...

Tour De Corse 28.04 (Pt)-07.05.2023 (Ndz)

Motocyklem przez Korsykę, wyspę 10 000 zakrętów

ZAREZERWUJ MIEJSCEDla kogo jest ten wyjazd i jak wygląda podróżowanie z mototurismo.pl?


Dla ciekawych świata miłośników turystyki motocyklowej, pragnących cieszyć się jazdą po najlepszych i najpiękniejszych drogach Europy. Nie będziemy zwiedzać zabytków i odwiedzać kościołów, będziemy natomiast delektować się licznie występującymi tu cudami natury i otaczającej nas przyrody. Jak zawsze, kluczowa będzie dla nas przyjemność z jazdy motocyklem, trasy zaplanowaliśmy więc z olbrzymią starannością i gdzie tylko się da unikać będziemy autostrad i dróg szybkiego ruchu. Aby dobrze poczuć regionalne klimaty, w poszukiwaniu miejsc na lunch zawitamy raczej do małych, wypełnionych autochtonami barów, niż wykwintnych restauracji dla turystów. Czasem zdarzy nam się także kupić lokalne produkty spożywcze i w ciągu dnia urządzić sobie piknik w plenerze. Będziemy jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, nie planujemy się ścigać ani ze sobą rywalizować. Zamierzamy natomiast dbać nawzajem o swoje bezpieczeństwo i wzajemnie sobie pomagać. Podoba Ci się taki sposób motopodróżowania? Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata z siodła motocykla.


GŁÓWNE INFORMACJE


 • Termin podróży: 28.04 (Pt)-07.05.2023 (Ndz)
 • Formuła podróży: Rail & Ride” (dojazd „na kołach” oraz nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli)
 • Nawierzchnia: asfalt
 • Teren: płaski i górzysty z bardzo dużą ilością zakrętów
 • Liczba właściwych etapów: 9
 • Liczba kilometrów do pokonania: 1978 km (nie licząc dojazdu i powrotu z Wiednia)
 • Łączny czas w siodle: 45h nie licząc przerw
 • Najdłuższy etap: 368 km
 • Najkrótszy etap: 254 km
 • Poziom trudności: średni (dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami wysoki)
 • Zakwaterowanie: Hotel ze śniadaniami i obiadokolacjami
 • Ilość maszyn uczestników: max.12
 • Wyprawa dla motocykli typu: chopper, cruiser, maxi-skuter, naked, sport, turystyk
CENA WYJAZDU


 • 1690 Euro za osobę w pokoju 2 os.
 • 2190 Euro za osobę w pokoju 1 os.
 • 2390 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)

Uwaga! Ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc na pociąg i prom (liczba kuszetek i miejsc na transport motocykli ograniczona), zaleca się dokonanie rezerwacji na wyjazd z dużym wyprzedzeniem. W przypadku wyczerpania miejsc w wagonach z kuszetkami, w cenie przejazd w przedziale z miejscami siedzącymi.

OPIS PODRÓŻY


Malownicze przylądki, klifowe wybrzeża, liczne zatoki i wyzłacane słońcem plaże, z których w oka mgnieniu można przenieść się w wysokie góry. Jadalne kasztany, zielone doliny, pasące się w nich kozy i owce, pachnące zioła i turkusowa woda - oto Korsyka w pełnej krasie. Ze względu na liczbę występujących tu krętych dróg, miejsce to nazywane jest często wyspą 10 000 zakrętów. Korsyka to prawdziwy motocyklowy raj. Nie wierzysz? Wybierz się tam z nami i przekonaj się sam/-a.

Wyjazd realizowany jest w formule „Rail & Ride”, a więc z dojazdem na miejsce „na kołach” oraz pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli. Podróżując w ten sposób oszczędzamy czas (pociąg jedzie w nocy) i pieniądze (nie potrzebujemy rezerwować po drodze dodatkowego noclegu). Po drodze czeka nas także 4-godzinna przeprawa promowa do Bastii i z powrotem. Spotykamy się wieczorem w Wiedniu (możesz tam dojechać indywidualnie albo razem z innymi uczestnikami wyjazdu z Gliwic) skąd odjeżdża nasz nocny pociąg do Włoch. Następnego dnia rano jesteśmy już w Toskanii. Zaraz po przyjeździe zostawiamy bagaże w hotelu w Pizie i udajemy się na słynne wśród włoskich motocyklistów okoliczne trasy. Wieczorem urządzamy sobie spacer po pięknej miejscowej starówce, nie omijając rzecz jasna Krzywej Wieży. Następnego dnia rano prom zabiera nas na Korsykę. Po dotarciu do Bastii odrazu udajemy się w okolice Bonifacio na pierwszy korsykański nocleg. Wieczorny spacer po ulicach tego usytuowanego na skałach miasta na długo pozostanie Ci w pamięci. Kolejnego dnia, przez piękne krajobrazowo tereny środka wyspy, ruszamy na północ w okolice St. Florent do miejsca naszego stacjonarnego zakwaterowania. To stąd w kolejnych dniach wyruszać będziemy na emocjonujące motocyklowo i piękne widokowo ok. 250 km pętle. W ciągu kolejnych pięciu dni pojedziemy serpentynami malowniczego wybrzeża Cap Corse, zawitamy w głąb lądu gdzie mieszczą się nazywane „małymi Alpami” góry, odwiedzimy rolniczy region Balagne, urokliwe wioski regionu La Costagniccia oraz cudowny wąwóz Restonica. A na koniec przejedziemy wzdłuż słynącej z czerwonych skał Zatoki Porto, uznawanej za najpiękniejsze miejsce na wyspie. W trakcie tygodniowego pobytu dotrzemy do wszystkich najatrakcyjniejszych motocyklowo i widokowo miejsc i pokonamy taką ilość zakrętów, że wracając będziesz marzył/-a tylko o jednym - kawałku prostej drogi ;-). Powrót analogicznie - najpierw promem z Bastii do Livorno, potem nocnym pociągiem do Wiednia i na koniec „na kołach” w grupie lub samodzielnie (do wyboru) z Wiednia do Polski. Stacjonarne zakwaterowanie da Ci pełną swobodę, nie będziesz musiał/-a codziennie jechać dalej niezależnie od samopoczucia czy pogody. Będziesz miał/-a ochotę zrobić sobie przerwę od jazdy lub pojeździć sobie sam/-a? Nie ma sprawy, chętnie podamy Ci koordynaty trasy lub zaproponujemy alternatywny sposób spędzenia czasu. Z nami jeździsz kiedy chcesz i ile chcesz, bezpiecznie w grupie lub swobodnie solo - tak jak lubisz.

Wyjazd: 28.04.23 (Pt)
Wiedeń (dworzec kolejowy)
Godzina wyjazdu: 18:00

Powrót: 07.05.23 (Ndz)
Wiedeń (dworzec kolejowy)
Godzina przyjazdu: 08:50


W trakcie tej podróży:
- po dojeździe na miejsce podróżować będziemy bez bagażu, co znacznie zwiększy naszą wygodę i przyjemność z jazdy motocyklem
- odbędziemy 4-godzinną przeprawę promową z Livorno do Bastii i z powrotem
- w oczekiwaniu na prom na Korsykę pojeździmy po najlepszych motocyklowych trasach Toskanii oraz odwiedzimy piękną starówkę i Krzywą Wieżę w Pizie
- pojeździmy po serpentynach fantastycznego widokowo i bardzo emocjonującego motocyklowo przylądka Cap Corse
- zobaczymy winnice, agawy i figowce regionu Balagne
- spędzimy wieczór w położonym na skałach Bonifacio
- przejedziemy wzdłuż słynącej z czerwonych skał Zatoki Porto
- potańczymy po zakrętach przecudnej urody regionu La Costagniccia
- zobaczymy przepiękny wąwóz Restonica
- będziemy się raczyć regionalnym jedzeniem i wyśmienitym lokalnym winem w miejscu stałego zakwaterowania (w cenie wyjazdu)


INFORMACJE DODATKOWE


Cena obejmuje:
 • udział w podróży
 • asystę doświadczonego (ponad 100 000 km w tej roli) motocyklowego przewodnika na trasie
 • bilet na pociąg na trasie Wiedeń-Livorno-Wiedeń, z miejscem do spania w 4 os. przedziale z kuszetkami (możliwość dopłaty do przedziału 2 lun 1 os.), małym śniadaniem oraz bezpiecznym i ubezpieczonym transportem motocykla na specjalnej platformie
 • bilet na prom na trasie Livorno-Bastia-Livorno wraz z transportem motocykla
 • 7 noclegów, w tym 5 ze śniadaniami i 5 z obiadokolacjami w miejscu stacjonarnego zakwaterowania
 • wifi i parking hotelowy dla motocykla w miejscu stałego zakwaterowania
 • opłaty klimatyczne
 • okolicznościową koszulkę
 • ubezpieczenie turystyczne uczestnika (KL, NNW i OC); sumy ubezpieczenia - 100 000 zł (KL i NNW) oraz 50 000 zł (OC)
 • składkę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie obejmuje:
 • motocykla do wzięcia udziału w imprezie (możliwość wypożyczenia u jednego z naszych partnerów)
 • paliwa do motocykla
 • wyżywienia poza 5 śniadaniami i 5 obiadokolacjami w miejscu stacjonarnego zakwaterowania
 • opłat drogowych i parkingowych poza miejscem stacjonarnego zakwaterowania
 • ubezpieczenia motocykla i kosztów pomocy drogowej w przypadku awarii (zalecane wykupienie na czas wyjazdu Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie
 • opcjonalnych biletów wstępu do muzeów, zabytkowych budynków i innych atrakcji turystycznych na miejscu

Chętnie podpowiemy:
 • jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu
 • jakie ubezpieczenie assistance wybrać i gdzie je wykupić
 • jak bezpiecznie jeździć po krętych, górskich drogach

Dlaczego z nami?

Jesteśmy oficjalnie działającym biurem turystyki motocyklowej, wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki pod numerem 23187, numer wpisu do rejestru 2215. Mamy wykupioną gwarancję ubezpieczeniową, będącą zabezpieczeniem finansowym dla naszych klientów o wartości przekraczającej 200 000 zł. Regularnie odprowadzamy składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Jesteśmy odpowiedzialni i doświadczeni, mamy na koncie zorganizowanie wielu motocyklowych wypraw. Twoje bezpieczeństwo stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Nasze wyjazdy charakteryzuje doskonała organizacja oraz wyśmienita koleżeńska atmosfera. Z nami szybko poczujesz się tak, jakbyś podróżował/-a z grupą przyjaciół.

MAPA PODRÓŻY


TOUR DE CORSEPlan podróży:


Aby uzmysłowić Ci jak atrakcyjną trasą pojedziemy, wszystkie widokowe odcinki drogi dla każdego z etapów podróży, zaznaczyliśmy na mapach na zielono.


Dojazd z Gliwic do Wiednia:
Długość: 370 km
Czas w siodle: 4h + postoje


Etap 1: Przejazd nocnym pociągiem z kuszetkami i specjalną platformą do przewozu motocykli do Livorno:

Długość: 938 km
Czas w siodle: 0 h...

Etap 2: Passo della Futa, Passo della Raticosa, Pisa (Toskania)

Długość: 333 km
Czas w siodle: 6h + postoje


Zaraz po przyjeździe pociągu do Livorno udajemy się na słynne wśród włoskich „Ducatisti” przełęcze Passo della Futa i Passo della Raticosa. To świetne miejsca na rozgrzewkę przed dość wymagającymi technicznie drogami, jakie czekają nas na Korsyce. Na nocleg zatrzymujemy się w Pizie, gdzie wieczorem urządzamy sobie spacer po jej pięknej starówce (nie omijając rzecz jasna Krzywej Wieży) i jemy najlepszą w mieście pizzę....

Etap 3: Bastia, Col et Aiguilles de Bavella, Bonifacio

Długość: 208 km
Czas w siodle: 3,5h + postoje


Z samego rana promem płyniemy na Korsykę by po dotarciu do Bastii odrazu udać się do Bonifacio po drodze przejeżdżając m.in. przez przełęcz Col et Aiguilles de Bavella. Bonifacio położone jest w niezwykle malowniczym miejscu. Jego skryte za fortyfikacjami stare miasto leży na wąskim cyplu skalnym, nieustannie rzeźbionym przez morze i wiatr. Stare domy wprost wyrastają tam ze skał nad pionowym, klifowym brzegiem. Tu urządzamy sobie niezapomniany, wieczorny spacer po starym mieście i zatrzymujemy się na noc. ....

Etap 4: St. Florent

Długość: 264 km
Czas w siodle: 4,5h + postoje


Przez piękne krajobrazowo tereny środka wyspy i wzdłuż stanowiącego kręgosłup Korsyki pasma gór, ruszamy na północ w okolice St. Florent do miejsca naszego stacjonarnego zakwaterowania. Stąd codziennie wyruszać będziemy na emocjonujące motocyklowo i piękne widokowo ok. 250 km pętle....

Etap 5: Cap Corse

Długość: 253 km
Czas w siodle: 6,5h + postoje


Półwysep Corse to najbardziej wysunięty na Północ fragment wyspy. Dzień spędzamy jadąc serpentynami wzdłuż jego malowniczego wybrzeża i zatrzymując się po drodze w licznych punktach widokowych. Stąd podziwiamy zapierające dech widoki na miejscowe zatoczki, porty rybackie i sąsiadujące z Korsyką Wyspy Toskańskie....

Etap 6: Balagne

Długość: 245 km
Czas w siodle: 6h + postoje


Balagne to rejon stanowiący enklawę żyznych wzgórz. Na naszej trasie znajdą się więc liczne palmy, agawy i figowce. Nie zabraknie też otoczonych sadami i winnicami malowniczych wiosek oraz ładnych ośrodków wypoczynkowych, usytuowanych na wybrzeżu....

Etap 7: La Costagniccia, Restonica

Długość: 241 km
Czas w siodle: 5h + postoje


Nie łatwo oprzeć się urokowi regionu La Costagniccia. Rzeźbę gór łagodzą tu lasy kasztanowe, wśród których przycupnęły niezliczone wioski, przypominające z daleka fortece. Pojedziemy labiryntem wąskich dróg aby dotrzeć do ciągnącego się przez 15 km, głębokiego wąwozu Restonica, w którym potok o tej samej nazwie tworzy piękne, naturalne baseny....

Etap 8: Zatoka Porto, Calanche, Piana

Długość: 368 km
Czas w siodle: 8h + postoje


Zatoka Porto słynie z pięknego, klifowego wybrzeża, którego czerwień kontrastuje z intensywnym błękitem morza. Udajemy się tam przejeżdżając przez piękny wąwóz i znajdujące się po środku wyspy pasmo górskie. Na Południe od zatoki znajdują się skały Calanche a na Północ rezerwat przyrody Scandola, wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO....

Etap 9: Dojazd z hotelu na prom, przeprawa promowa do Livorno a potem przejazd nocnym pociągiem z kuszetkami i platformą do przewozu motocykli do Wiednia

Długość: 1107 km
Czas w siodle: 1 h...

Powrót z Wiednia do Gliwic:

Długość: 370 km
Czas w siodle: 4h + postoje


Zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu i trasy podróży jeśli podyktowane jest to siłą wyższą (np. zła pogoda lub zamknięta dla ruchu droga) lub bezpieczeństwem uczestników.

Zobacz inne podróże