...

Tour of the Pyrenees 06.10 (Ndz) – 13.10.2024 (Ndz)

Motocyklem przez Pireneje

ZAREZERWUJ MIEJSCEDla kogo jest ten wyjazd i jak wygląda podróżowanie z mototurismo.pl?


Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej, pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Europy. Nie będziemy zwiedzać zabytków i odwiedzać kościołów, będziemy natomiast delektować się licznie występującymi tu cudami natury i otaczającej nas przyrody. Jak zawsze, kluczowa będzie dla nas przyjemność z jazdy motocyklem, trasy zaplanowaliśmy więc z olbrzymią starannością i gdzie tylko się da unikać będziemy autostrad i dróg szybkiego ruchu. Aby dobrze poczuć regionalne klimaty, w poszukiwaniu miejsc na lunch zawitamy raczej do małych, wypełnionych autochtonami barów, niż wykwintnych restauracji dla turystów. Czasem zdarzy nam się także kupić lokalne produkty spożywcze i w ciągu dnia urządzić sobie piknik w plenerze. Będziemy jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, nie planujemy się ścigać ani ze sobą rywalizować. Zamierzamy natomiast dbać nawzajem o swoje bezpieczeństwo i wzajemnie sobie pomagać. Podoba Ci się taki sposób motopodróżowania? Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata z siodła motocykla.

GŁÓWNE INFORMACJE


 • Termin podróży: 06.10 (Ndz) – 13.10.2024 (Ndz)
 • Formuła podróży:„Fly & Ride” (przylot samolotem i transport motocykli na miejsce)
 • Nawierzchnia: 100% asfalt
 • Teren: płaski i górzysty z dużą ilością zakrętów
 • Liczba właściwych etapów: 6
 • Liczba kilometrów do pokonania: 1952 km
 • Łączny czas w siodle: 36h (nie licząc przerw)
 • Najdłuższy etap: 423 km
 • Najkrótszy etap: 191 km
 • Poziom trudności: średni (dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki)
 • Zakwaterowanie: Hotele (śniadania w cenie)
 • Ilość maszyn uczestników w grupie: max. 12
 • Wyprawa dla motocykli typu: chopper, cruiser, maxi-skuter, naked, sport, turystyk
CENA WYJAZDU


 • 1790 Euro za osobę w pokoju 2 os.
 • 2290 Euro za osobę w pokoju 1 os.
 • 2490 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

Uwaga! Ze względu na konieczność wykupienia biletu na samolot w okresie wakacyjnym, zaleca się dokonanie rezerwacji miejsca na wyjazd z dużym wyprzedzeniem.

OPIS PODRÓŻY


Rozciągający się pomiędzy Atlantykiem a Morzem Śródziemnym, położony z dala od aglomeracji miejskich, niezwykle zróżnicowany klimatycznie, krajobrazowo i kulturowo łańcuch górski Pirenejów to prawdziwe motocyklowe Eldorado. Te ciągle jeszcze mało oblegane przez turystów, pełne dzikich wąwozów, stromych ścian skał, tuneli i mostów nad przepaściami góry, pełne są wspaniałych, krętych motocyklowych tras, a najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że często mamy je tylko dla siebie. W trakcie tej podróży będziemy jeździć po drogach pełnych szybkich i ostrych zakrętów, przebiegających po górach, półkach skalnych i płaskowyżach leżących na terytorium Hiszpanii, Francji i Andory. Na naszej trasie nie zabraknie przejazdu wzdłuż wyschniętego koryta rzeki, przez wydrążone w skałach tunele i po mostach zawieszonych nad przepaściami. Ta podróż uświadomi Ci, że żeby poczuć klimat Dzikiego Zachodu, wcale nie musisz przeprawiać się przez ocean. Gotowy/-a na niezapomnianą motocyklową przygodę?

W Pireneje jest daleko, dlatego wyjazd organizujemy w formule „Fly & Ride”, z przylotem na miejsce samolotem oraz dowozem motocykli ubezpieczonym transportem. Jedyne o co musisz zadbać sam/-a to odstawienie do Warszawy kilka dni wcześniej motocykla do transportu (za dopłatą odbiór motocykla spod drzwi Twojego domu) oraz przylot i powrót do/z Barcelony - całą resztę ogarniemy za Ciebie. Jeśli skorzystasz z sugerowanych przez nas lotów, w cenie zapewnimy Ci także transfer z i na lotnisko w Barcelonie.

Po przybyciu na miejsce i noclegu w hotelu, ubieramy się w motocyklowe ciuchy i już „na kołach” ruszamy w Pireneje, gdzie czekają na nas noclegi ze śniadaniami w przyjaznych motocyklistom hotelach. Pasmo górskie Pirenejów to bardzo rozległy obszar, dlatego po trzech nocach w jednym hotelu na kolejne dwie przeniesiemy się do drugiego. Dzięki temu bez utraty radości z jazdy, odwiedzimy wszystkie najatrakcyjniejsze motocyklowo miejsca regionu, przez kilka dni ciesząc się jazdą bez bagażu. Nasz motocyklowy szlak opracowaliśmy w taki sposób, abyś mógł/-a w pełni podziwiać niezwykłą różnorodność tych wyjątkowych pod wieloma względami terenów. A gdy już nacieszysz się jazdą i otaczającymi Cię zewsząd zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, powrócimy do Barcelony, skąd samolot zabierze nas z powrotem do Polski. W drogę powrotną transportem samochodowym ruszą też nasze motocykle.W trakcie wyjazdu możesz też liczyć na liczne przerwy kawowe, zdjęcia w pięknych widokowo miejscach, motocyklowe pogawędki oraz chwile ze znakomitą kuchnią regionalną. A jeśli będziesz chciał/-a zrobić sobie przerwę od jazdy lub pojeździć sobie sam/-a, nie ma sprawy - chętnie podamy Ci koordynaty trasy lub zaproponujemy alternatywny sposób spędzenia czasu. Z nami jeździsz kiedy chcesz i ile chcesz, bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo - tak jak lubisz.

Wylot: 06.10.2024 (Ndz)
Warszawa Modlin - Barcelona El-Prat
Nr. Lotu: FR6945
Linia: Ryanair
Godzina wylotu: 17:50
Godzina przylotu: 20:55

Powrót: 13.10.2024 (Ndz)
Barcelona El-Prat - Warszawa Modlin
Nr. Lotu: FR6944
Linia: Ryanair
Godzina wylotu: 21:35
Godzina przylotu: 00:40


W trakcie tej podróży:

- przez kilka dni będziemy podróżować bez bagażu, co znacznie zwiększy naszą wygodę i przyjemność z jazdy motocyklem
- odwiedzimy Andorę i przemierzymy najciekawsze motocyklowe trasy regionu, znajdujące się zarówno po hiszpańskiej jak i francuskiej stronie gór
- będziemy sunąć po serpentynach, ostrych i szybkich zakrętach przepięknych motocyklowych tras, często mając je tylko dla siebie
- pojedziemy wzdłuż wyschniętego koryta rzeki, pod skalnymi ścianami, przez wydrążone w skałach tunele i po mostach zawieszonych nad głębokimi przepaściami
- podziwiać będziemy widoki na szczyty Pirenejów Andorskich, pasm Sierra del Cadi i Serra Baumort oraz masywu Montserrat
- pokonamy kilkanaście górskich przełęczy, w tym najsłynniejsze w Pirenejach Col de Tourmalet i Col d’Aubisque
- przejedziemy wzdłuż Parku Naturalnego Cadi Moixero oraz przez Parki Narodowe Aiguestortes i Estany de Sant Maurici
- okrążymy francuski Parc National des Pyrenees oraz nie mniej urokliwy hiszpański Parque Nacional de Ordesa y Monte Perdido
- odwiedzimy miejsca niczym z Dzikiego Zachodu, chwilami przypominające terytorium poszukiwaczy złota
- przejedziemy atrakcyjnymi motocyklowo trasami Katalonii

INFORMACJE DODATKOWE


Cena obejmuje:
 • udział w podróży
 • asystę doświadczonego (ponad 100 000 km w tej roli) przewodnika motocyklowego na trasie
 • transport motocykla na trasie Warszawa - Barcelona - Warszawa (za dopłatą możliwość odbioru maszyny spod drzwi Twojego domu)
 • transfer do hotelu z lotniska w Barcelonie i z powrotem dla wskazanych w ofercie numerów lotów
 • 7 noclegów ze śniadaniami w hotelach
 • wi-fi
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW i OC); sumy ubezpieczenia - 100 000 zł (KL i NNW) oraz 50 000 zł (OC)
 • składkę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie obejmuje:
 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • transportu motocykla do miejsca załadunku w Warszawie i z powrotem
 • biletu lotniczego do Barcelony i z powrotem (zakup na sygnał organizatora, po potwierdzeniu osiągnięcia minimalnej liczebności grupy)
 • transferów do hotelu i z powrotem na lotnisko w Barcelonie dla innych niż wskazane w ofercie numerów lotów
 • paliwa do motocykla
 • wyżywienia poza 7 śniadaniami w hotelach
 • opłat parkingowych oraz drogowych
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:
 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić

Dlaczego z nami?

Jesteśmy oficjalnie działającym biurem turystyki motocyklowej, wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki pod numerem 23187, numer wpisu do rejestru 2215. Mamy wykupioną gwarancję ubezpieczeniową, będącą zabezpieczeniem finansowym dla naszych klientów o wartości przekraczającej 200 000 zł. Regularnie odprowadzamy składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Jesteśmy odpowiedzialni i doświadczeni, mamy na koncie zorganizowanie wielu motocyklowych wypraw. Twoje bezpieczeństwo stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Nasze wyjazdy charakteryzuje doskonała organizacja oraz wyśmienita koleżeńska atmosfera. Z nami szybko poczujesz się tak, jakbyś podróżował/-a z grupą przyjaciół.

MAPA PODRÓŻY


Tour of the PyreneesPlan podróży:Aby uzmysłowić Ci jak atrakcyjną trasą pojedziemy, wszystkie widokowe odcinki drogi dla każdego z etapów, zaznaczyliśmy na mapach na zielono.


Etap 1:
W PIRENEJE OBOK PARKU NATURALNEGO CADI MOIXERO

Długość: 240 km
Czas w siodle: 6 h


Po przylocie dzień wcześniej wieczorem do Barcelony, noclegu i śniadaniu w hotelu, wsiadamy na oczekujące na miejscu motocykle i specjalnie wyselekcjonowanymi trasami Katalonii jedziemy w Pireneje. Nasza trasa prowadzi obok Parku Krajobrazowego Cadi Moixero oraz pasma górskiego Sierra del Cadi. W drugiej części dnia po drodze podziwiamy widoki na otaczające nas ośnieżone szczyty Pirenejów Andorskich. W godzinach późno-popołudniowych niedaleko od hiszpańsko-andorskiej granicy meldujemy się w przyjaznym motocyklistom hotelu, który przez najbliższe trzy noce będzie naszą bazą wypadową w pierwszej fazie podróży....

Etap 2:
WOKÓŁ SERRA DE BOUMORT

Długość: 256 km
Czas w siodle: 5 h


Po śniadaniu w hotelu, przejeżdżając pomiędzy Serra de Baumort i Sierra del Cadi, ruszamy na Południe w kierunku Coll de Nargo i rozpoczynamy naszą całodzienną rundę wokół Serra de Baumort. Jedziemy wzdłuż wyschniętego koryta rzeki, pod skalnymi ścianami i przez wydrążone w skałach tunele. Chwilami mamy wrażenie jakbyśmy znaleźli się na Dzikim Zachodzie, na terytorium poszukiwaczy złota. Dalej przez Coll de Boixols i Coll de la Faidella kierujemy się na Zachód, podziwiając widoki na ośnieżone szczyty i żyzną równinę Isona. Następnie, mijając liczne opuszczone wioski, korytarzem skalnym Congosto de Collegats przemierzamy dolinę Vall de la Noguera i kierujemy się do miejscowości Sort, której nazwa w miejscowym języku oznacza „szczęście” :-). Tego dnia przed nami jeszcze przejazd jedyną dostępną dla ruchu kołowego, widokową trasą w Parku Narodowym Aiguestortes i Estany de Sant Maurici....

Etap 3:
ANDORA I MONTSERRAT

Długość: 278 km
Czas w siodle: 6 h


Przez Andorę – najwyżej położony, zamieszkany region Pirenejów, kierujemy się na Wschód w stronę francuskiej granicy i dalej przez przełęcz Coll de Puymorens na Południe z powrotem do Hiszpanii. Po przerwie kawowej w jednym z licznych barów miejscowości La Pobla ruszamy dalej przez malowniczą dolinę Llobregat. Mijając jej liczne skały i wodospady opuszczamy na chwilę Katalonię by wjechać do prowincji Girona. Zakręty wydaja się nie mieć tu końca, podobnie jak liczne stada owiec i krów pasących się przy drodze. Przed nami fascynująca trasa motocyklowa, prowadząca przez przedgórze Pirenejów, z dużą ilością miejscowych motocyklistów i małą ilością samochodów, a zaraz potem, oszałamiający widok na masyw Montserrat. Następnie wzdłuż południowych zboczy Sierra del Cadi udajemy się na jedną z najpiękniejszych tras Pirenejów – szeroką i pełną serpentyn drogę prowadzącą na przełęcz Coll de Jou....

Etap 4:
DZIKA I SUCHA ARAGONIA

Długość: 309km
Czas w siodle: 5,5 h + postoje


Po trzech nocach u stóp Pirenejów Andorskich, ruszamy dalej na Zachód, w stronę dzikiej i suchej Aragonii. Nasza piękna widokowo trasa wiedzie w stronę doliny Valle del Esera obok sztucznego zalewu z turkusową wodą. Tego dnia na naszej trasie wiele atrakcji: kanion, skalne ściany, tunel i mosty nad głębokimi przepaściami. Dzień kończymy w okolicy miejscowości Ainsa, zatrzymując się w hotelu, który będzie naszym nowym miejscem zakwaterowania przez kolejne dwie noce....

Etap 5:
NA DACHU PIRENEJÓW

Długość: 350 km
Czas w siodle: 7,5 h + postoje


Ten etap to najdłuższy odcinek dzienny i zarazem punkt kulminacyjny naszej podróży po Pirenejach. Jego trasa biegnie skrajem najpiękniejszych parków krajobrazowych, przez najsłynniejsze przełęcze (Col du Tourmalet i Col d’Aubisque), Route de Cols oraz wąwóz Canon de Anisclo. Będziemy jeździć zarówno po hiszpańskiej jak i francuskiej stronie gór, okrążając Parc National des Pyrenees oraz Parque Nacional de Ordesa y Monte Perdido i często zmieniając otaczające nas krajobrazy. Dzień kończymy noclegiem w tym samym hotelu, do którego przybyliśmy w dniu wczorajszym....

Etap 6:
PRZEZ DOLINĘ ISABENA NA WYBRZEŻE COSTA BRAVA

Długość: 423 km
Czas w siodle: 6,5 h + postoje


Przez piękną Dolinę Isabena, a potem drogami Katalonii kierujemy się w stronę Wybrzeża Costa Brava, dokąd docieramy w godzinach późnopopołudniowych. Jeszcze tylko wieczorne pożegnanie z Barceloną i następnego dnia popołudniu samolot zabiera nas z powrotem do Polski....

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.