje w cenie
 • Ilość maszyn uczestników w grupie:max. 12
 • Wyprawa dla motocykli typu: chopper, cruiser, maxi-skuter, naked, sport, turystyk


CENA WYJAZDU


 • 1190 Euro za osobę w pokoju 2 os.
 • 1690 Euro za osobę w pokoju 1 os.
 • 1790 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

OPIS PODRÓŻY


Alpy - to piękne, ciągnące się prawie do Lazurowego Wybrzeża pasmo górskie jest prawdziwym motocyklowym rajem. Dobrej jakości asfalty, mnóstwo wiraży, cudowne, górskie krajobrazy i wszechobecna motocyklowa brać tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat. Przygotuj się na zmienną pogodę, różnice wysokości i temperatur, będziemy podróżować po drogach należących do Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Włoch. W trakcie tej podróży znacznie poprawisz swoje motocyklowe umiejętności, będziesz też miał/-a okazję zgromadzić pamiątkowe odznaki ze słynnych, alpejskich przełęczy. Uprzedzamy, po powrocie do Polski będzie się czym pochwalić, a Twoje notowania w motocyklowym światku pójdą mocno w górę. Gotowy/-a na prawdziwą alpejską przygodę?

Podróż realizowana jest w formule „Arrive & Ride”, a więc z dojazdem na miejsce „na kołach”. Spotykamy się wieczorem w Austrii, w pięknie położonym hotelu (okolice Zell Am See). Możesz dojechać tam indywidualnie albo razem z innymi uczestnikami wyjazdu z Gliwic. Odległość od polskiej granicy to niecałe 700 km. Następnego dnia rano po śniadaniu, przez Grossglockner Hochalpenstrasse, cudowną dolinę Pustertal, piękne tereny Tyrolu Południowego oraz najwyżej położoną miejscowość w Austrii, udamy się w stronę szwajcarskiej granicy do naszego docelowego miejsca zakwaterowania. To będzie nasza baza wypadowa na kolejne etapy podróży, które pokonywać będziemy już bez bagażu. W naszych planach: najsłynniejsze alpejskie trasy (m.in.: Silvretta, Stelvio, Albula, Julier, Timmelsjoch/Passo Rombo, Kaunertal, Reschen), piękne górskie jeziora, przejazd najwyżej położonym odcinkiem drogi w Europie oraz krótka wizyta w St. Moritz i Davos. Powrót zaplanowaliśmy przez niemiecką Bawarię, brzegiem jezior Plansee, Kochelsee i Walchensee. Po drodze popatrzymy też na Zugspitze (najwyższy szczyt Niemiec). Na noc ponownie zatrzymamy się w naszym austriackim hotelu, by kolejnego dnia rano wyruszyć razem lub osobno (do wyboru) w podróż powrotną do Polski. Nasz pobyt w Alpach to nie tylko jazda motocyklem. Możesz liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile z regionalną kuchnią. A jeśli będziesz chciał/-a zrobić sobie przerwę od jazdy lub pojeździć sobie sam/-a, nie ma sprawy - chętnie podamy Ci koordynaty trasy lub zaproponujemy alternatywny sposób spędzenia czasu. Z nami jeździsz kiedy chcesz i ile chcesz, bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo - tak jak lubisz.

W trakcie tej podróży:
- po dojeździe na miejsce podróżować będziemy bez bagażu, co znacznie zwiększy naszą wygodę i przyjemność z jazdy motocyklem
- pojedziemy słynnymi alpejskimi trasami (m.in.: Grossglockner Hochalpenstrasse, Silvretta, Timmelsjoch/Passo Rombo)
- wdrapiemy się „na kołach” na 20 alpejskich przełęczy położonych na terytorium Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Włoch
- przejedziemy przez kultowe Stelvio
- zjemy pizzę na wpisanej na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO starówce w Bormio
- zobaczymy piękne bawarskie jeziora (Plansee, Kochelsee i Walchensee)
- odbędziemy krótką wizytę w St. Moritz i Davos
- przejedziemy najwyżej położonym odcinkiem drogi w Europie
- odwiedzimy cztery lodowceINFORMACJE DODATKOWE


Cena obejmuje:
 • udział w podróży
 • asystę doświadczonego (ponad 100 000 km w tej roli) przewodnika motocyklowego na trasie
 • 7 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami w miejscach zakwaterowania
 • wi-fi
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW i OC); sumy ubezpieczenia - 100 000 zł (KL i NNW) oraz 50 000 zł (OC)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:
 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • paliwa do motocykla
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami i obiadokolacjami w miejscach zakwaterowania
 • opłat parkingowych oraz drogowych na trasie podróży
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:
 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

Dlaczego z nami?

Jesteśmy oficjalnie działającym biurem turystyki motocyklowej, wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki pod numerem 23187, numer wpisu do rejestru 2215. Mamy wykupioną gwarancję ubezpieczeniową, będącą zabezpieczeniem finansowym dla naszych klientów o wartości przekraczającej 200 000 zł. Regularnie odprowadzamy składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Jesteśmy odpowiedzialni i doświadczeni, mamy na koncie zorganizowanie wielu motocyklowych wypraw. Twoje bezpieczeństwo stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Nasze wyjazdy charakteryzuje doskonała organizacja oraz wyśmienita koleżeńska atmosfera. Z nami szybko poczujesz się tak, jakbyś podróżował/-a z grupą przyjaciół.

MAPA PODRÓŻY


GRAND TOUR OF THE ALPSPlan podróży:Aby uzmysłowić Ci jak atrakcyjną trasą pojedziemy, wszystkie widokowe odcinki drogi dla każdego z etapów, zaznaczyliśmy na mapach na zielono.


Sobota
Dojazd z Gliwic na miejsce początkowe wyprawy:

Długość: 700 km
Czas w siodle: 7 h + postoje


Etap 1 (Nd):
GROSSGLOCKNER (AT) I TYROL POŁUDNIOWY (IT)

Długość: 358 km
Czas w siodle: 6 h + postoje


Zaczniemy mocnym akcentem – przejazdem przez słynną Grossglockner Hochalpenstrasse. Następnie, przez cudowną dolinę Pustertal i piekne drogi Tyrolu Południowego, udamy się w stronę szwajcarskiej granicy, do naszego docelowego miejsca zakwaterowania. Po drodze nie omieszkamy przejechać przez najwyżej położoną miejscowość w Austrii.


...

Etap 2 (Pn):
SZWAJCARSKA GRYZONIA (CH)

Długość: 330 km
Czas w siodle: 6 h + postoje


Ta całodniowa runda po Gryzonii da Ci poczuć sielskie życie mieszkańców Szwajcarii, a niezatłoczone drogi pozwolą Ci w pełni cieszyć się jazdą. W trakcie tego etapu odwiedzimy najczęściej fotografowaną wieżę kościelną w Europie, wstąpimy do St. Moritz i Davos, przejedziemy przez Szwajcarski Park Narodowy oraz cudowną dolinę Val Mustair a także zdobędziemy trzy znane szwajcarskie przełęcze: Ofen, Julier i Fluela. A jeśli dopisze nam szczęście, gdzieś po drodze miniemy się ze słynnym szwajcarskim panoramicznym pociągiem - Bernina Express.


...

Etap 3 (Wt):
VORARLBERG (AT)

Długość: 294 km
Czas w siodle: 6 h + postoje


Vorarlberg to naszym zdaniem najpiękniejsza część Austrii. To tutaj narodziło się narciarstwo alpejskie, tutaj też znajdują się najbardziej kultowe austriackie ośrodki narciarskie: Lech, St. Anton i Ischgl. Zrobimy sobie całodzienną rundę widokową po tej pięknej krainie, nie omieszkamy też pośmigać po winklach słynnej Silvretta Hochalpenstrasse. Na deser zostawimy sobie spotkanie z lodowcem Kaunertal, wewnątrz którego być może będziesz mógł/mogła odbyć nawet krótki spacer.


...

Etap 4 (Śr):
TYROL (AT)

Długość: 324 km
Czas w siodle: 6 h + postoje


Tyrol ma nam motocyklistom naprawdę wiele do zaoferowania, a dolina Oetz kryje w sobie prawdziwe motocyklowe perełki. Z przyjemnością je dla Was odkryjemy. Pierwsza z nich to słynna, w części austriacka a w części włoska, górska droga widokowa Timmelsjoch/Passo Rombo. Pojedziemy nią w obie strony – w jedną aby nacieszyć oko i w drugą – aby dać upust radości z jazdy. W międzyczasie, najwyżej położonym odcinkiem drogi w Europie, wybierzemy się na lodowce Tiefenbach i Rattenbach. Ten etap na długo pozostanie Ci w pamięci.


...

Etap 5 (Czw):
STELVIO (IT)

Długość: 303 km
Czas w siodle: 6 h + postoje


Pora na główny punkt programu całego wyjazdu – przejazd przez kultową wśród motocyklistów przełęcz Stelvio. Dostaniemy się tam jadąc spektakularną szwajcarską Umbrailpass. Po sesji zdjęciowej w najwyższym punkcie przełęczy, udamy się w dół na pizzę na wpisanej na listę światowego dziedzictwa kulturowego starówce w Bormio. Następnie znów przejedziemy przez Stelvio, tym razem w przeciwnym kierunku, by przez Reschenpass udać się z powrotem do naszego hotelu.


...

Etap 6 (Pt):
BAWARIA (DE)

Długość: 362 km
Czas w siodle: 6 h + postoje


Naszą podróż zakończymy mocnym akcentem, powrót zaplanowaliśmy bowiem przez piękną niemiecką Bawarię. Pojedziemy brzegiem cudownych górskich jezior (Achensee, Plansee, Kochelsee i Walchensee), popatrzymy na Zugspitze - najwyższy szczyt Niemiec i przejedziemy przez dwie mniej znane, ale bardzo motocyklowo emocjonujące przełęcze Hachtenjoch i Gerlos. Wieczorem, w tym samym hotelu w którym rozpoczynaliśmy podróż zjemy ostatnią wspólną kolację.


...

Sobota
Powrót do Gliwic:

Długość: 700 km
Czas w siodle: 7 h + postoje


Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.